POZOR: Zaregistrujte se na živý přenos webového semináře Úplná kontrola a ochrana e-mailových dat pomocí nástroje Veeam Backup pro Microsoft Office 365, který se bude konat v úterý 20. prosince.

 

Mnoho víceúrovňových aplikací, které byly dříve hostované onsite, je nyní implementováno ve veřejném cloudu. Díky této inovaci se miliony organizací po celém světě již nechtějí starat o onsite e-mailovou infrastrukturu Exchange – a je pro to mnoho důvodů. Exchange Online, komponenta sady Office 365, nabízí firmám software jako službu formou předplatného. Ne všechno je ale úplně ideální. Zajištění ochrany a obnovitelnosti těchto dat bývá problematické. Firmy si často myslí, že samotným umístěním dat v cloudu je zaručena jejich dostupnost nebo obnovitelnost. Dlouhodobě se však ukazuje, že opak je pravdou – takže pokud chcete zajistit dostupnost těchto kriticky důležitých dat, je nutné minimalizovat rizika. Můj dobrý přítel a kolega Hal Yaman v minulém příspěvku nastínil, jaký je rozdíl mezi dostupností a obnovitelností.

V srpnu jsem měl možnost na akci Next Big Thing oznámit během semináře o technických novinkách produkt Veeam Backup pro Microsoft Office 365. Ten se pomocí API Exchange Web Services (EWS) dokáže připojit k vašemu předplatnému Office 365. Jako klienti Office 365 tak můžete mít položky poštovních schránek Exchange uložené v offline úložišti, které využívá formát databáze Jet Blue. Díky nástroji Veeam Explorer pro Microsoft Exchange je možné z těchto záloh obnovovat jednotlivé položky (poštovní schránky, složky, zprávy, úkoly a kontakty), což vašim koncovým uživatelům přináší flexibilní možnosti.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Veeam Backup pro Microsoft Office 365 se propojí s vaším předplatným Office 365 a ochrání e-mailové položky Exchange Online vaší organizace.

Veřejná betaverze produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365 je k dispozici již přes dva měsíce a doposud si ji stáhlo více než 2 500 uživatelů. Mnoho z nich nám na Fórech Veeam laskavě poskytlo svoji cennou zpětnou vazbu, takže jsme mohli původní kód vylepšit a posunout tak škálovatelnost a spolehlivost na ještě vyšší úroveň.

Jsem rád, že vám dnes mohu sdělit skvělou zprávu: Produkt Veeam Backup pro Microsoft Office 365 je NYNÍ obecně dostupný!

Co je v obecně dostupné verzi nového?

Děkujeme všem, kteří betaverzi nástroje Veeam Backup pro Microsoft Office 365 vyzkoušeli a poskytli nám svou zpětnou vazbu. Díky ní mohl náš vývojový tým vylepšit škálovatelnost tohoto produktu, aby dokázal podporovat rozsáhlá prostředí Office 365 s tisíci poštovními schránkami. Dalším vylepšením je možnost dostávat e-mailem zprávy o stavu zálohovacích úloh Office 365.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Nastavení e-mailových oznámení v produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365

Poslední výrazné vylepšení řeší požadavky na délku uchovávání e-mailů ve všech typech prostředí. Délka uchovávání určuje, jak staré položky poštovních schránek jsou při údržbě z úložiště odstraňovány. Administrátoři mohou nyní nastavit, kdy a jak často se má tato operace provádět.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Zásady uchovávání pro všechny poštovní schránky, které Veeam Backup pro Microsoft Office 365 chrání

Jak mohu Veeam Backup pro Microsoft Office 365 získat?

Nepochybuji, že vás tento nový produkt společnosti Veeam zaujal a chcete vědět, jak ho získat. Proto jsme pro vás připravili odpovědi na nejčastější otázky!

Otázka 1: Jak se produkt Veeam Backup pro Microsoft Office 365 licencuje?

Odpověď 1: Licence je podle počtu uživatelů Microsoft Office 365, které chcete chránit. Nezapomeňte, že sdílené poštovní schránky budou chráněny zdarma, protože Microsoft tyto schránky také poskytuje zdarma.

Otázka 2: Již jsem vaším zákazníkem a používám Veeam Availability Suite, Veeam Backup & Replication nebo Veeam Backup Essentials, jak si mohu zakoupit Veeam Backup pro Microsoft Office 365?

Odpověď 2: Máte ZDARMA nárok na jeden rok předplatného produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365 pro NEOMEZENÝ počet uživatelů. A pokud vaše organizace používá edici Enterprise Plus, máte nárok na dva roky předplatného ZDARMA! V obou případech se ale MUSÍTE ZAREGISTROVAT do 31. prosince 2016.

Otázka 3: Zatím NEJSEM zákazníkem společnosti Veeam, jak si mohu zakoupit Veeam Backup pro Microsoft Office 365?

Odpověď 3: Pokud vaše společnost zatím není naším zákazníkem, můžete zakoupit předplatné produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365 za speciální zaváděcí cenu. Potřebujete-li bližší informace o jednotlivých konkrétních nabídkách, obraťte se na svého obchodního zástupce společnosti Veeam nebo partnera ProPartner.

Otázka 4: Jsem partnerem Veeam Cloud & Service Provider (VCSP). Mám nárok na účast v akci nebo zakoupení produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365?

Odpověď 4: Ne, partneři VCSP nemají nárok na účast v této akci, ani si zatím nemohou zakoupit časové licence produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365. V budoucnosti ale bude tento produkt pravděpodobně přístupný i pro partnery VCSP.

Otázka 5: A co ostatní součásti Office 365, jako třeba OneDrive Business a SharePoint Online?

Odpověď 5: Verze 1 podporuje pouze zálohování Exchange Online. V komentářích níže nám prosím dejte vědět, jaké další části Office 365 potřebuje váš podnik nejvíce chránit, abychom věděli, co přidat nejdříve!

Závěr

Veeam Backup pro Microsoft Office 365 je nyní obecně dostupný! Máme z tohoto nového nástroje velkou radost a jsme velmi zvědaví, jak jej budete ve svém prostředí využívat. Podělte se o to prosím s celou komunitou Veeam v komentářích níže. Díky těmto cenným informacím vám budeme moci v budoucnosti nabídnout více podrobností a příkladů reálného využití produktu Veeam Backup pro Microsoft Office 365.

 

Další zdroje:

GD Star Rating
loading...

Veeam Availability Suite — Stáhnout bezplatnou 30denní zkušební verzi

DOWNLOAD NOW