Úložiště záloh je zásadní součástí strategie dostupnosti pro vaše moderní datové centrum. S potěšením oznamujeme nové možnosti integrace pro mnoho různých systémů úložišť v nadcházející verzi Veeam Availability Suite v9. Takovéto možnosti integrace pro úložiště záloh budou bezprostředně pomáhat firmám předcházet ztrátě dat. Tyto možnosti integrace se dají použít pro mnoho systémů úložiště s deduplikací, přičemž deduplikace je jednoduše nezbytná pro správu rostoucího objemu dat v mnoha datových centrech. V tomto oznámení si projdeme všechny tyto možnosti integrace:

Integrace HP StoreOnce Catalyst

Deduplikační systémy HP StoreOnce jsou vynikající pro mnoho nejrůznějších požadavků na správu dat (například archivace). Řešení HP StoreOnce je k dispozici v podobě od HP StoreOnce VSA (virtuální úložné zařízení) pro malá pracoviště po fyzická zařízení pro největší podniky. Zákazníci Veeam si toto řešení úložiště oblíbili. Naše podpora pro řešení HP StoreOnce Catalyst přidává nativní integraci s těmito systémy a tím i mnoho výhod, díky kterým je zálohování i obnova rychlejší a vyžaduje menší šířku pásma. Další informace najdete v dřívějším příspěvku na blogu zde.

Vylepšená podpora EMC Data Domain

Ve verzi Veeam Backup & Replication v8 uvedla společnost Veeam nativní podporu pro EMC Data Domain prostřednictvím Data Domain Boost ke zvýšení výkonu zálohování a obnovy. Verze v9 přináší aktualizovanou integraci, která obsahuje EMC Data Domain Boost 3.0 SDK. Je tak možná podpora DD OS 5.6 i podpora pro deduplikaci na straně zdroje a průběžné šifrování dat přes sít WAN (wide area network) pro rychlejší a bezpečnější zálohování na EMC Data Domain offsite systém pro deduplikaci úložiště.

Vylepšená podpora pro všechna deduplikační zařízení

Pokud používáte zařízení ExaGrid, Quantum nebo Windows Server integrovanou deduplikaci, uvítáte nové funkce ve v9. Následující nové funkce umožňují mnoho vylepšení u všech deduplikačních systémů.

Za prvé, společnosti nyní mohou rozvinout plný potenciál deduplikace úložiště a zálohovat s až 10× vyšším výkonem s novou možností řetězců souborů zálohy pro individuální virtuální počítače v nastavení úložiště záloh. Zvolíte-li tuto možnost, uloží každá úloha zálohování zapisující do tohoto úložiště body obnovení pro každý virtuální počítač do speciálního záložního souboru. Je tak možné více sekvencí zápisu v rámci jedné úlohy s aktivovaným paralelním zpracováním. Aktivace více sekvencí výrazně zvyšuje celkový výkon úloh zálohování. Zjednodušeně řečeno většina podnikových systémů úložiště záloh se nikdy plně nevyužije z pohledu vstupně-výstupního (I/O) přenosu jedinou sekvencí čtení nebo zápisu! A opravdu zde nejsou žádné nevýhody, protože ztráta integrované deduplikace Veeam je nahrazena pokročilou deduplikací samotných úložných zařízení – řešení je tedy všestranně výhodné! Záložní soubory pro jednotlivé virtuální počítače jsou znázorněny na této ilustraci:

Backup Storage Integration coming in Veeam Availability Suite v9 - Pic 01

Dále také dokážeme zvýšit výkon místní kopie zálohy a snížit zátěž deduplikačních zařízení díky nové možnosti aktivní úplné zálohy ve schématu GFS (Grandfather-Father-Son) v ukládání záložních kopií. Tato možnost pomáhá eliminovat v deduplikačním zařízení požadavek na rehydrataci dat – místo toho se zkopíruje ze záložních souborů cený bod obnovení. Pracovní zátěž ukládání záložních kopií se tak změní z náhodného na streaming, což velmi rozšiřuje naše možnosti podpory pro deduplikační zařízení, které může sloužit i jako cíl pro ukládání záložních kopií pro jakékoli úložiště.

Nakonec také přidáváme mnoho nenápadných optimalizací, kterými pomáháme zvýšit výkon okamžitého obnovení virtuálních počítačů, obnovení na úrovni souboru a aplikace pro většinu deduplikačních úložišť. Zatímco pro optimální výkon i nadále doporučujeme řídit se podle naší referenční architektury, je-li to možné, tato vylepšení jsou velmi užitečná v některých scénářích obnovy (například obnova z úložiště záloh offsite, kde se obvykle nacházejí deduplikační úložiště) a přinášejí znatelná vylepšení obnovy.  Mezi další typy obnovy patří náhodná I/O včetně obnovení na úrovni souboru nebo funkce Veeam Explorer pro Active Directory, SQL Server, SharePoint, Exchange a Oracle, které vykazují znatelné zvýšení výkonu a umožňují historicky nejrychlejší provádění granulárního obnovení.

Osobně si myslím, že tyto nové doplňky umožní mnoha firmám využít investici do deduplikace na maximum. Deduplikace je vždy náročná, když je potřeba dosáhnout co největšího výkonu ve spojení s nejlepším celkovým poměrem deduplikace. Tyto nové možnosti opravdu pomáhají tyto problémy řešit. Další informace o této skvělé funkci najdete na stránce Veeam Availability Suite v9.

Zaregistrujte se na nadcházející webový seminář věnovaný integraci nového úložiště ve verzi Veeam Availability Suite v9.

GD Star Rating
loading...

Veeam Availability Suite — Stáhnout bezplatnou 30denní zkušební verzi

DOWNLOAD NOW