2020 yılı hepimiz için zor bir yıl oldu. Yaşam tarzımızın değişmesiyle beraber hem yeni çalışma koşullarına uyum sağlamak için hem de arkadaşlarımızın, ailemizin ve iş arkadaşlarımızın güvende ve sağlıklı kalması için çabaladık. Daha önceki blog yazımda belirttiğim gibi topluluğumuz bizim için her zaman her şeyden önce geldi. Yılın ilerleyen zamanlarında ise daha önemli hale gelecek.

Ancak şimdi, geçtiğimiz yıl hakkında düşüncelerimi belirtmek ve Veeam’in yaşadığı bu muazzam dönemden biraz bahsetmek istiyorum. Son 12 ayda Veeam, Bulut Veri Yönetimi sunan en güvenilir yedekleme çözümleri sağlayıcısı olma vizyonunu uygulamaya geçirerek müşterilerine odaklanmaya devam etti.  Bir yandan yenilikler yapmaya devam ederken diğer yandan 375.000’den fazla müşterimizin başarıya ulaşmasını sağlamak hiç kolay değildi. Her şeye rağmen hedefimizden vazgeçmedik.  Bünyemizde yer alan herkes, rolü fark etmeksizin işinin temeline müşteriyi alıyor. Piyasanın söylediklerine göre de bu konuda gerçekten iyi iş çıkarıyoruz.

Kısa bir süre önce 2020’nin 1. çeyreğindeki sonuçlarımızı açıkladık. Bu sonuçlarla beraber önceki yıla göre (YoY) sürekli yıllık gelirimizi (ARR) nasıl %21 artırdığımızı ve benzeri olmayan abonelik teklifimiz Veeam Evrensel Lisansın yakaladığı müthiş artışı sizinle paylaştık.  Bu başarılarla gurur duyuyorum. Beni özellikle heyecanlandıran ise en yeni IDC Altı Ayda Bir Yayınlanan Yazılım Takipçisi’nin (2019’un 2. yarısı) Veri Replikasyonu ve Koruma alanındaki sonuçları oldu. Bu araştırma, tüm replikasyon gelirlerini (bağımsız yazılım, depolama dizinlerinde replikasyon vb.) kapsamına dahil ediyor. Bu yüzden bazı sağlayıcıların öne çıkma şansı artsa da Veeam tüm rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor! Veeam, 2019’un ikinci çeyreğinde hem genel pazar ortalamasına göre hem de en iyi 5 sağlayıcı arasında üst üste (%9,8) ve önceki yıla kıyasla (%20,5) en hızlı büyüme yakalayan şirket oldu.

IDC Altı Ayda Bir Yayınlanan Yazılım Takipçisi: Veri Replikasyonu ve Koruma

Büyümedeki Değişiklik: En İyi 5 Şirket, 2019’un 2. yarısı (ABD Doları cinsinden milyon bazında sağlayıcı geliri)

Bu gelişme beni neden mi heyecanlandırıyor?  Öncelikle bu gelişme, Veeam’in büyümesini gösteren tamamen bağımsız bir görüşü yansıtıyor. Üstelik Veeam çalışanları ve iş ortaklarından oluşan ekosistemimizin geçtiğimiz yıllardaki çalışmalarının başarısını kanıtlar nitelikte.  Bu, konuyla ilgili herkeste gerçek bir başarı hissi uyandırıyor.  IDC verilerine göre çift haneli büyüme rakamlarına ulaşan tek sağlayıcıyız. Bu dönemde rakip şirketlerin bir kısmı, gelirlerinde önemli ölçüde azalma yaşadı. Hatta büyüme yönünde en yakın rakibimiz, sıralamada yer almak için yeterli düzeyde büyüme sağlayamayan birçok ek sağlayıcıların oluşturduğu “diğer” grubu oldu.

Muhtemelen birçok “izleyicimiz” bunu nasıl başardığımızı merak ediyordur.  Bunu kısa ve öz bir felsefeyle açıklıyorum: Müşteri her şeyden önce gelir.  Veeam olarak on yılı aşkın süredir stratejimizin temelinde daima müşterilerimize yer veriyoruz.  Söz konusu ister ilk ücretsiz VMware yedekleme çözümümüz ister yeni Veeam Availability Suite v10‘un piyasaya sunulması olsun, müşterilerimizin önemli sorunlarını çözmeye yönelik basit, güvenilir ve esnek çözümler sunan yenilikler yapmaya odaklandık.  Müşterilerimizin iş ortamlarını geliştirmesini sağlayacak en güçlü veri yönetimi, veri koruma ve iş sürekliliği çözümlerini sunmak için var gücümüzle çalıştık. Aynı zamanda müşterilerimizin, kritik verilerinin güvende, erişilebilir ve koruma altında olduğunu bildiğinden emin olduk.

Ekosistemimize ve tedarik modelimize ciddi yatırımlar yaptık. Böylece kanal, VCSP, global iş ortağı ve yenilikçi lisanslama modelimiz gibi farklı satın alma seçenekleriyle müşterilerimize çözümleri istedikleri şekilde edinme fırsatı sağladık.

Bu basit iş felsefesi, büyümeye ve yenilik yapmaya devam eden, 1 milyar ABD Dolarını aşkın değere sahip bir şirketin temellerini oluşturdu. Sadece benim söylediklerime inanmakla yetinmeyin. IDC’nin açıkladığı rakamları inceleyin. Veeam Ekibi ve ben, müşterilerimizi başarıya ulaştırmak için onlara sunacağımız ürünlere %100 odaklanmış durumdayız. Bu, sayısı 375.000’i aşan müşterilerimize taahhüdümüz olmaya devam edecektir. 

Sağlıklı ve güvende kalın.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V11A

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

1 Numaralı Yedekleme ve Kurtarma