Veeam Availability Suite sürüm 8 ile nasıl Sürekli Olarak Çalışır Durumda Kalınır

Şirketiniz sürekli çalışıyor

Müşteriler gündüz ve gece alışveriş yapıyor ve çalışanlarınızın veriye 7/24 erişmesi gerekli. Kesinti zamanı kesinlikle kabul edilemez, bu iş kaybı demektir.

Peki birçok şirket ne yapıyor?

Önce sanallaştırmaya, en son depolama teknolojilerine ve hatta buluta yatırım yapıyorlar. Bu harika bir şey!

Fakat daha sonra bu yeni kurulmuş altyapı ile basa çıkamayan, düşük performanslı, eski yedekleme çözümüne razı oluyorlar. Belki de, maliyetini karşılayabiliyorlarsa tüm ortamlarının sadece %5 ‘ine karşılık gelen en önemli uygulamaları korumak için yüzbinlerce dolar yatırım yapıyorlar.

Buna “Erişebilirlik Uçurumu” diyoruz bundan daha iyi bir çözüm olmalı.

Veeam bu Kullanılabilirlik Uçurumunu kapatıyor böylece RTPO’lar dediğimiz zorlu RPO ve RTO hedeflerinize erişebilirsiniz, hem de tüm uygulamalarınızda 15 dakikanın altında. Veeam Availability Suite version 8 ile sürekli olarak çalışır durumda kalmanızı sağlıyoruz.

Nasıl yapıyoruz?

YENI Veeam Availability Suite v8 sürümü yüksek hızda kurtarma, veri kaybından kaçınma, doğrulanmış koruma, azalan risk ve tam görünürlük sunar. Bu yetenekler, diğer çözümlerin asla sağlayamayacağı özelliklerle sanallaştırma için tasarlanmıştır.

Kesintisiz Çalışan Veri Merkezine yakından bakalım.

Veeam, istediğiniz şeyi, istediğiniz şekilde güvenilir ve hızlı kurtarabilmenizi sağlar ve bu, kolay başarılacak bir şey değildir. Çoğu şirket, RTO hedeflerinin sadece %43’üne erişmektedir. Veeam ile müşteriler RTO hedeflerinin %96’sina erişmektedir. Bu çok büyük bir farktır!

Örneğin Filibe havayollarına bakalım. Kritik bir havayolu bakım uygulaması çöktüğünde Veeam’in Anında Sanal Makine Kurtarmasını kullandılar ve kullanıcılar sadece dakikalar içinde uygulamaya erişebildiler. Sadece 2 dakika içinde – Önceki yedekleme çözümünden %95 daha hızlı.

Ayni üründeki yedekleme ve replikasyon ile, neredeyse kesintisiz veri koruma ve otomatikleştirilmiş felaket kurtarma sayesinde veri kaybından kaçınabilirsiniz.

Chelsea Groton Bank örneğine bakalım. Veeam’i yedekleme için satın aldılar ve muhteşem sonuçlarla gelişmiş yerleşik replikasyondan faydalandılar. Şimdi Active Directory’i 5 dakika içinde ve yarım terabyte veri tabanını 10 dakika içinde online hale getirebiliyorlar. Veeam’den önce ayni işlem 12 saat sürüyordu! Şimdiye kadar kullandıkları en iyi felaket kurtarma aracı olduğunu iddia ediyorlar.

Arızalı yedekler kaybolan veri ve uzun kesinti süreleri demektir

Tüm yedeklerin %20’den fazlası arızalandı. Fakat yedeklerin %2’si gerçekten test edildi!

Veeam ile rahatça uyuyabilirsiniz çünkü tüm yedekleriniz korumalı, izole ortamda otomatik olarak test edilir. Herhangi bir dosyayı, Sanal Makineyi veya başka bir şeyi her zaman kurtarabileceğinizi ispatlar.

Bu da Kesintisiz Çalışan Modern Veri Merkezi demektir.

Yedekleme dosyalarınızda duran Gerçek veride yamaları ve güncellemeleri test ederek karmaşık uygulama kullanımlarının riskini azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? Kullanıcılarımız, Veeam ile kullanıma alma ile ilgili sorunlardan kaçınarak her ay saatler ve binlerce dolar tasarruf ettiklerini söylüyor.

Bu zaten bir yedekleme çözümünden beklediğiniz bir şey değil mi?

İşte tam da bu nedenle Veeam, Yedeklemeden çok daha fazla bir şeydir. Ummadığınız bir başka şey daha.

Çoğu şirket sanal altyapılarının tam görünürlüğüne sahip değildir. Veeam, ihtiyaç duyulan görünürlüğü veren izleme, raporlama ve kapasite planlamayı sağlar. Aslında Veeam kullanıcılarının %88’i Veeam’in proaktif izleme özelliğiyle önemli ölçüde zaman kazanıyorlar.

Donald Trump’un yönettiği New York sağlık kurumuna bakalım. Veeam’i kurduktan sonra varlığından bile haberdar olmadıkları sorunlar hakkında uyarıldılar! Daha önce yaşamadıkları çok büyük bir rahatlık ve güven duygusu.

Simdi Kesintisiz Çalışan Veri Merkezinin nasıl bir şey olduğunu biliyorsunuz

Fakat sadece bizim söylediklerimize bakmayın. Kendi araştırmanızı yapın. Etrafınıza sorun.

Dünya çapında irili ufaklı 100.000 şirket sürekli çalışır durumda olmak için Veeam’e güveniyor.

Veeam Availibility Suite sürüm 8’i ilk test eden siz olun.

Makale dili
Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial