S potěšením dnes oznamujeme, že sada Veeam Availability Suite 9.5 NOVINKA je nyní obecně dostupná a můžete si ji stáhnout! Nejnovější verze naší vlajkové lodi ještě více staví na mnoha vylepšeních pro velké podniky uvedených ve verzi 9, která pomáhají organizacím plnit dnešní cílové úrovně služeb tím, že umožňují obnovu libovolné služby IT a souvisejících aplikací a dat v řádu sekund a minut.

Přestože si společnost Veeam získala jméno díky svým špičkovým zálohovacím řešením pro virtualizovaná prostředí bez použití agentů, uživatelé nás stále žádají o zálohování nevirtualizovaných systémů. Na základě této zpětné vazby a jako příležitost pro další růst jsme se rozhodli vydat nástroj Veeam Agent pro Microsoft Windows (dříve známý jako Veeam Endpoint Backup FREE). Veeam Agent pro Microsoft Windows bude dostupný již brzy a bude obsahovat mnoho funkcí, o které jste nás nejvíce žádali! Neustále jste se nás také ptali na systémy Linux, takže jsme nakonec oznámili i nástroj Veeam Agent pro Linux a vydali jeho betaverzi.

Dnes vám s radostí oznamujeme, že Veeam Agent pro Linux je obecně dostupný!

Mnoho víceúrovňových aplikací, které byly dříve hostované onsite, je nyní implementováno ve veřejném cloudu. Díky této inovaci se miliony organizací po celém světě již nechtějí starat o onsite e-mailovou infrastrukturu Exchange – a je pro to mnoho důvodů. Exchange Online, komponenta sady Office 365, nabízí firmám software jako službu formou předplatného. Ne všechno je ale úplně ideální. Zajištění ochrany a obnovitelnosti těchto dat bývá problematické. Firmy si často myslí, že samotným umístěním dat v cloudu je zaručena jejich dostupnost nebo obnovitelnost. Dlouhodobě se však ukazuje, že opak je pravdou – takže pokud chcete zajistit dostupnost těchto kriticky důležitých dat, je nutné minimalizovat rizika.

Médii se rychle a zběsile šíří zprávy o různých verzích šifrovacích trojanů. Účelem těchto hrozeb, které jsou známé také jako ransomware, je vydírání majitelů infikovaných zařízení.

V současné době se různé variace malwaru typu trojan, jako jsou Locky, TeslaCrypt a CryptoLocker používají k útokům na firmy.

Bránami pro útok jsou často bezpečnostní díry ve webových prohlížečích a modulech plug-in nebo omylem otevřené přílohy e-mailů. Jakmile se ransomware dostane do firemní sítě, velmi rychle se šíří a začne šifrovat cenná data. CSIRT firmám doporučuje implementaci efektivní strategie pro zálohování a obnovu pro případ napadení ransomwarem a ochranu proti ztrátě dat, kterou může způsobit CryptoLocker či jiný trojan.

Zajišťovat dostupnost aplikací a dat 24.7.365 není jednoduchý úkol. Průměrné odhadované roční náklady podniku na prostoje mohou být až 16 milionů dolarů, a tato hodnota stále roste. S přechodem do věku digitální transformace je nyní pro ředitele IT ještě důležitější zajistit zjednodušení  pracovních postupů, plnit nebo překonávat smlouvy SLA své organizace o dostupnosti a dobře sladit možnosti používané virtuální infrastruktury s možnostmi produktů na ochranu dat.

Jsme plně odhodláni zůstat na této vedoucí pozici. Dnes vám mohu s radostí oznámit, že NOVÁ sada Veeam Availability Suite 9.5 bude prvním produktem, který poskytne podporu pro technologie Microsoft 2016 pro datová centra. Sada Veeam Availability Suite 9.5 bude těsně integrována s novými technologiemi Windows Server 2016, Hyper-V 2016 a podnikovými aplikacemi Microsoftu ve verzích roku 2016.

Dnešní svět, postavený na datových centrech, se od doby, kdy k ochraně dat stačilo prosté zálohování, výrazně proměnil. Novým cílem pro IT podniku je dostupnost. Společnosti potřebují možnost zotavení po havárii dat, aplikací, systémů a pracovišť s minimální nebo nulovou dobou odstávky. To je velice odlišný požadavek, než jaký byl kladen na dřívější řešení pro zálohování.

Konzistence dat je souhrnem platnosti, přesnosti, použitelnosti a integrity dat mezi aplikacemi a napříč operačními systémy. Jde o klíčovou vlastnost všech zálohovacích řešení. V tomto příspěvku se budu podrobněji zabývat konzistencí dat, popíši různé úrovně konzistence záloh a vysvětlím, jak zajistit, aby byly vaše zálohy pomocí řešení Veeam konzistentní.

Veřejný cloud je žhavé téma. Velký počet IT organizací po celém světě již spouští produkční pracovní úlohy ve veřejném cloudu, nebo alespoň zkoumají jeho možnosti. Tento trend bude pokračovat a ve veřejných cloudech bude možné získat přístup ke stále většímu počtu pracovních úloh.

Je zřejmé, že spouštění pracovních úloh ve veřejném cloudu, jak co do nákladů, tak správy, je pro podniky zajímavé. Využití veřejného cloudu pro produkční pracovní úlohy je však i dnes kvůli obavám z dostupnosti stále nízké. Nemožnost zálohovat instance serveru do takových cloudů představuje veliké riziko narušení kontinuity podnikání. Přestože dnes existují potenciální řešení, není snadné s nimi pracovat, jsou nákladné nebo vyžadují příliš mnoho IT zdrojů.