Veeam, 2019’un 1. Yarısında Pazarda Gelirini En Çok Artıran Şirket Oldu

Veeam, Bulut Veri Yönetimi sağlayan en güvenilir yedekleme sağlayıcısı oldu. On iki yıldır sektörde birçok yeniliğe imza atıp yenilikçi çözümler sunarak hızla büyüyoruz. 2019 yılı da Veeam'in pazardaki diğer sağlayıcılardan pazar payı almaya devam ettiği ve kurumsal segmentte büyümesini sürdürdüğü muhteşem bir yıl oldu. Üstelik bu sırada sayısız orta ölçekli kuruluşa da hizmet sağladık.

  • Veeam'in günümüzde 365.000'in üzerinde müşterisi var. Bu yelpaze çok küçük kurulumlardan 100.000'in üzerinde makineyi koruyan kuruluşlara kadar uzanıyor ve hepsi de aynı Veeam yazılımını kullanıyor.
  • Mayıs 2019 itibarıyla Geçmişe Dönük On İki Aylık satışlarında sadece yazılımdan 1 milyar ABD Dolarını aşkın kazanç sağlayan Veeam, bu muazzam başarıya ulaşabilmiş 30'dan az yazılım sağlayıcısının arasına giren nadir şirketlerden biri oldu.

IDC 2019 yılının ilk yarısı için yazılım pazarı sonuçlarını yayınladı.* Bu sonuçlara göre Veeam bir kez daha veri replikasyonu ve veri koruma yazılımı pazarında büyüme rakamlarıyla pazar lideri oldu. Veeam'in geliri 2019'un ilk yarısında önceki yılın aynı dönemine oranla %22,4 arttı. Bu oran, felaket kurtarma ve koruma yazılımı pazarının ortalamasından 19 puan daha yüksek. IDC'ye göre 2019'un birinci yarısında pazardaki genel büyüme %3,1 oldu. Bazı önemli sağlayıcılar bu oldukça küçük büyüme rakamına bile ulaşamadı. Bu büyüme ve başarı ise müşterilerimizin geleceği görmesine, yaklaşan değişim ve dönüşüme hazırlıklı olmasına yardımcı olabilmemiz için bize büyük bir sorumluluk yüklüyor.

IDC Altı Ayda Bir Yayınlanan Yazılım Takipçisi: Veri Replikasyonu ve Veri Koruma

Büyümede Değişiklik: 2019'un İlk Yarısındaki En İyi 5 Şirket (Sağlayıcı Geliri, ABD Doları, Milyon)

Kaynak: IDC Altı Ayda Bir Yayınlanan Yazılım Takipçisi, 2019'un İlk Yarısı
Not: Dünya Çapındaki Verilerdir

Peki, köklü ve gelişmiş ürünler sunan geleneksel sağlayıcıların yer aldığı bir pazarda Veeam bu kadar başarılı olmayı nasıl sürdürüyor? Diğerleri arasından sıyrılmamızı sağlayan ve pazarın istediklerini sunan hizmetlerimizin taşıdığı üç temel özellik:

  1. Basitlik - Veeam’in tek platformu tüm verilerinizi bir araya toplar, böylece verilerinizi kolayca kullanabilirsiniz. Bu, verilerin kuruluşunuzun tamamında görünür olmasını sağlar. Veeam, geliştirme projelerinizi kesinti süresine uğramadan üretim sisteminizin dışında test etmenize olanak tanır. Veeam'in parçalı kurtarma ve yerleşik analiz özellikli sezgisel tasarımı ile ölçeklenebilir yazılım tabanlı mimarisi karmaşıklığı azaltır ve verileri daha az çaba harcayarak daha verimli şekilde yönetmenizi sağlar. Veeam bulut, sanal, fiziksel ve SaaS ortamlarında verilerinizin korunmasına yardımcı olacak bir platform sunar.
  2. Güvenilirlik - Veeam istediğiniz zaman, istediğiniz yerden BT ekosisteminizdeki herhangi bir veriyi yedeklemenize ve yönetmenize yardımcı olur. Bu sayede uygulamaları daha iyi geliştirebilir, yönetim ve uyumluluk sağlayıp işinizi hızlandırabilirsiniz. Verilerinize istediğiniz zaman, istediğiniz yerden erişin. İşinizi hızlandırmak ve yeniliği güçlendirmek adına verilerinizi yeniden kullanmak için iş sürekliliğinin ötesine geçin. Veeam, Bulut Veri Yönetimi sağlayan kendini kanıtlamış yöntemlerden yararlanır. Veeam olarak, doğrulanmış kurtarma ve veri kaybı önleme özellikleri ile birlikte kendi kendini belgelendirme özellikli felaket kurtarma planları sunuyoruz. Bu nedenle müşterilerimiz Veeam'in güvenilirliğinden söz ederken, "It Just Works" (Gerçekten İşe Yarıyor) diyor.
  3. Esneklik - Yedekleme ve veri yönetim çözümümüz bütçenize göre genişler. Bu şekilde dijital dönüşümünüzü desteklemek üzere verilerinizin gücünden yararlanabilirsiniz. Veeam ile değişen iş dünyasına ve pazar dinamiklerine ayak uydurabilir, tüketici beklentilerini karşılayabilirsiniz. Veeam'in yazılım tabanlı, donanımdan bağımsız ve buluta hazır yaklaşımı verilerinizden faydalanmanızı sağlar. Veeam ile şirket içi, karma ve çoklu bulut ortamlarında hem esneklik hem de taşınabilirlik sağlayabilirsiniz. Geniş iş ortağı ekosistemimiz sayesinde tek bir kurulum modeli, altyapı veya bulut sağlayıcısına bağımlı kalmazsınız. Verilerinizi gerçek, kendini kanıtlamış bir iş ortağı ile geleceğe hazırlamanızı sağlıyoruz.

IDC'nin sonuçları dünyanın dört bir yanında gördüklerimizi doğruluyor. Tüm dünyadaki veri merkezi uzmanları, servis sağlayıcılar ve küresel iş ortakları Veeam olarak kuruluşlara kazandırdığımız başarıları doğruluyor. Sunucu sanallaştırma ve buluttan önceki çağa uygun geleneksel çözümler; veri erişilebilirliği, veri çevikliği ve iş hızlandırma gibi gün geçtikçe artan talepleri karşılayamıyor. Pazarda maliyetleri ve karmaşıklığı azaltan, daha fazla yetenek sağlayan çözümler aranıyor. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için verilerin her zaman erişilebilir, koruma altında ve aktif olarak çalışır olmasını sağlıyoruz. Bu da müşteri verilerinin nerede tutulduğu (fiziksel sistemlerde, SaaS ve IaaS hizmetlerinde, genel bulutta, özel bulutta, karma bulutta ya da çoklu bulutta) önemli olmaksızın platformumuzun yüz binlerce şirketin işlerini her zaman sürdürmesine yardımcı olduğu anlamına geliyor.

Veeam'in amacı Bulut Veri Yönetimi sağlayan en güvenilir Yedekleme sağlayıcısı olmaktır. TÜM veriler için Yedekleme ve Kurtarma, Bulutta Hareket Özgürlüğü, İzleme ve Analiz ile Orkestrasyon ve Otomasyon de bu kapsama dahildir. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler için verilerin her zaman erişilebilir, koruma altında ve aktif olarak çalışır olmasını sağlıyoruz. Bu da müşteri verilerinin nerede tutulduğu (sanal ve fiziksel sistemlerde, SaaS ve IaaS hizmetlerinde, genel bulutta, özel bulutta, karma bulutta ya da çoklu bulutta) önemli olmaksızın platformumuzun yüz binlerce şirketin işlerini her zaman sürdürmesine yardımcı olduğu anlamına geliyor. Veeam olarak her zaman "yedeklemede sırada ne var?" sorusunu cevaplamanıza yardımcı olmaya hazırız.

*IDC Altı Ayda Bir Yayınlanan Yazılım Takipçisi, 2019'un İlk Yarısı

Dave Russell
Dave Russell

Depolama sektöründe 30 yıllık deneyime sahip Kurumsal Strateji Başkan Yardımcısı Russell, stratejik ürünler ile pazara ulaşım programlarını geliştirmekle sorumlu olmasının yanı sıra sektör ile etkileşimlerde de ön saflarda yer alıyor. Dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen önemli etkinliklerde Veeam'in Bulut Veri Yönetimi ile ilgili vizyonunu anlatıyor. Bununla birlikte şirketin kurumsal alanda büyümesini hızlandırmak üzere Üst Yönetim ile birlikte çalışıyor.

Russell, Veeam'den önce Gartner'da Başkan Yardımcılığı ve Ayrıcalıklı Analistlik görevlerini üstlendi. Gartner'da başta yedekleme/kurtarma, snapshot ve replikasyon, yazılım tanımlı depolama ve depolama yönetimi olmak üzere depolama stratejileri ve teknolojilerine odaklandı. 2006'dan 2018'e kadar Magic Quadrant Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma kategorisinin baş yazarıydı. Russell, Gartner'dan önce 15 yıl boyunca IBM'de depolama ürünü geliştirme bölümünde ana sistem yedekleme/kurtarmada Yazılım Yöneticisi görevini üstlendi. Ayrıca dağınık sistem yedekleme/kurtarma ve depolama çözümleri için ürün geliştirme, altyapı ve strateji ekiplerinde yöneticilik yaptı.

More about author
Rate the quality of this Article:
5.00 out of 5 based on 1 vote
Please wait...
V10

Better Backup

Faster. Stronger. Smarter

Learn more