Na styku ransomware i RODO

Branża IT uwielbia gorące tematy. Obecnie wiele się mówi o chmurze, infrastrukturze hiperkonwergentnej i uczeniu maszynowym, ale do zagadnień, które najczęściej poruszają informatycy podczas luźnych rozmów, należą ransomware i wprowadzone przez Unię Europejską Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO). Każdy z tych tematów z osobna jest pasjonujący, ale co w sytuacji, gdy te zagadnienia się ze sobą łączą? Niedawno zadano mi pytanie: „Jakie są konsekwencje ransomware w świetle RODO?”. Było ono rzadkim przypadkiem zazębiania się różnych zagadnień z dziedziny IT.

Opublikowano: Wrzesień 13, 2018

Firma Veeam osiąga w II połowie 2017 r. czołowy w branży wzrost przychodów

Firma Veeam, powołana do istnienia we wczesnych latach ery chmury, tworzy historię bezprecedensowych sukcesów. Jest to historia dynamicznego wzrostu, przyspieszającego z kwartału na kwartał i z roku na rok dzięki innowacyjności, jakości produktów oraz lojalności klientów. Rok 2017 był najlepszym rokiem w naszej historii, a również w tym roku z wiatrem w żaglach pędzimy przed siebie.
Peter McKay
Autor Peter McKay

Opublikowano: Wrzesień 7, 2018

Rozwiązania Veeam do inteligentnego zarządzania danymi przeznaczone do produktów Huawei OceanStor

W ostatnim czasie firmy Veeam i Huawei wprowadziły nowe, zintegrowane mechanizmy tworzenia i orkiestracji migawek pamięci masowej przeznaczone dla klientów korzystających z rozwiązań Veeam i pamięci masowej Huawei OceanStor. Chodzi o nową wtyczkę Veeam opartą na interfejsie Veeam Universal Storage API, dzięki której rozwiązania Veeam w połączeniu z infrastrukturą pamięci masowej Huawei OceanStor zapewniają wyższą efektywność tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

Opublikowano: Lipiec 30, 2018

Veeam otrzymuje nagrodę klientów za 2018 rok w konkursie serwisu Gartner Peer Insights w kategorii oprogramowania do backupu i odzyskiwania centrów danych

Każdy pracownik firmy Veeam niestrudzenie dąży do tego, by nasi klienci dostawali to, co najlepsze.

Zadowolenie klientów jest fundamentem wszystkich naszych działań. Jest elementem naszego DNA, widocznym na wszystkich poziomach przedsiębiorstwa. Wiemy, że to podejście sprawdza się w praktyce. Dlaczego? Ponieważ użytkownicy produktów Veeam chętnie dzielą się wrażeniami, a ich opinie są fantastyczne!

Peter McKay
Autor Peter McKay

Opublikowano: Marzec 5, 2018

Ponownie w ćwiartce LIDERÓW

Mam życiową mantrę, którą wielokrotnie słyszeli moi znajomi i współpracownicy: „Rób coś na całego albo sobie odpuść”. Kieruję się nią w życiu i w zarządzaniu firmą Veeam. Dlatego wielką radością napawa mnie fakt, że Veeam rozwija się na całego! Dotyczy to wielu obszarów, a dzisiaj zyskaliśmy kolejne potwierdzenie. Agencja Gartner właśnie opublikowała raport 2017 Magic Quadrant for Data Center Backup & Recovery Solutions, w którym firma Veeam drugi rok z rzędu trafiła do grona liderów.

Peter McKay
Autor Peter McKay

Opublikowano: Wrzesień 22, 2017

Konwersja komputerów fizycznych na maszyny wirtualne — Disk2VHD

Założę się, że niejedno już wiesz o wirtualizacji. Bez względu na to, gdzie pracujesz, na pewno lubisz korzystać z zalet środowiska zwirtualizowanego, a zwłaszcza z zalet wirtualizacji Hyper-V. Jeśli więc chcesz się dowiedzieć, jak przekonwertować komputer fizyczny na maszynę wirtualną Hyper-V (P2V), po prostu czytaj dalej, a powiem Ci, jak możesz to łatwo zrobić w kilka, kilkanaście minut!

Opublikowano: Sierpień 25, 2017

Konfiguracja przełącznika wirtualnego Hyper-V

Fizyczny (i myślowy!) proces wymiany starszej technologii na wirtualną może sprawiać administratorom trudności, ponieważ pojęcia i funkcje sfery wirtualnej czasem różnią się od tego, czego się dotychczas nauczyli. Z myślą o tych, którzy szukają informacji na temat licznych aspektów wirtualizacji i platformy Hyper-V, będziemy publikować na blogu przydatne opisy różnych cech i funkcji Hyper-V.

Opublikowano: Sierpień 16, 2017

Backup dla Office 365 — właściwy sposób na odzyskiwalność i dostępność

Rozwiązanie Veeam Backup & Replication rozszerzono o nową integrację: rozwiązanie Veeam Backup dla Microsoft Office 365. Jakie korzyści daje backup e-maili z pakietu Office 365 przy użyciu nowego produktu Veeam? Dlaczego dostępność w środowisku chmurowym jest czymś innym niż odzyskiwalność w środowisku chmurowym? W tym wpisie omówimy powyższe zagadnienia i spróbujemy rzucić nieco światła na potrzeby i zastosowania związane z backupem e-maili. I oczywiście pokażemy produkt w działaniu.

Hal Yaman
Autor Hal Yaman

Opublikowano: Luty 15, 2017

Veeam Agent dla Linuxa jest już dostępny!

Chociaż firma Veeam wyrobiła sobie markę dzięki czołowym w branży rozwiązaniom do bezagentowego tworzenia kopii zapasowych w środowiskach wirtualnych, wciąż otrzymujemy pytania dotyczące backupu systemów niezwirtualizowanych. Kierując się licznymi opiniami i dostrzegając szansę rynkową, postanowiliśmy wprowadzić narzędzie Veeam Agent dla Microsoft Windows (wcześniej znane pod nazwą Veeam Endpoint Backup FREE). Veeam Agent dla Microsoft Windows będzie dostępny już wkrótce i zaoferuje szereg funkcji, o które otrzymujemy najwięcej zapytań. Ponadto klienci stale pytali nas o systemy linuxowe, więc zdecydowaliśmy się również na opracowanie narzędzia Veeam Agent dla Linuxa i udostępniliśmy jego wersję beta.

Dzisiaj z przyjemnością informujemy, że narzędzie Veeam Agent dla Linuxa jest powszechnie dostępne!

Opublikowano: Grudzień 13, 2016

Rozwiązanie Veeam Backup dla Microsoft Office 365 jest JUŻ DOSTĘPNE!

Wiele aplikacji różnych warstw, które kiedyś musiało działać w środowisku lokalnym, obecnie jest wdrażanych w chmurze publicznej. W tej sytuacji miliony przedsiębiorstw na całym świecie z wielu powodów nie chcą już zarządzać lokalną infrastrukturą e-mail działającą na platformie Exchange. Wchodzący w skład pakietu Office 365 program Exchange Online to rozwiązanie typu Software as a Service (SaaS) oferowane firmom w modelu subskrypcyjnym. Sęk w tym, że ochrona tych danych i zapewnienie możliwości ich odzyskania nie jest proste. Firmom często się wydaje, że sam fakt umieszczenia danych w chmurze to gwarancja ich dostępności lub możliwości odzyskania. Cóż, doświadczenie pokazuje, że jest dokładnie odwrotnie, a chcąc zapewnić dostępność krytycznych danych, trzeba ograniczyć ryzyko.

Opublikowano: Grudzień 8, 2016