Obchodzimy Światowy Dzień Backupu — w tym roku szczególnie ważny!

Przyjęło się, że 31 marca obchodzimy Światowy Dzień Backupu, ponieważ 1 kwietnia nikt nie życzy sobie „żartów” w postaci braku cennych danych. W obliczu aktualnych zagrożeń dla danych backup jest bardzo ważny. Ransomware, przypadkowe usuniecie, złośliwi administratorzy i inne czynniki to zagrożenia, z którymi stale trzeba się liczyć.
Rick Vanover
Autor Rick Vanover

Opublikowano: Marzec 31, 2020

Licencjonowanie wersji v10 — co trzeba wiedzieć

Długo wyczekiwany pakiet Veeam Availability Suite v10 jest już dostępny i ogromnie się z tego cieszymy. Czujemy się także zaszczyceni i usatysfakcjonowani, że w tym ważnym czasie są z nami nasi klienci. Wielu z nich obserwowało wprowadzane krok po kroku zmiany na drodze do przenośności licencji. Wersja v10 jest kulminacją korzyści związanych z przenośnością — z perspektywy zarówno produktu, jak i sposobu licencjonowania. Co zatem warto wiedzieć o wersji v10, aby móc ją z powodzeniem wdrożyć? Zapraszam do lektury.

Opublikowano: Marzec 27, 2020

v10: bardzo wydajny backup urządzeń NAS na dużą skalę

W obszarze urządzeń NAS — pierwotnie służących jako centralna lokalizacja przechowywania i udostępniania plików użytkowników oraz główny katalog firmowych danych — na przestrzeni lat zaszły spore zmiany.

Obecne zastosowania pamięci NAS są znacznie szersze i często obejmują aplikacje, duże zbiory danych nieustrukturyzowanych oraz wirtualizację. Do zmian trzeba także zaliczyć wysoki stopień skalowalności, jaki można dziś uzyskać dzięki produkcyjnym urządzeniom NAS przez zastosowanie protokołu NFS lub SMB. Po części dlatego ilość danych nieustrukturyzowanych jest obecnie mierzona w petabajtach i nadal dynamicznie rośnie.

Michael Cade
Autor Michael Cade

Opublikowano: Marzec 12, 2020

v10: funkcja Veeam Cloud Tier w nowej odsłonie

We wprowadzonym w 2019 r. rozwiązaniu Veeam Backup & Replication 9.5 Update 4 udostępniliśmy funkcję Veeam Cloud Tier, umożliwiając klientom korzystanie z obiektowej pamięci masowej. Ze względu na rosnącą popularność, możliwość nieograniczonego skalowania w poziomie oraz niższe koszty przechowywania długoterminowego obiektowa pamięć masowa ma wiele przewag na tradycyjnymi systemami pamięci blokowej i plikowej. Dodatkowo stanowi ona idealną odpowiedź na rosnącą ilość danych kopii zapasowych i wymóg ich dłuższego przechowywania. Firma Veeam obserwuje ogromną popularność obiektowej pamięci masowej wśród swoich klientów, którzy przenieśli ponad 100 PB danych na zaledwie kilka czołowych platform tej pamięci dostępnych w chmurze. Stało się tak mimo tego, że w wersji Update 4 funkcja Cloud Tier umożliwiała przenoszenie jedynie starszych danych, aby pomóc w redukcji kosztów archiwizacji ...

Opublikowano: Marzec 6, 2020

Wersja v10 — lepszy backup! Szybciej. Mocniej. Inteligentniej.

Dzisiaj wprowadzamy pakiet Veeam Availability Suite v10 — nową generację backupu na miarę nowych wyzwań, obejmującą funkcje ochrony danych zwiększające ich dostępność i przenośność oraz możliwości rozbudowy środowiska. Wersja v10 zawiera ponad 150 nowych funkcji i ulepszeń, które umożliwiają tworzenie i odzyskiwanie kopii zapasowych krytycznych obciążeń — chmurowych, wirtualnych i fizycznych — niezależnie od lokalizacji.
Danny Allan
Autor Danny Allan

Opublikowano: Luty 27, 2020

v10: technologia Instant VM Recovery w nowej odsłonie

Technologia Instant VM Recovery, umożliwiająca natychmiastowe odzyskanie maszyny wirtualnej, szybko stała się jednym z podstawowych wymogów w branży backupu. Z przyjemnością wspomnę, że to firma Veeam jako pierwsza wprowadziła tę technologię, a obecnie oferuje jej zdecydowanie najbardziej sprawdzoną i zaawansowaną wersję. Pakiet Veeam Availability Suite v10 zawiera znacznie rozszerzony mechanizm natychmiastowego odzyskiwania nowej generacji, który otwiera szereg zupełnie nowych zastosowań tej technologii u klientów. W tym wpisie omówię kilka nowych ulepszeń wprowadzonych w wersji v10.
Rick Vanover
Autor Rick Vanover

Opublikowano: Luty 11, 2020

Wersja v10: funkcje dla Linuxa!

Nie jest tajemnicą, że wprowadzenie pakietu Veeam Availability Suite v10 uważamy za najważniejszą premierę w historii firmy Veeam. Sporo się napracowaliśmy, aby nowa wersja zawierała liczne atrakcje, dlatego chciałbym napisać kilka słów o funkcjach, które zbiorczo można by nazwać „ulepszeniami linuxowymi”, a które umożliwiają korzystanie ze środowiska Linux w sposób dotychczas nieosiągalny. A zatem do dzieła: omawiane funkcje podzielę na kategorie i zaprezentuję kolejno.

Opublikowano: Styczeń 28, 2020

Obiektowa pamięć masowa w NOWYM rozwiązaniu Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v4

Z przyjemnością przedstawiamy rozwiązanie Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v4, które udostępnia zoptymalizowaną pod kątem chmury opcję wdrożenia przeznaczoną dla firm działających według zasady „cloud first” oraz wszystkich przedsiębiorstw chcących wykorzystać potencjał chmury. W nowej wersji dodaliśmy kilka ulepszeń, które pomogą klientom wykorzystać niższe koszty pamięci masowej i nieograniczoną skalowalność, a jednocześnie zapewnią im dodatkowe zabezpieczenia i szybsze tworzenie kopii zapasowych.

Opublikowano: Listopad 26, 2019

Lider pod względem zadowolenia klientów przez 6 lat z rzędu

Jak każda dobra firma zajmująca się danymi przywiązujemy dużą wagę do liczb. Ze względu na dbałość o zadowolenie klientów co rok oceniamy własną działalność. Z ogromną przyjemnością informuję, że w 2019 r. klienci wystawili firmie Veeam znakomite oceny, co znalazło odzwierciedlenie w postaci wskaźnika Net Promoter Score (NPS) na poziomie 75. Ale czy 75 to dobry wynik? W skali całej branży — nie tylko sektora technologii — wyniki NPS są różne, ale niewiele firm przekracza poziom 60. Osiągając 75 punktów, firma Veeam znacznie przekroczyła branżową średnią (ponad 3-krotnie), dokonując tego już szósty rok z rzędu.
Jim Kruger
Autor Jim Kruger

Opublikowano: Listopad 8, 2019