Výsledky průzkumu spokojenosti zákazníků pro rok 2015

Společnost Veeam každoročně provádí průzkum spokojenosti zákazníků, ve kterém zjišťuje míru spokojenosti, názory zákazníků na své produkty a naše recenze. Dále jeho prostřednictvím identifikujeme slabé a silné stránky služeb, které poskytujeme. Poslední průzkum proběhl v období ledna 2015 až února 2015. Rádi bychom se zde s vámi podělil o zajímavé výsledky a ukázali významnou metriku.

Demografická data

Shromáždili jsme více než 1 100 odpovědí od aktivních zákazníků společnosti Veeam ze všech koutů světa. Zeměpisné oblasti respondentů:

CZ_Diagrams_01

49 % z Evropy, 32 % ze Severní Ameriky,  9 % z Asie, 7 % z rozvíjejících se trhů a 2 % z Latinské Ameriky

Respondenti zastávají řadu rolí, například 63 % pracuje jako IT manažeři nebo IT správci.

Respondenti pracují ve společnostech s různým obratem:

CZ_Diagrams_02

84 % pracuje v sektoru SMB, 4 % ve středně velkých společnostech a 11 % ve velkých podnicích

Hodnocení NPS společnosti Veeam 2014-2015

Do jaké míry je pravděpodobné, že byste společnost Veeam doporučili známému nebo kolegovi?

Tato otázka odráží loajalitu zákazníků a ochotu doporučovat produkty Veeam jiným uživatelům. Index, který představuje celkovou spokojenost zákazníků, se nazývá  Net Promoter Score (NPS) a obvykle se pohybuje v hodnotách od -100 do +100.

V posledních několika letech sledujeme klesající trend celkového hodnocení NPS pro odvětví IT, z 33,6 v roce 2012 klesl na 23,1 v roce 2014. Náš poslední průzkum zároveň ukazuje, že ve srovnání s rokem 2014 index společnosti Veeam stoupl o 15 bodů:

CZ_Diagrams_04

Při vyhodnocení NPS dalo společnosti Veeam pro rok 2015 69,9 % respondentů společnosti Veeam 9 nebo 10 bodů z 10, což je jasný znak vysoké výkonnosti, kterou podle zákazníků produkty Veeam nabízejí.

Informační grafika a zpětná vazba pro Veeam

Počet společností, které za posledních 12 měsíců přešly k řešení Veeam, dosahuje neuvěřitelných 50 000. Před pěti lety se nám o takovém čísle ani nezdálo! Tato informační grafika Veeam pomáhá pochopit meteorický vzestup míry spokojenosti zákazníků.

Rádi bychom se s vámi také podělili o několik skvělých citací z našeho průzkumu, které považujeme za nejzajímavější:

  • „Veeam je skvělý produkt, se kterým je práce správce systému zábava!“
  • „Jako IT odborník s patnáctiletou zkušeností jsem měl příležitost pracovat s mnoha řešeními zálohování.  Veeam Backup & Replication je bezesporu jediné řešení, které předvádí to, co slibuje. Prostě to funguje!“
  • „Veeam je jediné slušně fungující řešení pro zálohování, které si můžu dovolit. Naštěstí je pro mě skvělé.“

Jaké funkce produktů Veeam považujete za nejzásadnější? Které jsou nejdůležitější? Vložte svůj komentář níže nebo nás kontaktujte na Twitteru (@Veeam).

Vložte tuto informační grafiku na svůj web:

Podívejte na současnou propagační nabídku na sadu Veeam Availability Suite:
Získejte sadu Veeam Availability Suite za cenu řešení Veeam Backup & Replication
Veeam Essentials for VMware a Hyper-V

Maria Levkina
Maria Levkina
Maria Levkinová, manažerka komunity Veeam Software s více než pětiletými zkušenostmi z nejrůznějších oblastí IT, se zaměřuje zejména na virtualizaci. V posledních několika letech Maria intenzivně studuje ochranu dat a velmi ráda diskutuje o možnostech a výzvách, které virtualizace nabízí. Je velmi aktivním členem IT komunit.
More about author
Rate the quality of this Article:
5.00 out of 5 based on 1 vote
Please wait...
V10

Better Backup

Faster. Stronger. Smarter

Learn more