Inteligentní správa dat Veeam pro Huawei OceanStor

Společnosti Veeam a Huawei nedávno uvedly nové funkce integrovaných snapshotů úložiště a orchestrace pro zákazníky používající řešení Veeam a úložiště Huawei OceanStor. Tento nový modul plug-in společnosti Veeam je založen na rozhraní API univerzálního úložiště Veeam a umožňuje, aby při spojení s infrastrukturou úložiště Huawei OceanStor mělo řešení Veeam vyšší efektivitu zálohování a obnovy.

Zveřejněno: Červenec 30, 2018

Na vrcholu vlny: Veeam je jasným lídrem

Je to již více než rok, co jsem začal pracovat ve společnosti Veeam, a musím říct, že pořekadlo „čas letí, když se dobře bavíte“ tu platí dvojnásob. Jako by to bylo včera, když jsem si vyzvedl notebook a poprvé jsem oslovil svůj tým. Bylo to mimořádných zhruba 12 měsíců a pro firmu to byl skutečně významný rok. Rád bych řekl, že je to vše moje zásluha, ale pravda je, že tým je vynikající a dosáhl toho tolik, na co může být hrdý. Společnost Veeam je dnes jasným lídrem na trhu. Možná si říkáte: „Dokažte to, Petere.“ A to taky udělám.

Peter McKay
Autor Peter McKay

Zveřejněno: Listopad 29, 2017

Jak bezplatně získat klíč Veeam NFR

polečnost Veeam si dává záležet, aby pomáhala lidem učit se skvělé postupy v používaném virtuálním prostředí. Jedním z nejlepších způsobů je učit se z vlastní zkušenosti. Proto přidělujeme BEZPLATNÉ klíče NFR.

Níže uvádíme postup, jak získat bezplatný licenční klíč Veeam NFR.

Zveřejněno: Září 25, 2017

Zálohování řadiče domény: Osvědčené postupy ochrany Active Directory (1. část)

Microsoft Active Directory představuje standard v podnikovém prostředí, kde je vyžadováno ověřování a centrální správa uživatelů. Je téměř nepředstavitelné, jak by správci systému dokázali pracovat, kdyby tato technologie neexistovala. Active Directory s sebou nese nejen ohromnou výkonnost, ale také ohromnou odpovědnost – a je zapotřebí vynaložit spoustu času, aby byly možnosti tohoto nástroje využity naplno.

Zveřejněno: Březen 2, 2017

Jak na: Zálohování skupin dostupnosti databáze (DAG) Exchange pomocí nástroje Veeam Backup & Replication

Za posledních několik let si virtualizace získala značnou důvěru a řada uživatelů se rozhodla virtualizovat Microsoft Exchange i další aplikace náročné na vstupně výstupní operace. V důsledku toho se objevila řada otázek o zálohování a obnovení těchto aplikací, včetně dotazů na to, co může Veeam pro takové situace nabídnout.

Zveřejněno: Únor 20, 2017

Direct Restore to Microsoft Azure – nyní integrováno v nástroji Veeam Backup & Replication 9.5

Uvedení nástroje Veeam Backup & Replication 9.5 je na spadnutí. Už dva měsíce testuji betaverzi, před měsícem jsem pak otestoval i první slíbenou funkci – integraci Veeam a Nimble. Dnes předvedu test dalšího vylepšení – integrovaného nástroje Direct Restore to Microsoft Azure.

Direct Restore to Microsoft Azure byl uveden před několika měsíci jako samostatný nástroj pro platformu Azure. Je zdarma dostupný v obchodě Microsoft Azure Marketplace. Funkce Direct Restore to Microsoft Azure bude plně integrována do nástroje Veeam Backup & Replication 9.5.

Hal Yaman
Autor Hal Yaman

Zveřejněno: Únor 17, 2017

Veeam Backup pro Microsoft Office 365: Dostupnost vs. obnovitelnost

Do nástroje Veeam Backup & Replication byla přidána nová integrace – Veeam Backup pro Microsoft Office 365. Jak můžete tento nový produkt společnosti Veeam využít pro zálohování e-mailu Office 365? Proč se liší cloudová dostupnost od cloudové obnovitelnosti? Všechna tato témata v tomto příspěvku probereme a pokusíme se objasnit potřeby a případy použití záloh e-mailu. Samozřejmě vám tento produkt předvedeme v akci.

Hal Yaman
Autor Hal Yaman

Zveřejněno: Únor 15, 2017

Ochrana služby Active Directory Domain Services –
osvědčené postupy správy služby Active Directory (1. část)

Každá součást moderního datového centra vyžaduje nějakou formu nebo způsob ověřování.  Služba Active Directory Services společnosti Microsoft obsahuje informace o jednotlivých objektech v rámci doménové struktury a nezbytné informace ukládá do relační databáze (ntds.dit). Řadiče domény tvoří vrchol infrastruktury, která řídí přístup ke zdrojům prostřednictvím procesu ověření a přihlášení. Stejně tak, když se uživatel pokusí o přístup k souboru na podnikovém souborovém serveru založeném na doméně.

Zveřejněno: Únor 13, 2017

10 důvodů, proč si zamilujete sadu Veeam Availability Suite 9.5 pro Windows Server 2016 a Hyper-V!

Společnost Microsoft uvedla nové prostředí Windows Server 2016 a společnost Veeam uvedla novou sadu Veeam Availability Suite 9.5. Tyto dva skvělé produkty byly vydány příliš krátce po sobě, než aby se jednalo o náhodu. Ve skutečnosti vím, že řada funkcí sady Veeam Availability Suite 9.5 byla vytvořena konkrétně pro Windows Server 2016. Řada našich konkurentů na trhu dostupnosti bude tvrdit, že nabízejí „podporu“ pro Windows Server 2016, což ve většině případů znamená pouze to, že za správných podmínek dokážou zálohovat instanci Windows Server 2016.

Chris Henley
Autor Chris Henley

Zveřejněno: Únor 10, 2017

Veeam Agent pro Linux je nyní dostupný!

Přestože si společnost Veeam získala jméno díky svým špičkovým zálohovacím řešením pro virtualizovaná prostředí bez použití agentů, uživatelé nás stále žádají o zálohování nevirtualizovaných systémů. Na základě této zpětné vazby a jako příležitost pro další růst jsme se rozhodli vydat nástroj Veeam Agent pro Microsoft Windows (dříve známý jako Veeam Endpoint Backup FREE). Veeam Agent pro Microsoft Windows bude dostupný již brzy a bude obsahovat mnoho funkcí, o které jste nás nejvíce žádali! Neustále jste se nás také ptali na systémy Linux, takže jsme nakonec oznámili i nástroj Veeam Agent pro Linux a vydali jeho betaverzi.

Zveřejněno: Prosinec 13, 2016