Veeam, NetApp HCI ve SolidFire için Yerel Snapshot Entegrasyonu Sunuyor

Veeam dört yıl önce NetApp’in ana ürünü ONTAP depolama işletim sistemi için çığır açan yerel snapshot entegrasyonunu piyasaya sundu. Veeam Hiper Erişilebilirlik Platformu ve ONTAP, operasyon kolaylığı sunmanın, daha fazla verim sağlamanın, riski azaltmanın ve ROI’yi artırmanın yanı sıra her ölçekten müşterilerinin Dijital Dönüşüm girişimlerine hız katmasına ve dijital ekonomi yarışında daha verimli adımlar atmasına yardımcı olur.

Bugün, NetApp HCI ve SolidFire’ın çalışmasını sağlayan depolama işletim sistemi Element Software ile yerel depolama entegrasyon özelliğinin yakında kullanıma sunulacak Update 4 sürümüyle Veeam Backup & Replication 9.5’e geleceğini duyurmaktan mutluluk duyuyorum.


Veeam ve NetApp İşbirliğinin başlıca dönüm noktaları

Veeam olarak NetApp Data Fabric portföyüne daha geniş çaplı entegrasyonlar getirmeyi sürdürerek ortak müşterilerimize karma bulut ortamlarında en üst seviyede uygulama performansı, verimlilik, çeviklik ve Hiper Erişilebilirlik elde etme imkanı sunuyoruz. NetApp ile bir araya gelerek kuruluşların yerel snapshot tabanlı entegrasyonlarla tüm uygulama ve veriler için en iyi RPO ve RTO’ları elde etmesini sağlıyoruz.

Veeam entegrasyonu NetApp HCI’yı Hiper Erişilebilirliğe nasıl taşıyor?

Veeam Availability Suite 9.5 Update 3 ile “Evrensel Depolama API’si” adında yeni bir çerçeve sunduk. Bu API dizisi, depolama tabanlı entegrasyonların benimsenme sürecini hızlandırarak Veeam’in üretim ortamı üzerindeki etkiyi azaltmasına, RPO’ları önemli ölçüde iyileştirmesine ve sadece Veeam ile elde edebileceğiniz önemli operasyonel avantajlar sunmasına olanak sağlıyor.

Biraz da NetApp HCI ve SolidFire ile yeni Veeam entegrasyonunun bu avantajları nasıl sunabileceğinden bahsedelim.

Element Storage Snapshot’larından Yedekleme

Depolama Snapshot’larından Veeam Backup teknolojisi, geleneksel API’ye dayalı VMware yedeklemenin birincil hipervizör altyapıları üzerindeki performans etkisini önemli ölçüde azaltmak üzere tasarlanmıştır.

Bu süreç VMware üretim altyapısı üzerindeki performans etkisini de azaltıp yedekleme performansını önemli ölçüde geliştirerek ek avantaj sağlar.

Element Storage Snapshot’larından granüler uygulama öğesi kurtarma

Kurumsal depolama sistemleri ve VMware konusunda deneyimliyseniz Depolama Snapshot’ından farklı Windows veya Linux dosyalarını ya da uygulama öğelerini kurtarmaya çalışmanın ne kadar uğraştırıcı bir iş olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur. Size iyi bir haberimiz var. Veeam bu süreci hızlı, kolay ve rahat biçimde gerçekleştirmenize imkan tanıyor. Element snapshot’larına yeni entegrasyonumuzla Depolama Snapshot’ından şu gibi uygulama öğelerini hızlıca kurtarabilirsiniz:

  • Farklı Windows veya Linux konuk dosyaları
  • Exchange öğeleri
  • MS SQL veritabanları
  • Oracle veritabanları
  • Microsoft Active Directory öğeleri
  • Microsoft SharePoint öğeleri

Bu işlevin en güzel yanı Veeam ve NetApp tarafından oluşturulan Depolama Snapshot’larıyla çalışması ve sanal makinelerin VMDK formatında olması dışında bir gereksinimi olmamasıdır.

