Microsoft Active Directory představuje standard v podnikovém prostředí, kde je vyžadováno ověřování a centrální správa uživatelů. Je téměř nepředstavitelné, jak by správci systému dokázali pracovat, kdyby tato technologie neexistovala. Active Directory s sebou nese nejen ohromnou výkonnost, ale také ohromnou odpovědnost – a je zapotřebí vynaložit spoustu času, aby byly možnosti tohoto nástroje využity naplno.

Za posledních několik let si virtualizace získala značnou důvěru a řada uživatelů se rozhodla virtualizovat Microsoft Exchange i další aplikace náročné na vstupně výstupní operace. V důsledku toho se objevila řada otázek o zálohování a obnovení těchto aplikací, včetně dotazů na to, co může Veeam pro takové situace nabídnout.

Uvedení nástroje Veeam Backup & Replication 9.5 je na spadnutí. Už dva měsíce testuji betaverzi, před měsícem jsem pak otestoval i první slíbenou funkci – integraci Veeam a Nimble. Dnes předvedu test dalšího vylepšení – integrovaného nástroje Direct Restore to Microsoft Azure.

Direct Restore to Microsoft Azure byl uveden před několika měsíci jako samostatný nástroj pro platformu Azure. Je zdarma dostupný v obchodě Microsoft Azure Marketplace. Funkce Direct Restore to Microsoft Azure bude plně integrována do nástroje Veeam Backup & Replication 9.5.

Do nástroje Veeam Backup & Replication byla přidána nová integrace – Veeam Backup pro Microsoft Office 365. Jak můžete tento nový produkt společnosti Veeam využít pro zálohování e-mailu Office 365? Proč se liší cloudová dostupnost od cloudové obnovitelnosti? Všechna tato témata v tomto příspěvku probereme a pokusíme se objasnit potřeby a případy použití záloh e-mailu. Samozřejmě vám tento produkt předvedeme v akci.

Každá součást moderního datového centra vyžaduje nějakou formu nebo způsob ověřování.  Služba Active Directory Services společnosti Microsoft obsahuje informace o jednotlivých objektech v rámci doménové struktury a nezbytné informace ukládá do relační databáze (ntds.dit). Řadiče domény tvoří vrchol infrastruktury, která řídí přístup ke zdrojům prostřednictvím procesu ověření a přihlášení. Stejně tak, když se uživatel pokusí o přístup k souboru na podnikovém souborovém serveru založeném na doméně.

Společnost Microsoft uvedla nové prostředí Windows Server 2016 a společnost Veeam uvedla novou sadu Veeam Availability Suite 9.5. Tyto dva skvělé produkty byly vydány příliš krátce po sobě, než aby se jednalo o náhodu. Ve skutečnosti vím, že řada funkcí sady Veeam Availability Suite 9.5 byla vytvořena konkrétně pro Windows Server 2016. Řada našich konkurentů na trhu dostupnosti bude tvrdit, že nabízejí „podporu“ pro Windows Server 2016, což ve většině případů znamená pouze to, že za správných podmínek dokážou zálohovat instanci Windows Server 2016.

Přestože si společnost Veeam získala jméno díky svým špičkovým zálohovacím řešením pro virtualizovaná prostředí bez použití agentů, uživatelé nás stále žádají o zálohování nevirtualizovaných systémů. Na základě této zpětné vazby a jako příležitost pro další růst jsme se rozhodli vydat nástroj Veeam Agent pro Microsoft Windows (dříve známý jako Veeam Endpoint Backup FREE). Veeam Agent pro Microsoft Windows bude dostupný již brzy a bude obsahovat mnoho funkcí, o které jste nás nejvíce žádali! Neustále jste se nás také ptali na systémy Linux, takže jsme nakonec oznámili i nástroj Veeam Agent pro Linux a vydali jeho betaverzi.

Mnoho víceúrovňových aplikací, které byly dříve hostované onsite, je nyní implementováno ve veřejném cloudu. Díky této inovaci se miliony organizací po celém světě již nechtějí starat o onsite e-mailovou infrastrukturu Exchange – a je pro to mnoho důvodů. Exchange Online, komponenta sady Office 365, nabízí firmám software jako službu formou předplatného. Ne všechno je ale úplně ideální. Zajištění ochrany a obnovitelnosti těchto dat bývá problematické. Firmy si často myslí, že samotným umístěním dat v cloudu je zaručena jejich dostupnost nebo obnovitelnost. Dlouhodobě se však ukazuje, že opak je pravdou – takže pokud chcete zajistit dostupnost těchto kriticky důležitých dat, je nutné minimalizovat rizika.

S potěšením dnes oznamujeme, že sada Veeam Availability Suite 9.5 NOVINKA je nyní obecně dostupná a můžete si ji stáhnout! Nejnovější verze naší vlajkové lodi ještě více staví na mnoha vylepšeních pro velké podniky uvedených ve verzi 9, která pomáhají organizacím plnit dnešní cílové úrovně služeb tím, že umožňují obnovu libovolné služby IT a souvisejících aplikací a dat v řádu sekund a minut.

Médii se rychle a zběsile šíří zprávy o různých verzích šifrovacích trojanů. Účelem těchto hrozeb, které jsou známé také jako ransomware, je vydírání majitelů infikovaných zařízení.

V současné době se různé variace malwaru typu trojan, jako jsou Locky, TeslaCrypt a CryptoLocker používají k útokům na firmy.

Bránami pro útok jsou často bezpečnostní díry ve webových prohlížečích a modulech plug-in nebo omylem otevřené přílohy e-mailů. Jakmile se ransomware dostane do firemní sítě, velmi rychle se šíří a začne šifrovat cenná data. CSIRT firmám doporučuje implementaci efektivní strategie pro zálohování a obnovu pro případ napadení ransomwarem a ochranu proti ztrátě dat, kterou může způsobit CryptoLocker či jiný trojan.