Salesforce verilerinizi geri yükleyebiliyor musunuz?

Veeam Backup for Salesforce‘u piyasaya sunan Veeam, Salesforce verilerini koruma konusunda veri koruma sektörünün ilk bağımsız araştırma projesini de yayınladı. 2022 Salesforce Koruma Eğilimleri Raporu adı verilen bu çalışmada 800 tarafsız katılımcıyla anket gerçekleştirilirken verilerin korunmasından sorumlu olan üç ayrı çalışan grubunun (Salesforce yöneticileri, yedekleme yöneticileri, BT operatörleri) görüşleri alındı.

Bu blog serisinde daha önce Salesforce verilerini yedeklemenin altında yatan “nedenlere” ve bu işin genelde kimin sorumluluğunda olduğuna değinmiştik. Bu hafta, Salesforce verilerini geri yükleyebilmenin kuruluşlara verdiği güven ve bunu başaramama fikrinin neden olduğu endişeleri konuşacağız:

Araştırmadan elde ettiğimiz verileri analiz ederken yedekleme yöneticilerinin Salesforce yöneticilerine kıyasla, tüm verilerini ve meta verilerini sorun yaşamadan geri yükleyebilme konusunda kuruluşlarına daha fazla güven duyduğunu keşfettik. Salesforce yöneticilerinin yaşadığı bu güven eksikliğinin, muhtemelen Salesforce’un sunduğu sayısız şekilde özelleştirilebilme olanağının iyi anlaşılmamasından kaynaklı olduğunu düşünüyoruz. Yedekleme yöneticileri Salesforce’un yedekledikleri diğer ürünlere (ör. Microsoft 365) benzer olduğunu düşünüyor olabilir ancak bu iki ürün özünde birbirinden çok farklıdır.

Araştırma sonuçlarımıza baktığımızda, bir iş gününde 100 kaydı geri yükleyebileceğini düşünen kuruluşların oranının %50’den az olduğunu görüyoruz. %30’luk bir kesim ise 100 kaydı geri yüklemenin iki gün ila bir hafta sürebileceğini düşünüyor. Salesforce verilerinize erişiminiz olmadığında bu durum ekibinizi nasıl etkiler?

BURADAN ücretsiz deneme sürümümüzü indirerek daha fazla bilgi edinin.

Promosyon tekliflerimizi keşfedin.

Bu blog serisinin ve araştırma raporumuzun faydalı olacağını umuyoruz!  Serinin önceki bölümlerini kaçırdıysanız bu blog yazılarımıza göz atın:

  1. Salesforce verilerinizi neden yedeklemelisiniz?
  2. Salesforce verilerinizi yedeklemekten kim sorumludur?
  3. Salesforce verilerinizi geri yükleyebiliyor musunuz?

2022 Salesforce Koruma Eğilimleri Raporu‘nu indirin ve Veeam Backup for Salesforce ile ilgili bilgilere göz atmayı unutmayın.

Blog özeti: Salesforce verilerini yedekleme konusunda kuruluşların endişeleri neler? Verilerinize bir gün bile erişememek tüm şirketinizi etkileyen, büyük bir sorun yaratabilir.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam

Salesforce Backup

salesforce-title-subtitle