Z przyjemnością informujemy o powszechnym udostępnieniu pakietu Veeam Availability Suite v9, który od dzisiaj można pobierać z naszej strony! Najnowsza wersja zawiera tyle nowych funkcji, że trudno je omówić w jednym wpisie na blogu. Dlatego gorąco zachęcam do zapoznania się z dokumentem Co nowego w wersji v9, w którym szczegółowo omówiliśmy wszystkie nowości zawarte w wersji v9. (Warto również sięgnąć po dokument Co nowego w rozwiązaniu Veeam ONE v9).

Czytelnikom, którzy chcieliby nadrobić zaległości, wskazuję dotychczasowe wpisy na temat głównych funkcji wersji v9:

Wersja v9 zawiera cały szereg nowych funkcji, jednak według mnie na szczególną uwagę zasługują dwie z nich: Veeam Cloud Connect Replication i nieograniczone repozytorium Scale-out Backup Repository. Każda z nich byłaby wystarczającym uzasadnieniem do wprowadzenia nowej wersji pakietu. Jeśli wziąć pod uwagę, ile wysiłku kosztowało opracowanie tylko tych dwóch funkcji, to trzeba przyznać, że nasi programiści dokonali rzeczy naprawdę imponującej.

Funkcja Veeam Cloud Connect Replication umożliwi świadczenie usług DRaaS w zupełnie nowych segmentach. Jej wprowadzenie to znakomita wiadomość nie tylko dla uczestników naszego programu Veeam Cloud & Service Provider (VCSP), którzy będą mogli świadczyć nowe, atrakcyjne usługi, ale także dla naszych klientów, zwłaszcza tych dysponujących tylko jedną lokalizacją i potrzebujących prawdziwych mechanizmów odzyskiwania awaryjnego. Oferując możliwość awaryjnego przełączenia całej lokalizacji lub wybranego zestawu maszyn wirtualnych, funkcja Veeam Cloud Connect Replication pozwala realizować różne scenariusze odzyskiwania. Jesteśmy przekonani, że odmieni ona branżę usług DRaaS na najbliższe lata.

Repozytorium Scale-out Backup Repository to kolejna funkcja, o którą prosili klienci, ale sposób jej realizacji może być dla nich zaskoczeniem. Zamiast umożliwić tworzenie prostych pul pamięci masowej, które można łatwo rozszerzać, poszliśmy o krok dalej i umożliwiliśmy definiowanie profili wydajności. Oznacza to, że klient może utworzyć jedną warstwę szybkiej pamięci masowej, np. dysków SSD, do zapisywania przyrostowych kopii zapasowych, oraz drugą, wolniejszą warstwę na kopie pełne. Znacznie przyspieszy to tworzenie przyrostowych kopii zapasowych, a ponieważ nie zajmują one tyle miejsca co kopie pełne, pozwolą zaoszczędzić cenne miejsce na dyskach SSD. To dopiero debiut funkcji Scale-out Backup Repository, więc zachęcam do bacznego obserwowania kolejnych faz jej rozwoju.

Na koniec chciałbym jeszcze wrócić do jednej kwestii: obietnicy wprowadzenia wersji v9 w 2015 r. Prawda jest taka, że dotrzymaliśmy słowa, tyle że nie zdecydowaliśmy się od razu na jej powszechne udostępnienie (GA). Wersja RTM kodu była gotowa 16 grudnia 2015 r. Udostępniliśmy ją naszym partnerom uczestniczącym w programie VCSP, aby mogli przygotować własne usługi DRaaS oparte na funkcji Veeam Cloud Connect Replication przed terminem całkowicie publicznej premiery. Podobnie zrobiliśmy z wersją v8 i podobnie będziemy robić w przyszłości. Chcemy dawać naszym partnerom szansę na opracowanie usług, tak aby klienci mogli z nich korzystać od dnia premiery produktu. Ponieważ zbliżały się święta, postanowiliśmy przesunąć termin powszechnego udostępnienia na styczeń, aby klienci mogli spokojnie nacieszyć się świętami.

W 2016 r. wydamy jeszcze jedną wersję w związku z premierą systemu Windows Server 2016. Na pewno wprowadzimy w niej kilka dodatkowych funkcji i ulepszeń, które nie trafiły do wersji v9. Aktualne informacje będziemy na bieżąco publikować na blogu Veeam i w naszych kanałach w mediach społecznościowych.

Otrzymuj cotygodniowe aktualności na temat bloga
Dokonując subskrypcji, zgadzasz się na zarządzanie Twoimi danymi osobowymi zgodnie z Polityką prywatności firmy Veeam
Dziękujemy za zaufanie i trochę miejsca w Twojej skrzynce!
Dzięki cotygodniowemu podsumowaniu nie ominą Cię żadne ciekawe treści z naszego bloga.
OK
NOVINKA
V12

Wyeliminowanie strat danych
Ochrona przed ransomware

Nr 1 do backupu i odzyskiwania