Veeam Availability Suite v9’da Yedekleme Deposu Entegrasyonu

Yedekleme deposu , modern veri merkezinizin kesintisiz çalışırlık stratejisinin vazgeçilmez bir parçasıdır. Veeam Availability Suite v9’da birçok farklı depolama sistemi için yeni entegrasyon seçenekleri olacağını duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Yedekleme deposu için buna benzer entegrasyon seçeneklerine sahip olmak, şirketlerin veri kaybını önlemesine doğrudan yardım edecektir. Bu entegrasyonlar, birçok veri tekilleştirme depolama sistemine uygulanabilir. Veri tekilleştirme, birçok veri merkezinde miktarı sürekli artan verilerle başa çıkmak için bir gerekliliktir. Duyurumuzdaki bu entegrasyon noktalarının her birine göz atalım:

HP StoreOnce Catalyst Entegrasyonu

The HP StoreOnce veri tekilleştirme sistemleri, veri arşivleme gibi birçok farklı veri yönetim gereksinimleri için son derece uygundur. HP StoreOnce, küçük uzak ofis veya şubeler için HP StoreOnce VSA’dan (Sanal Depolama Aracı) büyük ölçekli kurumlar için fiziksel gereçlere kadar farklı çeşitlerde mevcuttur ve Veeam müşterileri arasında popüler bir depolama seçeneğidir. HP StoreOnce Catalyst desteğimiz çok sayıda avantaj sağlamak üzere bu sistemlere yerel entegrasyon ekleyerek yedekleme ve kurtarma performansının hızlanmasını arttırmakta ve bant genişliği tüketimini azaltmaktadır. Daha fazla bilgi almak için önceki blog gönderimizi burada görebilirsiniz.

Geliştirilmiş EMC Data Domain desteği

Veeam Backup & Replication v8 ile Veeam, yedekleme ve kurtarma performansını geliştirmek için Data Domain Boost aracılığıyla EMC Data Domain’e yerel destek sunmaya başlamıştı. v9, güncellenmiş entegrasyon özelliği olan EMC Data Domain Boost 3.0 SDK’yı da sunmaktadır. Bu sayede, iş yeri dışı EMC Data Domain veri tekilleştirme depolama sistemlerinin daha hızlı ve daha güvenli yedeklenmesi için, DD OS 5.6 desteğinin yanı sıra kaynak tarafında veri tekilleştirme ve WAN (geniş alan ağı) üzerinde hareket halindeki verileri şifreleme desteği sağlanmaktadır.

Tüm veri tekilleştirme üniteleri için geliştirilmiş destek

ExaGrid, Quantum gereci veya Windows Server’ın yerleşik veri tekilleştirmesini kullanıyorsanız, v9’da herkes için bir şeyler bulabilirsiniz. Aşağıdaki yeni özellikler, tüm veri tekilleştirme sistemleri için birçok geliştirme sunmaktadır.

İlk olarak, şirketler artık veri tekilleştirme depolarının tam potansiyelinin farkına vararak yedekleme havuzu ayarlarındaki yeni sanal makine başına yedekleme dosya zincirleri seçeneğiyle 10 kata kadar hızlı yedekleme performansı deneyimi yaşamaktadır. Bu seçenek seçildiğinde, bu havuza yazan herhangi bir yedekleme işi, her bir sanal makinenin geri yükleme noktasını, özel yedekleme dosyasında depolayacaktır. Paralel işleme etkinleştirildiğinde, tek bir iş dahilinde birden çok yazım akışı mümkün olmaktadır. Birden çok akışın etkinleştirilmesi, genel iş yedekleme performansını büyük ölçüde iyileştirmektedir. Kısacası, kurumsal yedekleme deposu sistemlerinin çoğu, tek bir okuma veya yazma akışı sayesinde girdi/çıktı (I/O) verimliliği bakımından asla aşırı yüklenmez! Hem de dezavantajları yok denecek kadar azdır. Çünkü Veeam’in yerleşik veri tekilleştirmesinin kaybı, depolama aygıtının gelişmiş veri tekilleştirmesiyle telafi edilmektedir; yani her iki yönden de kazanç vardır. Sanal makine başına yedekleme dosyası aşağıdaki şekilde açıklanmıştır:

Backup Storage Integration coming in Veeam Availability Suite v9 - Pic 01

Ayrıca, yerel yedek kopyaları performansını iyileştirebilir ve Yedek Kopyalama işlerindeki aktif dede-baba-torun (GFS) tam yedeklemeleri sağlayan yeni seçenek sayesinde veri tekilleştirme gereçlerinin yükünü azaltabilirsiniz. Bu seçeneğin etkinleştirilmesiyle veri tekilleştirme gerecinin yeniden veri doldurma gereksinimi ortadan kaldırılmış olur; bunun yerine geri yükleme noktasının tümü kaynak yedekleme dosyalarından kopyalanır. Bu, Yedek Kopyaları iş yükünü etkili bir şekilde rastgele olmaktan çıkararak kesintisiz hale getirir. Bu, Yedek Kopyalama işleri için herhangi bir depoya hedef olarak hizmet verebilen veri tekilleştirme ünitesi desteğimizin kapsamını son derece arttırır.

Son olarak, birçok çoğaltma deposu için, Instant VM Recovery, dosya düzeyinde kurtarma ve uygulama öğesi kurtarma performansının iyileştirilmesine yardımcı olacak, birçok optimizasyon ekliyoruz. Optimum performans için mümkün olduğunda referans mimarimizin takip edilmesini önermekle birlikte bu geliştirmeler, veri tekilleştirme depolarının genellikle yer aldığı iş yeri dışı yedekleme deposundan kurtarma gibi belirli kurtarma senaryolarında kullanışlı olacak ve kurtarma deneyimine gözle görüşür bir gelişme sağlayacaktır.  Dosya düzeyinde kurtarma da dahil rastgele I/O gerektiren diğer kurtarma türlerinin yanı sıra Active Directory, SQL Server, SharePoint, Exchange, ve Oracle için Veeam Explorer’lar, ayrıca göze çarpan bir performans iyileştirmesi göstererek parçalı kurtarmalarınızın her zamankinden hızlı olmasını sağlamaktadır.

Bana sorarsanız, bu entegrasyonlar şirketlerin veri tekilleştirme yatırımlarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlayacaktır. En iyi performans ile en iyi genel veri tekilleştirme hızlarını bir arada sağlamak, daima veri tekilleştirmenin zorluklarından olmuştur. Ancak bu yeni entegrasyonlar bu zorlukların aşılmasına gerçekten yardımcı olmaktadır. Heyecan verici bu özellikle ilgili daha fazla bilgi almak için Veeam Availability Suite v9 sayfamızı ziyaret edin.

Veeam Availability Suite v9’daki Yeni Depolama Entegrasyonları webinarına kaydolun.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial