Na vrcholu vlny: Veeam je jasným lídrem

Je to již více než rok, co jsem začal pracovat ve společnosti Veeam, a musím říct, že pořekadlo „čas letí, když se dobře bavíte“ tu platí dvojnásob. Jako by to bylo včera, když jsem si vyzvedl notebook a poprvé jsem oslovil svůj tým. Bylo to mimořádných zhruba 12 měsíců a pro firmu to byl skutečně významný rok. Rád bych řekl, že je to vše moje zásluha, ale pravda je, že tým je vynikající a dosáhl toho tolik, na co může být hrdý. Společnost Veeam je dnes jasným lídrem na trhu. Možná si říkáte: „Dokažte to, Petere.“ A to taky udělám.

Víme, že naši zákazníci jsou jedni z našich největších fanoušků, ale když jsou na vaší straně i oboroví analytici, nemají příležitosti k dalšímu úspěchu mezí. Společnost Gartner nedávno zveřejnila zprávu 2017 Magic Quadrant for Data Center Backup & Recovery Solutions a společnost Veeam v ní byla druhým rokem označena za lídra.  Když vás oboroví analytici označí za lídra, víte, že jste na správné cestě. Ocenění od společnosti Gartner následuje poté, co naši společnost za lídra označila společnost Ovum ve své zprávě Ovum Decision Matrix: Selecting a Data Availability and Protection Solution for the Cloud Era, 2016 – 17. Umístili jsme se rovněž na čtvrtém místě ve zprávě  Market Share: Storage Management Software, Worldwide, 2016[i] od společnosti Gartner s 27% meziročním růstem v roce 2016. Třešničkou na dortu je 27. místo v žebříčku Forbes Cloud 100 List.

Náš rozvojový potenciál je dokonce tak velký, že nám společnost IDC udělila označení „Momentum Leader“ a předpovídá, že společnost Veeam bude v roce 2018 trojkou v řešení obnovení a zálohování a jedničkou do konce roku 2019.  Jsme tedy na dobré cestě stát se jedničkou.

A to není všechno. Posílili jsme a podpořili naše globální týmy díky tomu, že investujeme do stávajících talentů a přivádíme nové pracovníky, kteří podporují naše cíle růstu. A vyplatilo se to. Vize společnosti Veeam dodávat uživatelům nepřerušované digitální služby, poskytovat dostupnost pro libovolnou aplikaci, libovolná data a v libovolném cloudu nám získala více než 255 tisíc zákazníků a každý měsíc jich přibývá více než čtyři tisíce. To je ale jen polovina příběhu. Ačkoli je získávání nových zákazníků klíčem k našemu růstu, jsme vášnivě zaměřeni na služby zákazníkům a jejich udržování. A já mohu být velmi hrdý na naše hodnocení míry loajality +73. To je téměř třikrát více, než činí průměr v oboru, a je to srovnatelné se společnostmi, jako je Apple!  A 90 % zákazníků by doporučilo společnost Veeam svým kolegům v oboru. To je úžasné. Na vysoce konkurenčním trhu, jako je ten náš, hodnocení zákazníků, jako je toto, nelze podceňovat a je důkazem toho, jaký tým jsme vytvořili. A nemusíte v tom věřit jen mně:

„Pro oddělení infrastruktury a provozu IT společnosti Mercedes-Benz Türk je hlavní prioritou zajistit neustálou (24.7.365) dostupnost služeb datového centra,“ řekl Tolga Aşık, specialista infrastruktury datového centra ve společnosti Mercedes-Benz Türk A.Ş. „Příspěvek společnosti Veeam nespočíval jen v procesech zálohování, ale také v komplexních řešeních s inovativním přístupem pro nepřetržitý chod firmy. Díky početným a chytrým možnostem obnovení dat poskytla společnost Veeam společnosti Mercedes-Benz Türk možnost zkrátit hodiny obnovení dat na pouhé minuty. Díky jedné z inteligentních funkcí produktů Veeam – „obnovení souboru“ – můžeme obnovit soubor během několika minut.“

Celkově šlo o úžasný rok pro celý tým a rozhodně nepodceňujte, jak velký obdiv chovám k týmu za to, že pilně pracuje, aby dosáhl těchto ocenění. Dokazuje to, že strategie společnosti Veeam a její realizace je správná a že jsme nadmíru schopni poskytovat služby, které zákazníci po celém světě žádají. Na tomto potenciálu stavíme a s nadcházejícím rokem 2018 zvyšujeme naše úsilí. V tomto roce budeme rozšiřovat svůj ekosystém partnerů, abychom svým zákazníkům dopřáli kvalitní zážitek. Nedávno jsme oznámili klíčové alianční integrace se společností NutanixPure Storage a hlubší propojení se společností CiscoVMware. Další oznámení budou následovat. Rok 2017 však vnímám jako odrazový můstek k ještě lepším výsledkům v roce následujícím.

Víme, že uživatelé vyžadují přístup ke službám 24.7.365 a také víme, že společnosti hledají vícecloudová prostředí pro svůj provoz. Společnost Veeam je tím pravým dodavatelem, který tyto požadavky splní. Jistě vás nemusím přesvědčovat, protože jak jste si mohli přečíst výše, dělá to za mě mnoho jiných lidí. Pokud jste se však stále nerozhodli, zavolejte někomu z našeho týmu. Důvěřujte 255 tisícům dalších firem, že toto rozhodnutí za to opravdu stojí.

 

i Market Share: Storage Management Software, Worldwide, 2016, zveřejněno 28. dubna 2017, analytik společnosti Gartner JP Corriveau

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
NOVINKA
V12

Vyhněte se ztrátě dat
Vyhněte se ransomwaru

Nejlepší zálohování a obnovení