Veeam ve N2WS: Büyümeye ve İnovasyona Hız Katan Ayrılmaz İkili!

Forrest Gump filminde Hanks’in Jenny ile arkadaşlığının nasıl başladığını anlattığı o muhteşem repliği kim unutabilir ki: “O günden beri ayrılmaz bir ikili olmuştuk.” Biz de Veeam ve N2WS‘nin böylesine ayrılmaz bir ikili olduğunu düşünüyoruz.

Sanallaştırma kökenli bir şirket olan Veeam genel bulut alanında önemli yatırımlara ve büyüme oranlarına sahiptir, üstelik Akıllı Veri Yönetimi alanının tartışmasız lideridir. Tüm bulut ve ortamlar için en güçlü veri yönetimi ve korumasını sağlama stratejimizin bir parçası olarak tekliflerimizi sürekli yenilemeye ve genişletmeye çalışıyoruz.  Bu strateji doğrultusunda bir adım atarak geçen sene Amazon Web Services (AWS) için buluta özgü yedekleme ve felaket kurtarma alanında lider bir sağlayıcı olan N2WS’yi satın aldık. Bu satın alma işleminden bugüne, Veeam ve N2WS, N2WS’nin gelirini bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %186 artırdı. Bunun yanı sıra N2WS’nin en önemli ürünü N2WS Backup & Recovery’nin deneme sürümünün indirilme sayısı %179 arttı.

Bugün N2WS, işletmelerin ortalama bulut verisi koruma masrafını azaltmasına yardımcı olacak N2WS Backup & Recovery’nin 2.4 sürümünü duyurdu. Bu sürüm, Amazon EC2 snapshot’larını uzun süreli veri saklama için Amazon S3’e genişletip yedekleme deposu maliyetlerini %40’ye kadar düşürüyor.

Bu en yeni sürümün temelleri, N2WS ve Veeam tarafından geliştirilen, kuruluşların Amazon DynamoDB için yedekleme ve kurtarma operasyonlarını otomatik hale getirmesine yardımcı olan yeniliklere dayanmaktadır. Amazon DynamoDB, 100.000’i aşkın AWS müşterisinin kullandığı, düşük gecikme süreli veri erişimine ihtiyaç duyan mobil uygulamalarda, web, oyun, reklam teknolojisi, IoT uygulamalarında ve diğer birçok alanda kullanılan bir bulut veritabanı hizmetidir. İşletmeler artık N2WS Backup & Recovery’i Amazon DynamoDB’ye genişleterek sürekli Erişilebilirlik sağlayabilir ve Amazon DynamoDB’deki kritik verilerin yanlışlıkla veya kötü amaçlarla silinmesini önleyebilir.

Bulut, her ne kadar işletmelere önemli avantajlar sağlasa da AWS’nin karşılıklı sorumluluk modeli gereğince, işletmeler bir kesinti veya felaket durumunda verilerini korumak ve iş sürekliliği sağlamak amacıyla hemen harekete geçmelidir. Bugünlerde aralarında Notre Dame Üniversitesi, Cardinal Health gibi birçok önemli kuruluşun da bulunduğu, eşi benzeri görülmemiş sayıda yeni müşteri AWS bulut verilerinin güvende olmasını sağlamak için N2WS ve Veeam’i seçiyor.

Veeam ve N2WS genel bulut alanına yatırım yapmaya devam ettikçe dünyanın dört bir yanındaki müşterilere büyük avantajlar sunacak, AWS ortamları için özel olarak tasarlanmış birçok yenilik de 2019 yılının ilk aylarında kullanıma sunulacaktır. Bu yenilikleri sizinle hemen şimdi paylaşmayı çok isterdim ancak ayrıntılar için 2019 yılının 1. çeyreğini beklemeniz gerekiyor.

Ancak bu hafta düzenlenecek olan AWS re:Invent etkinliğine katılacaksanız, hem genel buluta yenilikçi bakış açımızı görmek hem de arşivleme, taşınabilirlik ve çok daha fazlasıyla ilgili çizeceğimiz yol haritası hakkında daha fazla bilgi edinmek için 28 Kasım Çarşamba günü “A Deeper Dive on How Veeam is Evolving Availability on AWS (Veeam’in AWS’de Nasıl Kesintisiz Çalışırlık Sağladığına Derinlemesine Bir Bakış)” adlı oturumumuza katılın. İsterseniz hafta içi bizi 1011 numaralı standımızda da ziyaret edebilirsiniz.

Veeam’in AWS veri koruma çözümleri alanında yakaladığı büyüme ve ivme sayesinde, şirketimiz genel bulut konusundaki yenilikçi yaklaşımlarının gücünü arkasına alarak Akıllı Veri Yönetimi pazar lideri konumunu sağlamlaştırdı. Sonuç olarak, ayrılmaz bir ikili ve birlikte daha iyi olmakla kalmayıp tüm yeni ortak müşterilerimizin iş ve BT operasyonlarının vazgeçilmez bir parçası haline gelmek istiyoruz.

 

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial