v10: Okamžité obnovení VM v nové podobě

Okamžité obnovení VM je technologie, která se v dnešní době rychle stala základním požadavkem v oblasti obnovení. Jsem rád, že mohu říci, že společnost Veeam byla první, která tuto technologii na trhu poskytovala, a že má zdaleka nejvyladěnější a nejpokročilejší dostupnou implementaci. V sadě Veeam Availability Suite v10 je náš modul okamžitého obnovení nové generace výrazně vylepšený, takže prakticky od základu pro vás i vaše data mění případy použití. V tomto příspěvku na blogu nabízím přehled řady nových vylepšení verze 10.

Veeam Availability Suite v10

Vylepšení Okamžitého obnovení VM jsou obvykle v každé hlavní verzi řešení Veeam. V této verzi 10 modulu okamžitého obnovení Veeam nové generace je mnoho skrytých vylepšení, která znamenají významné vylepšení funkčnosti. Nejlepší na nových zlepšeních je to, že jsou ve v10 už v základu – není třeba je konfigurovat ani aktivovat! Patří mezi ně inteligentní optimalizace interakce s úložištěm záloh, nové ukládání do mezipaměti RAM po blocích k snížení latence a proces předpovídání a přednačítání ke zvýšení výkonu. Optimalizace a vylepšení jsou sice běžné, ale v10 se vymyká tím, že tato i další vylepšení využívá k implementaci dvou nových a významných technik Okamžitého obnovení VM: okamžité obnovy více virtuálních počítačů a možnosti okamžité obnovy LIBOVOLNÉ zálohy Veeam do prostředí vSphere.

Zjednodušení hromadné obnovy s okamžitou obnovou více virtuálních počítačů.

Teď se podíváme na okamžitou obnovu více virtuálních počítačů. Toto je zcela nová a významná funkce souběžné a okamžité obnovy více virtuálních počítačů v rámci jedné akce. Jedná se o skvělý způsob, jak provést rychlou obnovu v určitých situacích, například když došlo k selhání kritické aplikace a nejlepší způsob obnovy je obnovit všechny systémy ze stejného bodu obnovení.

Významný případ použití je, když celý systém hostitele nebo úložiště selže a dojde k odpojení mnoha systémů. Nyní můžete pomocí technologie okamžitého obnovení VM rychle obnovit všechny zasažené systémy na jedné platformě najednou. To posouvá technologii Okamžitého obnovení VM na vyšší úroveň, pokud jde o hodnotu pro podnikání, protože je možné obnovit podnikovou službu vcelku hromadnou obnovou všech potřebných komponent platformy. A to rychle!

Jednou z malých částí této implementace, kterou mám rád, zejména v případech testování, je možnost odpojení více Okamžitých obnovení VM najednou. Na obrázku je vidět okamžité obnovení více virtuálních počítačů:

Okamžitá obnova LIBOVOLNÉ zálohy Veeam do VMware vSphere

Součástí vylepšení technologie Okamžitého obnovení VM ve v10 je také nová možnost obnovení do prostředí vSphere ze záloh vytvořených pomocí nástrojů Veeam Agent nebo serveru proxy Veeam Backup & Replication AHV a cloudových záloh. Už nějakou dobu máme možnost provést okamžitou obnovu záloh agentů systému Windows do prostředí Hyper-V a nyní je tato možnost rozšířena o obnovu dalších typů záloh do prostředí vSphere. Existuje mnoho případů využití obnovení zálohy nástroje Veeam Agent do hypervisoru. Některé případy využití jsou poměrně běžné a nekritické a jiné jsou kritičtější, například když selže fyzický server a hraje roli čas na výměnu hardwaru. Závislost na době dodání a instalace náhradních dílů vede k důležité otázce: „Co kdybychom mohli zálohu obnovit OKAMŽITĚ do virtuálního počítače?“ To je důležité zejména v případě, kdy je systém již kandidátem na virtualizaci. Když ho dokážete okamžitě obnovit, prakticky jste dosáhli rychlé migrace z fyzického do virtuálního prostředí, a tím dosáhli obou cílů najednou.

Tuto logiku jsme viděli také u možnosti obnovit zálohy do prostředí AWS a Azure. Lidé často provádějí obnovu na novou platformu, ne protože chtějí, ale protože potřebují systém obnovit rychle. A případě Okamžitého obnovení VM zálohy nástroje Veeam Agent, serveru proxy Veeam Backup & Replication AHV a cloudové zálohy máte nyní možnost provádět bezproblémové obnovení do virtuálního počítače během několika minut. To je znázorněno na následujícím obrázku:

Vsaďte na lídra v inovacích

Modul Okamžitého obnovení VM je ve verzi Veeam Availability Suite v10 výrazně vylepšen o funkce okamžité obnovy více virtuálních počítačů a okamžité obnovy z libovolné zálohy Veeam. Tato technologie byla při svém uvedení na trh v říjnu 2010 revoluční a bude znovu revoluční i v budoucnu. Nejnovější informace naleznete na adrese go.veeam.com/v10, kde můžete také využít okamžité obnovení od společnosti, která to vše začala!

Jazyk článku
Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
Free trial