Neden Salesforce’u yedeklemelisiniz?

Veeam Backup for Salesforce‘u piyasaya sunan Veeam, Salesforce verilerini koruma konusunda veri koruma sektörünün ilk bağımsız araştırma projesini de yayınladı. 2022 Salesforce Koruma Eğilimleri Raporu adı verilen bu çalışmada 800 tarafsız katılımcıyla anket gerçekleştirilirken verilerin korunmasından sorumlu olan üç ayrı çalışan grubunun (Salesforce yöneticileri, yedekleme yöneticileri, BT operatörleri) görüşleri alındı.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde Veeam, anket çalışmalarından elde edilen analizleri temel alan çok sayıda kaynak yayınlayacak. Bu analizlerde, farklı çalışan gruplarının kuruluşların Salesforce verilerini neden yedeklemesi gerektiği, bu işin kimlerin sorumluluğunda olduğu ve kuruluşların bu verilerini nasıl yedeklediği gibi konularla ilgili görüşlerine karşılaştırmalı olarak yer verilecek ve ilk olarak en temel soru olan “neden” sorusuna yanıt aranacak.

Salesforce verilerini yedeklemek ve bu işin kimin sorumluluğunda olduğunu bilmek, kuruluşlar için her zaman kafa karıştırıcı olmuştur. BT uzmanları, veri kaybı yaşamanın kuruluşlar için kaçınılmaz bir gerçek olduğu konusunda aynı fikirde olsalar da bu verilerini nadiren yedeklerler. Toplu veri aktarımları Salesforce kullanan çoğu kuruluşun yaygın olarak kullandığı uygulamalar arasındadır. Veri bozulması ve silinmesi olaylarının bir numaralı nedeni olarak görülen bu aktarımlar, Salesforce verilerini güvende tutmak için işe alınan uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Gereğinden fazla ayrıcalık verilen kullanıcılardan verileri üretime taşımadan önce kodu kontrol etmeyen geliştiricilere kadar tüm etmenler, kuruluşların neden kendi verilerinden sorumlu olması gerektiğini açıklar.
Veeam’in Salesforce yedekleme yaklaşımı, entegrasyon sorunları ve diğer Salesforce veri kaybı senaryoları nedeniyle Salesforce verilerinizi ve meta verilerinizi kaybetme riskini ortadan kaldırır. Yedekleme ortamınızı şirket içinde veya AWS, Microsoft Azure ve diğer altyapılar üzerinde çalıştırarak sağlayıcıya bağımlı kalmaktan kurtulun. Daha fazla bilgi edinmek için 5 dakikada kolayca okuyabileceğiniz white paper’ımızı indirin.
Hem 1 Kasım’da LiveStream‘de gerçekleştireceğimiz canlı yayında hem de üç bölümlük blog serimizde araştırmamızın diğer yönlerine değineceğiz. İşte serimizde ele alacağımız konular:

  1. Salesforce verilerinizi neden yedeklemelisiniz?
  2. Salesforce verilerinizi yedeklemekten kim sorumludur?
  3. Salesforce verilerinizi geri yükleyebiliyor musunuz?

2022 Salesforce Koruma Eğilimleri Raporu‘nu indirin ve Veeam Backup for Salesforce ile ilgili diğer bilgilere göz atmayı unutmayın.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam

Salesforce Backup

salesforce-title-subtitle