Element Snapshot’larından Anında Sanal Makine Kurtarma Özelliği Sayesinde Hiper Erişilebilir Sanal Makineler

Herkesin bildiği üzere vakit nakittir ve kritik bir iş yükünün çevrimdışı olduğu her saniye işletmeniz para, prestij ve hatta müşteri kaybedebilir. Peki size boyutu fark etmeksizin bir sanal makinenin tamamını çok kısa bir zaman aralığı içerisinde kurtarabileceğinizi söylesem ne derdiniz? Kulağa gerçekçi gelmiyor mu? NetApp HCI ve SolidFire için Element Snapshot’larından yararlanan Veeam’in Anında Sanal Makine Kurtarma teknolojisi sayesinde artık bu mümkün.

Bu süreç son derece hızlıdır. Üstelik bu süreçte hiç performans kaybı da yaşamazsınız; çünkü sanal makine bir kez kurtarıldığında birincil üretim depolaması sisteminizden çalışır!


Veeam Instant VM Recovery on NetApp HCI

Daha iyi RPO için Element Snapshot düzenlemesi

Birçok kuruluşta yedeklemeler çoğunlukla her gece veya günde iki kez planlanır. Bu stratejinin sorunu, kuruluşunuzu 12-24 saatlik büyük bir veri kaybı riskiyle karşı karşıya bırakmasıdır. Kabul edilebilir veri kaybı miktarını “RPO”nuz, yani kurtarma noktası hedefiniz olarak adlandırırız. RPO’nuzu ne kadar düşük seviyede tutarsanız işinizi de o kadar ileri taşırsınız. Veeam ve Element Snapshot yönetimi ile dizisiz yedekleme planınıza daha sık depolama dizisi tabanlı snapshot katabiliriz. Bunun en sık uygulanan örneklerinden biri, gece yapılan dizisiz Veeam yedeklemeleri arasında saat başı depolama tabanlı snapshot almaktır. Bir geri yükleme etkinliği gerektiğinde, kurtarma işlemini gerçekleştirirken saat başı alınan snapshot’lar ve bir Veeam yedeği arasında seçim yapabilirsiniz.

Veeam DataLabs ile Depolama Snapshot’larınızı çalıştırın

İş açısından daha çok değer elde etmek için Depolama Snapshot’larındaki yatırımlarınızdan faydalanmanın daha fazla yolu olsaydı harika olmaz mıydı? Veeam ağ proksisi ile üretim ağından korunan bir virtual lab’deki üretim sanal makinelerinizin kopyalarını oluşturmanın kolay yolu Veeam DataLabs işte tam da burada devreye giriyor.

Bu teknolojinin hedefi; geliştirme, test, veri analizleri, uyumluluk için proaktif Felaket Kurtarma testi, sorun giderme, korumalı alan testi, çalışan eğitimi, sızma testi ve çok daha fazlası gibi operasyonlar için kuruluşunuza üretim sanal makinelerinizin neredeyse gerçek zamanlı kopyalarını sağlamaktır! Veeam test laboratuvarı sunumu ve yenilemeleri sürecini kolay ve otomatik hale getiriyor.

NetApp + Veeam = Birlikte Daha İyi

NetApp Depolama Teknolojisi ve Veeam Availability Suite, mükemmel bir uyum sağlayarak Hiper Erişilebilir bir veri merkezi oluşturuyor. Element storage entegrasyonları kuruluşunuz için RPO’lar ve RTO’ları önemli ölçüde düşürürken hızlı ve verimli yedekleme yetenekleri de sunuyor.

BT’yi nasıl kolaylaştırabileceğiniz, riski nasıl azaltacağınız, operasyonel verimliliği nasıl geliştireceğiniz, NetApp HCI ve Veeam aracılığıyla ROI’yi nasıl artırabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Makale dili
Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial