Společnost Veeam, která vznikla na počátku cloudového období, zažívá příběh nebývalého úspěchu. Je to příběh rychlého růstu, zvyšujícího se každé čtvrtletí, každý rok, který stojí na inovacích, kvalitě produktů a loajalitě zákazníků. Rok 2017 byl doposud naším nejlepším rokem a letos v růstu zaostávat nebudeme:

  • Už 40 čtvrtletí v řadě dosahujeme dvouciferného růstu – to je 10 let mimořádné dynamiky.
  • Celkový počet rezervací v roce 2017 rostl každý měsíc dvojciferně.

Agentura IDC nedávno zveřejnila výsledky trhu se softwarem za rok 2017* a společnost Veeam znovu kraluje trhu se softwarem na ochranu dat a obnovení. Tržby společnosti Veeam vzrostly ve druhém pololetí roku 2017 meziročně o 28,7 %, což je o 26,6 procentních bodů více, než činí průměr trhu se softwarem na ochranu dat a obnovení. Agentura IDC ukázala, že i když průměrně trh rostl o pouhá 2 % a tři největší prodejci nedokázali dosáhnout ani tohoto malého růstu, tržby společnosti Veeam rostly o 26 procentních bodů rychleji než trh jako celek. Tento růst a úspěch s sebou nese pocit odpovědnosti a nutí nás pomáhat zákazníkům předvídat budoucnost a připravovat se na změny, které s ní přijdou.

Firemní dynamika – 5 nejlepších společností podle výkonu: 2. pol. 2017 (tržby prodejce, USD, mil.)

Otázka, kterou dostávám nejčastěji, zní: Jak je možné, že společnost Veeam dokáže neustále dosahovat takového růstu a úspěchu? Zejména pokud vezmeme v úvahu, že působíme v oboru, ve kterém je mnoho dodavatelů starších řešení se zavedenými a osvědčenými produkty. Odpověď má mnoho aspektů, ale zaměřuje se na tři klíčové složky:

  1. Zaměření na virtuální svět: Společnost Veeam byla založena v roce 2006, aby poskytovala řešení správy systémů pro virtualizované infrastruktury. Rychle se stala synonymem dostupnosti dat a základním poskytovatelem řešení na podporu aplikací a dat v prostředích spojujících více cloudů. Byla zrozena a vyrostla v období cloudu.
  2. Filozofie „partner na prvním místě“: V dnešním světě rychle se rozvíjejících technologií nemůže žádná firma fungovat osamoceně. Úspěch je založen na budování robustních technologických ekosystémů a účasti v nich. Zaměřujeme se na to, abychom přistupovali ke každé výzvě s partnery, od spolupráce s tisíci prodejních partnerů po budování hluboké integrace a spolupráce s největšími dodavateli technologií v našem oboru.
  3. Prostě to funguje: Řešení Veeam má v každém sektoru na trhu včetně malých a středních podniků, komerčních i velkých podniků, pověst produktu, který plní sliby. Je to produkt, kterému se dá věřit při zajišťování kontinuity podnikání a který si poradí s každou výzvou a havárií. Když tedy zákazníci hovoří o spolehlivosti řešení Veeam, říkají: „Prostě to funguje.“

Potvrzení od třetí strany, jakou je agentura IDC, nám pomáhá dále psát náš příběh. Nejde jen o to, co říkáme my, ale co říkají tisíce našich zákazníků na celém světě. Naše míra loajality zákazníků navíc činí 73, tzn. 3,5× vyšší než průměr v oboru. Tato hodnota byla získána díky průzkumu mezi firmami, zda by doporučily technologii, kterou zakoupili. Když si manažer IT vybírá dodavatele dostupnosti, který se má postarat o zálohování a obnovení, nevybírá si jen technologii. Dává v sázku budoucnost své firmy i svou vlastní kariéru. Uvědomujeme si význam tohoto rozhodnutí a jsme pyšní, že jsme si vysloužili takovou důvěru. Dodavatelé starších řešení mají v novém prostředí problémy se přizpůsobit a změnit. Jejich řešení, vzniklá v době pásek a disků, nedokážou držet krok s novými požadavky na růst a rozrůstání dat. Bez možnosti přizpůsobení se jejich zákazníci ocitají ve zranitelném postavení a hledají něco jiného. Naší vizí je stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem řešení inteligentní správy dat a překonávat očekávání světa, který vyžaduje mimořádnou dostupnost dat. A naším cílem do budoucnosti je rozšířit tuto vizi, aby se nakonec data mohla spravovat sama. Společnost Veeam je v ideálním postavení, aby splnila tyto inovativní sliby a přispěla k radikálnímu zlepšení správy dat.

 

* IDC Worldwide Semiannual Software Tracker, Trh se softwarem na ochranu dat a obnovení, konečné historické údaje za 2. pol. 2017.

GD Star Rating
loading...

Veeam Availability Suite

#1 Cloud Data Management for on premises, AWS, Microsoft Azure and Azure Stack, and IBM Cloud.

FREE TRIAL