Veeam Backup for Salesforce ile tanışın: ŞİMDİ Kullanıma Hazır!

Veeam®; insan hatası, entegrasyon sorunları ve diğer Salesforce veri kaybı senaryoları nedeniyle Salesforce verilerini ve meta verilerini kaybetme riskini ortadan kaldıran yeni teklifimiz Veeam Backup for Salesforce’u da ekleyerek ürün portföyünü genişletiyor.

Özel tanıtım fiyatı! Salesforce yedekleme için sınırlı süreli teklif.

Salesforce; gelişmiş hesap, kişi yönetimi ve özelleştirme seçenekleriyle dünyada en fazla kullanılan CRM çözümlerinden biri olmayı sürdürürken Modern Veri Koruma alanında pazar lideri konumunu koruyan Veeam, bu yeni teklifiyle kuruluşların şirket içi, AWS, Microsoft Azure ve çok daha fazlasında yedekleme ortamı dağıtımı yapmasına olanak sağlıyor. Veeam, Salesforce verileri ve meta verileri için tam erişim ve denetim olanağı sağlamanın yanı sıra BT departmanları ve Salesforce yöneticileri için de güçlü ve hızlı kurtarma yetenekleri sunuyor. Bu yetenekler, Salesforce kayıtları, hiyerarşileri ve dosyaları için granüler ve toplu veri kurtarmayı da içeriyor.

Veeam adına bağımsız bir araştırma şirketi tarafından hazırlanan 2022 Veeam Salesforce Koruma Eğilimleri Raporu kapsamında dünya genelinde 800 tarafsız BT lideri ve uygulayıcısıyla anket yapıldı. Rapora göre, Salesforce’u yedeklemek için birden fazla neden bulunuyor. Ankete katılanlar çok sayıda neden olduğunu düşünüyor ve bu nedenlerin tümü bir Salesforce ortamında yaşanabilecek çok sayıda sorunla ilişkilendiriliyor. Yöneticiler, geliştiriciler, genel kullanıcılar gibi farklı kullanıcılardan kaynaklanan insan hataları ve hatta Salesforce’un kendisinden kaynaklanan hatalar gibi sorunlar Salesforce verilerinin kaybolmasına veya bozulmasına yol açabiliyor.  Bu nedenlerin birçoğu diğer BT platformlarının karşı karşıya kaldığı aynı türden risklerle tutarlılık gösteriyor. En iyi uygulamalar ve düzenleme direktifleri, siber güvenlik endişeleri ve uygulama entegrasyonları kaynaklı hatalar ve hatta kötü niyetli veya kaza sonucunda gerçekleşen veri bozulmaları da bu riskler arasında yer alıyor. Tüm bu nedenler, hazırda Salesforce yedeği bulundurmayı bir gereklilik haline getiriyor.

Salesforce’u yedekleme ihtiyacı, veri koruma stratejisi oluşturmaktan tam olarak kimin sorumlu olduğu ve Salesforce’un kurumsal gereksinimleri her zaman kafa karışıklığına yol açmıştır. Bu iş BT ekibi, Salesforce Yöneticisi ve Salesforce Danışmanından hangisinin sorumluluğundadır? En başa dönüp kimin yedekleme planı oluşturması gerektiğini çözmeye çalışmak genelde kurtarılma şansı olmayan bir veri kaybı olayı sonrasında gerçekleşir. Çok geç olana kadar bekleyerek bu durumun kuruluşunuzda da yaşanmasına izin vermeyin. Yedekleme planınızı hemen uygulamaya geçirin!

BT uzmanları, Salesforce verilerinin bir kuruluşun ayrılmaz bir parçası olduğu konusunda yüzde yüz aynı fikirde olsa da bu verilerini nadiren yedeklerler. Toplu veri aktarımları Salesforce kullanan çoğu kuruluşun yaygın olarak kullandığı uygulamalar arasındadır. Veri bozulması ve silinmesi olaylarının bir numaralı nedeni olarak görülen bu aktarımlar, Salesforce verilerini güvende tutmak için işe alınan uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Gereğinden fazla ayrıcalık verilen kullanıcılardan verileri üretime taşımadan önce kodu kontrol etmeyen geliştiricilere kadar tüm etmenler, kuruluşların neden kendi verilerinden sorumlu olması gerektiğini açıklar.

İster veri yükleyici tarafında yapılan bir hatayla ister üçüncü taraf entegrasyonu kaynaklı bir sorunla karşılaşıyor olun, Veeam’in kullanımı kolay kullanıcı arayüzü, kullanıcıların sorunları çözmelerine ve birkaç tıkla veri almalarına yardımcı olur.

YENİ Veeam Backup for Salesforce‘un önemli yetenekleri:

  • Salesforce’a özgü: Yedekler oluşturmak ve Salesforce verilerini ve meta verilerini yedeklemek için amaca özel tasarım
  • Hızlı ve esnek kurtarma: Salesforce kayıt, hiyerarşi, alan, dosya ve meta verilerini geri yükleyin
  • Veri koruma: Şirket içi veya bulut (AWS, Microsoft Azure vb.) olması fark etmeksizin, dilediğiniz yerde yedekleme ortamı çalıştırın
  • Özel planlama: Nesne düzeyinde granüler yedekleme planları ve saklama ayarları
  • Basitleştirilmiş yönetim: Çok sayıda Salesforce instance’ını tek bir konsoldan yönetin
  • Artımlı değişiklikler: Artımlı eşitleme ve esneklik planlama sayesinde Salesforce verilerinizi ve meta verilerinizi neredeyse kesintisiz olarak yedekleyebilirsiniz
  • Basit ve kullanımı kolay arayüz: Dakikalar içinde yedekleme ilkeleri ve geri yükleme görevleri çalıştırın
  • Görüntüleyin ve karşılaştırın: Kayıtların ve meta verilerin sürümlerini görüntüleyin ve hızlıca üretim ile karşılaştırın
  • Hiyerarşileri geri yükleyin: Bağlı nesneleri üst ve alt kayıtlar dahil istediğiniz kayda parçalı geri yükleyin

Veeam, bu çözümünün ÜCRETSİZ sürümü Veeam Backup for Salesforce Community Edition‘ını da kullanıma sunuyor. Community Edition, 50 veya daha az Salesforce kullanıcı lisansına sahip kuruluşlara Salesforce verileri için tam işlevli, ÜCRETSİZ yedekleme ve kurtarma olanağı sağlıyor.

YENİ Veeam Backup for Salesforce‘u hemen deneyin ve Salesforce verilerinizin ve meta verilerinizin yedeklendiğini ve korunduğunu bilmenin rahatlığıyla uyuyun!

Daha fazla bilgi edinin:

 

 

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V12

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

1 Numaralı Yedekleme ve Kurtarma