Veeam, 2017’nin 2. Yarısında Pazarda Gelirlerini En Fazla Artıran Şirket Oldu

Bulut teknolojisinin gelişmeye başladığı dönemde kurulan Veeam eşi benzeri görülmeyen bir başarı öyküsüne imza attı. Bu öyküde yenilikten, üretim kalitesinden ve müşteri sadakatinden güç alan, her üç aylık dönemde ve her yıl daha da hızlı büyüyen bir şirket yer alıyor. 2017 şimdiye kadar geçirdiğimiz en iyi yıl oldu, üstelik bu yıl da satışlarımız muazzam bir büyüme göstermeye devam edecek:

  • Art arda 40 üç aylık dönem boyunca iki basamaklı büyüme yakaladık. Bu, 10 yıllık muazzam bir güç anlamına geliyor.
  • 2017 yılı boyunca toplam gelirler arttı ve her üç aylık dönemde de iki basamaklı büyüme oranları elde edildi.

IDC kısa süre önce 2017* için yazılım pazarı sonuçlarını yayınladı ve bir kez daha Veeam veri koruma/kurtarma yazılımı pazarının lideri konumunda. Veeam’in gelirleri 2017’nin ikinci yarısında önceki yılın aynı dönemine oranla %28,7 arttı. Bu oran, Veri Koruma/Kurtarma yazılımı pazarının tamamından 26,6 puan daha yüksek. IDC’ye göre 2017’nin ikinci yarısında genel olarak pazar yaklaşık %2 artış gösterdi. En büyük üç sağlayıcı bu denli küçük bir büyüme oranına bile ulaşamadı ancak Veeam gelirlerini pazarın tümünden 26 puan fazla artırmayı başardı. Bu büyüme ve başarı ise müşterilerimizin geleceği görmelerine, yaklaşan değişim ve dönüşüme hazırlıklı olmalarına yardımcı olabilmemiz için bize bir sorumluluk yüklüyor.

Şirketlerin Büyüme Oranı – Performansa Göre En İyi 5 Şirket: 2017; 2. Yarı (Sağlayıcı Geliri, ABD Doları, M)

Bana en çok Veeam’in bu kadar güçlü bir büyüme ve başarı yakalamasının nasıl mümkün olduğu soruluyor. Özellikle bizimki gibi, büyük ve geleneksel sağlayıcıların yer aldığı ve artık köklü, olgunlaşmış ürünler sunduğu bir sektörde bu nasıl mümkün olabiliyor? Bunun yanıtı aslında biraz karmaşık, ancak üç temel faktör ile açıklanabilir:

  1. Sanal Dünya için Üretmek – Veeam, sanallaştırılmış altyapılar için sistem yönetimi çözümleri sağlamak üzere 2006’da kuruldu. Birden fazla bulutu kapsayan ortamlarda uygulamalar ve verileri destekleyen çözümler için aranan bir sağlayıcı haline gelen Veeam kısa sürede veri kullanılabilirliği ile eş anlamlı hale geldi. Veeam, bulut çağında kuruldu ve yine bu çağda üretim yaptı.
  2. İş Ortaklarına Öncelik Verme Felsefesi – Teknolojinin sürekli evrildiği günümüz dünyasında hiçbir şirket tek başına ayakta kalamaz. Başarı, sağlam teknolojilere sahip ekosistemlerin oluşturulması ve bunlara katılım sağlanması ile mümkündür. Birincil önceliğimiz, binlerce kanal ortağı ile çalışarak alanımızdaki en büyük teknoloji sağlayıcılarıyla kapsamlı entegrasyon ve iş birliği sağlamak ve karşımıza çıkan her sorunu birlikte, ortak çalışarak aşmaktır.
  3. Gerçekten İşe Yarıyor – Veeam; KOBİ, ticari ve kurumsal şirketler dahil olmak üzere pazarın her sektöründe vaatlerini yerine getirebilen bir ürün olarak itibar kazandı. Tüm zorluklara veya felaketlere karşı iş sürekliliğini sağlayabileceğine inanılan bir ürün olarak ön plana çıktı. Bu nedenle müşterilerimiz Veeam’in güvenilirliğinden söz ederken, “Gerçekten İşe Yarıyor” diyor.

Üçüncü taraf bir şirket olan IDC’nin referansı öykümüzü anlatmamıza yardımcı oluyor. Bu sadece bizim söylediğimiz bir şey değil. Dünyanın dört bir yanında yüz binlerce müşterimiz aynı şeyi söylüyor. Şirketlerin satın aldıkları teknolojiyi önerip önermeyeceklerine göre hesaplanan Net Tavsiye Skorumuz ise 73. Bu rakam sektör ortalamasından neredeyse 3,5 kat daha yüksek. Bir BT yöneticisi, yedekleme ve kurtarma konusunda destek sunacak bir Kesintisiz Çalışırlık sağlayıcısı seçerken sadece bir teknoloji seçmekle kalmıyor. Bu seçimi yaparken aynı zamanda şirketinin geleceğini ve kendi kariyerini de ortaya koyuyor. Biz bu kararın öneminin farkındayız ve bu güveni kazanmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Geleneksel sağlayıcılar bu yeni ortama uyum sağlamakta ve değişmekte zorlanıyor. Teyp ve disk çağında ürettikleri çözümler, verilerin büyüdüğü ve yayıldığı bir çağın yeni gereklilikleriyle başa çıkamıyor. Değişime ayak uyduramadıklarında ise müşterileri kendilerini zayıf hissediyor ve farklı seçeneklere yöneliyor. Vizyonumuz, verilerin Hiper Erişilebilir olmasını isteyen bir dünyanın beklentilerini daha da aşarak Akıllı Veri Yönetim Çözümlerinde en güvenilir sağlayıcı olmaktır. Geleceğe dair hedefimiz ise bu vizyonumuzu genişletip verilerin kendi kendini yönetebildiği bir çağa adım atmaktır. Veeam yenilik vaatlerini yerine getirebilecek, veri yönetimini önemli ölçüde geliştirebilecek bir konumdadır.

 

* IDC Worldwide Semiannual Software Tracker, Data Protection and Recovery Software Market, Final Historical 2017H2.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial