Jedním z našich nejúspěšnějších vylepšení pro zákazníky a partnery jsou nástroje Veeam Explorer, které zajišťují vysokorychlostní obnovení oblíbených druhů aplikací. Během let jsme byli svědky toho, jak kriticky důležité aplikace datových center, jako např. Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint a SQL Server, těží z neuvěřitelné snadnosti použití nástrojů Veeam Explorer. Verze v9, která se chystá ještě na tento rok, bude obsahovat také nástroj Veeam Explorer pro Oracle! Zásadních zlepšení se dostane také stávajícím nástrojům Veeam Explorer.

Podívejme se nejdříve zblízka na Veeam Explorer pro Oracle. Databáze Oracle se vyznačují jedinečnou vlastností, která spočívá v tom, že se často využívají u nejdůležitějších aplikací tvořících páteř moderních datových center. Veeam Explorer pro Oracle zajišťuje následující funkce:

  • obnovení na úrovni transakcí,
  • zálohování a přehrávání protokolu transakcí.

Ti z vás, kteří znají nástroje Veeam Explorer, vědí, že databáze Oracle se od jiných podporovaných aplikací významně liší. Tento nástroj Veeam Explorer se bude lišit také – konkrétně bude podporovat Oracle ve virtuálních systémech Windows i Linux (s potleskem vyčkejte prosím až na závěr!) a bude plně kompatibilní s aplikací Oracle Automatic Storage Management (ASM).

Klíčem u těchto možností obnovení je schopnost provést obnovení způsobem, který nejlépe odpovídá konkrétnímu scénáři ztráty dat. Například pokud někdo smazal záznam z tabulky databáze, pak za takových okolností není obnovení celého virtuálního počítače ze zálohování ze včerejšího večera ideálním řešením situace. A to zejména s ohledem na skutečnost, že příslušný databázový server může v rámci různých databází používat spousta aplikací.

Proberme nejdříve zálohování a přehrávání protokolu transakcí. Jedná se o mechanismus, který s nástrojem Veeam Explorer pro Oracle umožňuje další možnosti obnovení. Podobně jako u naší podpory Microsoft SQL Server zde existuje dílčí úloha, která přesouvá soubory protokolů transakcí ze serveru Oracle do záložního úložiště, čímž u nástroje Veeam Explorer pro Oracle umožňuje další možnosti obnovení.

veeam-explorer-oracle

Zálohování na úrovni bitové kopie a zálohování protokolů transakcí lze využít k obnovení jednotlivých databází k určitému času zálohování na úrovni bitové kopie, nebo prostřednictvím přehrání protokolu k určitému bodu v čase, měřeno v minutách, nebo ke konkrétní transakci. Nezapomeňte, že tyto možnosti jsou k dispozici spolu s širokou paletou dalších možností obnovení sady Veeam Availability Suite, např. Instant VM Recovery, obnovení na úrovni souborů a dalších.

S radostí si vám dovolujeme představit zásadní vylepšení nástrojů Veeam Explorer pro Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint a SQL Server. Zde uvádíme několik příkladů nejvýznamnějších z těchto zlepšení:

Veeam Explorer pro Active Directory: Ve verzi v9 přichází granulární obnovení zcela nové úrovně. Objekty zásad skupiny (GPO) lze nyní obnovit stejně jako integrované DNS záznamy Active Directory. To řeší skutečný problém s obnovováním objektů, u nichž došlo ke ztrátě nebo nesprávné úpravě. Nicméně nejvýkonnějším vylepšením tohoto nástroje Veeam Explorer je schopnost obnovovat objekty oddílu konfigurace – naše nová hračka pro odborníky na Active Directory.

Veeam Explorer pro Exchange: Tento oblíbený nástroj Veeam Explorer bude nyní obsahovat dvě funkce, které skutečně pomohou s úlohami e-discovery. První je podrobná sestava exportu, která uvádí, co bylo exportováno, odkud a jaká vyhledávací kritéria byla v rámci Veeam Explorer pro Exchange použita. Tuto sestavu lze odeslat správcům a je také součástí souborů PST, které jsou exportovány. Navíc nyní bude poskytovat Veeam Explorer pro Exchange také odhad velikosti exportu pro vyhledávací dotazy. To je užitečné zejména proto, že mnoho uživatelů používá e-mailové schránky spíše jako systémy souborů. Chcete vědět, jak velký výsledek určitého dotazu bude, pokud by měl být exportován.

Veeam Explorer pro SharePoint: Nyní Veeam Explorer pro SharePoint podporuje obnovení celého webu, kolekce webů i seznamů a položek oprávnění. Navíc nyní Veeam Explorer pro SharePoint při úlohách obnovení podporuje používání vzdáleného fázování SQL Server. To znamená, že místní databáze na serveru Veeam Backup & Replication se nepoužívá k připojení databáze SharePoint do úlohy Veeam Explorer pro SharePoint. To pro vás bude užitečné, je-li vaše databáze SharePoint větší, než jakou dokáže výchozí instalace SQL Server Express na konzole Veeam Backup & Replication podporovat.

Veeam Explorer pro SQL Server: Častou žádostí týkající se nástroje Veeam Explorer bylo zahrnout obnovení na úrovni tabulek. Takže nyní lze členitost obnovení pomocí nástroje Veeam Explorer pro SQL Server aplikovat až na konkrétní tabulku v databázi. Navíc bude také verze v9 nástroje Veeam Explorer pro SQL Server zahrnovat podporu vzdáleného fázování SQL Server.

Všechny nástroje Veeam Explorer vnášejí do úloh obnovení skutečnou flexibilitu, čímž dosahují nejnižších cílů doby obnovení (RTO) a cílů bodů obnovení (RPO), s cílem dosažení maximální dostupnosti aplikací datového centra.

Zde je několik odkazů s dalšími informacemi o této nadcházející nové funkci a o sadě Veeam Availability Suite v9:

Stránka věnovaná produktu Veeam Availability Suite v9

GD Star Rating
loading...
Představujeme Veeam Explorer pro Oracle A vylepší stávajících nástrojů Explorer!, 5.0 z 5 na základě 1 hodnocení

Veeam Availability Suite — Stáhnout bezplatnou 30denní zkušební verzi

DOWNLOAD NOW