Veeam Backup for Office 365 ile uçtan uca kolay yedekleme

Günümüzde birçok kurum gerek alt yapılarını sadeleştirme gerek kullanım kolaylığı gerekse veri erişilebilirliği nedeni ile Microsoft Office 365 çözümünü tercih etmektedir. Microsoft dünya çapında kurduğu veri merkezlerinde kullanıcılarına Office 365 çatısı altında Mail, SharePoint, OneDrive ve Teams hizmeti sunmaktadır. Birçok kurum verinin tüm yedekleme işleminin Microsoft tarafından yapılacağını varsaymaktadır. Microsoft dokümanlarına göz attığınızda verinin içeriği ve verinin korunmasının sorumluluğunun son kullanıcıda olduğunu görebilirsiniz.

 Bir çok kullanıcı verilerin düzenli korunduğunu düşünür. Office 365 sistemi geri dönüşüme atılmış dosyaları sadece 30 gün saklar sonrasında siler. İsteyerek veya istemeyerek silinen dosyalar ve mailler için koruması bulunmamaktadır.

Veri koruma ihtiyacından dolayı Veeam özel olarak Veeam Backup Office 365 çözümünü geliştirdi.

Office 365 dahilinde olan Exchange, SharePoint Online, OneDrive Business ve V5 ile beraber gelen Teams Yedekleme çözümü ile Office 365 sistemini yedeklemektedir.

Yedekleme politikanıza bağlı olarak tüm sistemi yedekleyebileceğiniz gibi belirli kişi ve grupları da yedekleyebilirsiniz. Veeam Backup for Office 365 kolay kullanımı ile dakikalar seviyesinde yedekleme işlemine başlamak için size gerekli arabirimi sunar. Veriler Veeam Backup for 365 sunucusunda veya bulut ortamında saklanabilmektedir.

Geri yükleme işlemleri için kullanıcılara Veeam Explorer ile kolaylık sağlanmaktadır.

Veeam Explorer for Exchange ile kullanıcıların tüm mail, contact, calender task vb. Tüm klasörleri yedeklenmekte ve istenildiğinde restore, PST export ve item forward işlemleri yapılabilmektedir.

Veeam Explorer for Sharepoint ile Sharepoint ortamları birkaç tık ile geri yüklenebilmektedir.

Veeam Explorer ile OneDrive yedekleri geri yüklenebilir, bilgisayarınıza indirilebilir, veya mail yolu ile paylaşılabilmektedir.

Son zamanlarda özellikle uzaktan çalışmanın yoğun olarak yapıldığı günümüzde, Teams önemli bir iletişim aracı haline gelmiştir. Her gün kurumlar Teams kullanarak yazışmalar yapmakta ve dosya paylaşmaktadır. Oluşturulan gruplar dahilindeki kişiler kendi arasında yazışmakta ve dosya paylaşmaktadır. Teams yapı itibari ile Exchange, SharePoint ve OneDrive ile entegre olarak çalışmaktadır. Bu nedenden dolayı yedeklemesi karışıktır. Veeam Backup Office 365 Teams yapısını kolaylıkla yedeklemek için geliştirilmiş, Veeam Explorer for Teams ile grup, görüşme ve dosya paylaşımlarını kolaylıkla geri yükleyebilmekte ve paylaşabilmektedir.

Kurum için regülasyonlardan, hukuksal konulardan dolayı kurumlar gerektiğinde kişiler arası görüşmeleri de ilgili birimlere sunması gerekmektedir. Veeam Explorer ile kişiler arası görüşme yedeklerine de ulaşılabilmektedir.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam

1 numaralı Yedekleme ve Kurtarma

Veeam Backup
for Microsoft 365