Nowoczesna ochrona danych – stworzona na potrzeby wirtualizacji

Jak powiedział jeden z naszych klientów, Veeam to „jakby spełnienie wizji science-fiction”. Nasi klienci mówią też: „To po prostu działa”. Kopie zapasowe traktuje się jako drogą polisę ubezpieczeniową — z nadzieją, że nigdy nie będzie potrzebna. To coś, co nie daje spać. Coś, przez co zdarza się opuścić ważny mecz.

Firma Veeam wywołała rewolucję w backupie oraz spore emocje, oferując szybkie, wydajne i łatwe w obsłudze funkcje backupu i odzyskiwania danych. Coś, co kiedyś było skomplikowane i drogie, stało się łatwe w obsłudze i przystępne cenowo.

Nazywamy to nowoczesną ochroną danych — stworzoną na potrzeby wirtualizacji oraz wydajną, łatwą w obsłudze i przystępną cenowo. Dzięki niej nie trzeba już aktualizować agentów, odzyskiwać maszyn od podstaw ani tłumaczyć się, dlaczego nie starcza czasu na robienie kopii zapasowych.

Dzięki Veeam Backup & Replication można codziennie wykonywać backup każdej maszyny wirtualnej i jeszcze zachować sporo czasu.

Przykładowo: Mazda o połowę skróciła czas backupu, a obecnie kopie zapasowe kluczowych baz danych tworzy w ciągu dnia. Wcześniej nie było to możliwe. Flybe po utracie krytycznej aplikacji do obsługi samolotów było w stanie przywrócić ją do pracy w niespełna 2 minuty. A gdy pewna amerykańska firma budowlana straciła sieć SAN, udało się jej niemal natychmiast przywrócić wszystkie maszyny wirtualne, bez przerywania pracy użytkowników.

Na tym polega nowoczesna ochrona danych. Umożliwia nam to wirtualizacja… Środowisko wirtualne to nie coś, co tolerujemy — to fundament naszych działań. Większość dostawców narzędzi do backupu traktuje wirtualizację jako dodatek, doczepiony do systemu przeznaczonego dla środowisk fizycznych. Rozwiązania Veeam są inne — są stworzone na potrzeby wirtualizacji. Zajmujemy się tylko wirtualizacją i robimy to najlepiej.

Nasi konkurenci powtarzają, że Veeam obsługuje wyłącznie środowiska wirtualne, a nie fizyczne. To prawda. Ale gdy wirtualizacja obejmuje coraz więcej serwerów, jesteśmy przekonani, że to właściwa strategia.

Nie warto więc męczyć się z narzędziami do backupu maszyn wirtualnych, które mają za mało funkcji, są skomplikowane i drogie. Czas zmienić sposób patrzenia na backup i wdrożyć nowoczesną ochronę danych — stworzoną na potrzeby wirtualizacji — wydajną, łatwą w obsłudze i przystępną cenowo.

Czas przejść na rozwiązania Veeam.

Doug Hazelman (VMDoug)
Doug Hazelman (VMDoug)
Doug Hazelman jest dyrektorem ds. strategii produktowej w firmie Veeam Software. Doug prowadzi konsultacje z klientami, partnerami i analitykami branżowymi, omawiając najważniejsze zagadnienia związane z implementacją infrastruktur opartych na serwerach wirtualnych. Współpracuje z działem badań i rozwoju firmy Veeam z myślą o doskonaleniu obecnych i tworzeniu nowych produktów zaspokajających potrzeby rynkowe oraz doradza klientom w zakresie najlepszych praktyk zarządzania środowiskami wirtualnymi. Swoim doświadczeniem Doug dzieli się na blogu firmy Veeam i w innych serwisach społecznościowych. Zagadnienia związane z zarządzaniem wirtualizacją porusza podczas wystąpień na konferencjach VMworld, Nordic Virtualization Conference, Interop i innych spotkaniach, w tym regionalnych zlotach VMUG. W 2011 roku uzyskał tytuł VMware vExpertoraz pojawiał się w sekcji Ask the Experts na stronie VMworld.com. Przed rozpoczęciem pracy w Veeam Doug był doradcą ds. infrastruktury IT w firmie Bennett Adelson. Wcześniej odpowiadał za zarządzanie produktami w dziale rozwiązań do migracji firmy Quest Software. Jeszcze wcześniej przez ponad pięć lat zajmował różne stanowiska techniczne i związane z zarządzaniem produktami w firmie Aelita Software, którą Quest przejął w 2004 roku.
More about author
Rate the quality of this Article:
5.00 out of 5 based on 2 votes
Please wait...
V10

Better Backup

Faster. Stronger. Smarter

Learn more