Kdo by měl zálohovat systém Salesforce?

Současně s vydáním produktu Veeam Backup for Salesforce představila společnost Veeam ve zprávě o trendech v ochraně Salesforce v roce 2022 první nezávislý výzkumný projekt v oblasti ochrany dat týkající se ochrany dat systému Salesforce, v jehož rámci provedla průzkum mezi 800 nestrannými respondenty ze tří rolí (např. správci systému Salesforce, správci zálohování a provoz IT).

Minulý týden jsme se podívali na to, „proč“ (tzn. důvody) organizace zálohují systém Salesforce a objevili jsme minimálně devět důvodů či problémů, které stojí za zálohováním systému Salesforce. Tento týden se podíváme na to, které role se zapojují do definice strategií a požadavků na ochranu dat systému Salesforce, a také na to, kdo má obvykle na starosti samotné zálohování.

Jedním z největších problémů, které organizace obvykle řeší, když jim chybí data a je třeba je získat zpět, je to, kdo přesně odpovídá za vytvoření strategie ochrany dat a stanovení požadavků na systém Salesforce v rámci organizace.

Může to být oddělení IT, správce systému Salesforce nebo snad konzultant pro systém Salesforce. Snaha o zpětný pohled a potřeba přijít na to, kdo má zavést plán zálohování, zpravidla přichází na řadu poté, co došlo ke ztrátě dat, která už nelze obnovit. Uchovávání údajů systému Salesforce také často nestojí v popředí, protože většina organizací uvádí, že data systému Salesforce neukládá déle než jeden rok. Toto krátké období často nesplňuje povinnosti na uchovávání a ztráta velkého množství kontaktů může být pro prodejní tým zničující. Vzhledem k velkému množství lidí, kteří se systémem Salesforce pracují, může být těžké zjistit, jaké změny byly provedeny a jak dlouho by toto zjišťování trvalo. Jen méně než polovina organizací se domnívá, že by dokázala obnovit data a metadata do 24 hodin. V jaké pozici by se váš tým ocitl, kdyby neměl přístup ke svým datům?

Produkt Veeam Backup for Salesforce eliminuje riziko ztráty dat vlivem lidské chyby, problémů s integrací či jiných situací, kdy v systému Salesforce dojde ke ztrátě dat. Díky přírůstkové synchronizaci a flexibilnímu plánování můžete zálohovat svá data systému Salesforce téměř neustále. Nastavte zálohování na každou hodinu a přestaňte se obávat ztráty dat!

Některými aspekty průzkumu jsme se zabývali v našem živém streamu 1. listopadu a toto téma budeme probírat podrobněji v třídílné sérii příspěvků na blogu.

  1. Proč zálohovat data systému Salesforce?
  2. Kdo zálohuje data systému Salesforce?
  3. Dokážete obnovit data systému Salesforce?

Stáhněte si zprávu o trendech v ochraně dat systému Salesforce v roce 2022 a přečtěte si informace o nástroji Veeam Backup for Salesforce.

 

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK