Veeam, yeni Veeam Availability Suite 9.5 ile Microsoft 2016 Data Center Teknolojilerinin TAM entegrasyon içinde olacağını açıkladı

Her ölçek ve türde kuruluşun sanallaştırma konusunda adımlar attığı bugünlerde, genellikle özel bulutta dağıtılmış olan uygulama ve altyapılar Windows Server İşletim Sistemi’ne bağımlı hale geliyor. Bu nedenle, sistemin yeni sürümlerinin vaktinde desteklenmesi müşterilerin büyük kısmı için son derece önemli. Geçtiğimiz yıllarda, söz konusu yeni sürümleri desteklemek olduğunda Veeam ya ilk sıradaydı ya da ilk harekete geçenler arasındaydı. Örneğin Veeam Endpoint Backup, tam Windows 10 desteği sunan ilk yedekleme ürünüydü.

Bu alandaki lider pozisyonumuzu korumaya kararlıyız. Bu nedenle, YENİ Veeam Availability Suite 9.5’in Microsoft 2016 veri teknolojileri için TAM, gelişmiş destek sunan ilk ürün olacağını açıklamaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Veeam Availability Suite 9.5, yeni Windows Server 2016 teknolojileri, Microsoft Hyper-V 2016 ve Microsoft kurumsal uygulamalarının 2016 sürümleriyle derinlemesine entegre olacak. Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın büyük kısmı ortamlarını son sürümlere yükseltmeleri gerektiğinde son derece sabırsız olabiliyor. Bu nedenle Veeam olarak her zaman yeni sürümler için tam destek sunan ilk şirketlerden biri olmaya çalıştık.

Şimdi yakında gerçekleşecek olan entegrasyona daha yakından bakalım.

Windows Server 2016

Windows Server 2016, Microsoft’un sağlayacağı geliştirmeler nedeniyle en fazla merak uyandırmış Windows Server İşletim Sistemi sürümlerinden biri. Veeam Availability Suite 9.5, kullanıcıların Veeam Backup & Replication bileşenleri yüklemesine izin verecek ve desteklenen hipervizörlerde çalışan ziyaretçi VM’leri koruyacak. Hyper-V 2016, uygulama farkındalı işleme ve daha önce Hyper-V’de kullanılamayan ama en çok talep edilen VMware yedekleme işlevi olan konuk dosya sistemi dizin oluşturma için ağ bağlantısına gerek kalmadan Hyper-V ana bilgisayarından ziyaretçi VM’lere doğrudan bağlantı kurulmasını sağlayan PowerShell Direct’ten de faydalanacak.

Microsoft Hyper-V 2016

Microsoft Hyper-V 2016, pek çok önemli güncelleme de getiriyor. Bu güncellemelerle ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz, bizzat kaleme aldığım ücretsiz e-kitabı inceleyebilirsiniz.

Veeam Availability Suite v9.5’in, en yeni Hyper-V geliştirmelerinden faydalanabilmek için gerekli yeni Hyper-V yedekleme altyapısını ve VM donanım sürüm 7.1’i (TP5 itibarıyla) destekleyeceğini belirtmeye gerek yok.

Hyper-V Dayanıklı Değişiklik Takibi (RCT)

Windows Server 2016’dan önce Microsoft Hyper-V, daha hızlı artımlı yedekleme ve geri yükleme olanağı sunmak için herhangi bir yerel değişim engelleme takibi (CBT) desteği sağlamıyordu. Bu değişen veri bloklarını takip edebilmek için Veeam tescilli filtre sürücüsünden faydalanıyordu. Sürücü, Hyper-V ana bilgisayarlarının ana bölümüne yükleniyordu. Hyper-V 2016’de Microsoft, Dayanıklı Değişim Takibi (kısaca RCT) adı verilen bir özellik aracılığıyla yerel CBT işlevi sunuyor. Bu sayede artık CBT filtre sürücüsüne ihtiyaç kalmıyor. Daha önemlisi, SMB3 depolamalarda bulunan üçüncü taraf VM’lerle yapılandırmayı destekliyor.

Nano Server ve Storage Spaces Direct’de Microsoft Hyper-V

Windows Server 2016 ile birlikte gelen yeni özelliklerden biri de Nano Server. Nano Server hakkında daha fazla bilgi edinmek için meslektaşım Mike Resseler tarafından yazılan bu ücretsiz e-kitabı okuyabilirsiniz. Nano Server’ın asıl kullanım örneği Hyper-V ana bilgisayarı olmaktır. Bunun yanında bazı belirli kullanım örnekleri de bulunmaktadır. Veeam Availability Suite 9.5, Nano Server’da yer alan VM’lerin işlenmesine de tam destek sunacaktır. Sürüm 9.5, veri merkezi kullanım alanı boyutunu azaltmayı ve genel güvenliği artırmayı amaçlayan Microsoft’un önerilen Hyper-V 2016 mimarisi olan Storage Spaces Direct için de destek sunacaktır.

9.5, hem Storage Spaces Direct hem de Nano Server’da çalışan Ziyaretçi VM’lerin Yedeklenmesi ve Replikasyonu için de tam destek sunacaktır

9.5, hem Storage Spaces Direct hem de Nano Server’da çalışan Ziyaretçi VM’lerin Yedeklenmesi ve Replikasyonu için de tam destek sunacaktır.

2016’da Yapılan Microsoft Kurumsal Uygulamalar Güncellemeleri

Microsoft, 2016’da yapılan kapsamlı Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint ve SQL Server güncellemeleriyle kurumsal uygulamalarına pek çok yeni geliştirme ekliyor. Kullanıcıların endişelenmesine gerek yok: Veeam Backup & Replication 9.5, uygulama tutarlı yedeklemeler ve tekil uygulama ögelerinin yüksek hızla kurtarılabilmesi amacıyla uygulama farkındalı işleme motoru ve Veeam Explorers serisi için uygulamaların yeni sürümlerine tam destek sunacaktır.

Özet

Veeam Availability Suite 9.5, Windows Server 2016, Microsoft Hyper-V 2016 ve Microsoft 2016 kurumsal uygulamalarının yeni yeteneklerine TAM destek sunan ilk ürün olacak. Aslında yukarıda bahsettiğim işlevlerin tamamı şu anda özel beta sürümü dahilinde kullanılabiliyor. Yani, Windows Server 2016 TP5 ortamının kurulumunu yaptıysanız ve 9.5 sürümünü denemek istiyorsanız, Veeam satış temsilcinizle iletişime geçip bölgenizde açık beta pozisyonları olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

En yeni Microsoft platformuna sunulan destek, Veeam Backup & Replication 9.5’un sunduğu ve müşterilerimiz ile iş ortaklarımızın faydalanabileceği özelliklerinden sadece biri. Bu nedenle Veeam Availability Suite 9.5 ile birlikte sunulan harika özelliklerle ilgili haberlere herkesten önce ulaşmak istiyorsanız kayıt olmayı unutmayın.

Sizden haber almayı umuyoruz! Veri merkezinizde Veeam ve Microsoft Teknolojilerini şu anda nasıl kullandığınızı ve Microsoft 2016 veri merkezi teknolojilerinden nasıl faydalanmayı planladığınızı anlatan hikayelerinizi aşağıda bizimle paylaşın!

Kaynaklar:

Veeam, İki Kategoride Yılın Microsoft Partner’i Finalistleri Arasına Seçildi!

2016’nın Haziran ayının başlarında Microsoft, 2016 Yılın İş Ortağı Ödülleri’ni açıkladı. Veeam, iki kategoride finalistler arasında yer almayı başardı: Uygulama Geliştirme ve Microsoft Azure Certified Azure Solution.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V11A

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

#1 Backup and Recovery