Microsoft Office 365 için Veeam Backup ARTIK KULLANIMA HAZIR!

NOT: 20 Aralık Salı günü gerçekleştirilecek Microsoft Office 365 için Veeam Backup ile e-posta verilerini koruma ve kontrol etme webinar’ına kaydolun.

 

Eskiden şirket içinde barındırılan çok katmanlı uygulamaların birçoğu, artık genel bulut platformları kapsamında kullanılıyor. Bu geçişle birlikte dünya genelindeki milyonlarca kuruluş, pek çok farklı sebepten dolayı şirket içi Exchange e-posta altyapısını artık yönetmek istemiyor. Office 365’in Exchange Online bileşeni, abonelik esasına dayalı hizmet satın almak isteyen işletmeler için Hizmet olarak Yazılım (SaaS) teklifi sunuyor. Sorunları biraz karmaşıklaştıran başka bir nokta da, bu verilerin korunması ve kurtarılabilmesinin sağlanmasıdır. Genellikle işletmeler, verilerini bulutta çalıştırdıkları için kesintisiz çalışırlık veya kurtarma olanaklarının sağlandığı yanılgısına düşüyor. Zamanla bunun tam tersinin geçerli olduğu görüldü. Kritik verilerin kesintisiz çalışmasını sağlamak için riski en aza indirmeniz gerekiyor. Değerli dostum ve meslektaşım Hal Yaman, önceki bir yazıda Kesintisiz Çalışırlık ile Kurtarılabilirlik arasındaki farkı ana hatlarıyla açıklamıştı.

Ağustos’ta gerçekleştirilen Next Big Thing etkinliğindeki teknik bir oturumda Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ı duyurma fırsatı yakaladım. Ürün, Exchange Web Hizmetleri (EWS) API’sini kullanarak Office 365 aboneliğinize bağlanıyor. Bu da bir Office 365 kiracısı olarak, Exchange posta kutusu öğelerinizi Jet Blue veritabanı biçimini kullanan çevrimdışı bir havuzda depolamanızı sağlıyor. Microsoft Exchange için Veeam Explorer yardımıyla bu yedekler, posta kutusu, klasör, mesajlar, görevler ve kişiler gibi bağımsız öğeler sağlayarak son kullanıcılarınız için esnek kurtarma seçenekleri sunabilir.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 için Veeam Backup, kuruluşunuzun Exchange Online posta öğelerini korumak üzere Office 365 aboneliğinizle bağlantı kurar

Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ın iki aydır kullanımda olan genel kullanıma açık beta sürümü, 2500’den fazla indirildi. Üstelik birçok kullanıcı, değerli geribildirimlerini Veeam Forumlarında paylaşarak özgün kodu ölçeklenebilirlik ve güvenlik açısından bir üst seviyeye taşımamıza olanak sağladı.

Bugün size çok güzel haberlerim var. Microsoft Office 365 için Veeam Backup ARTIK genel olarak kullanılabilir!

Genel olarak kullanılabilen bu sürümdeki YENİLİKLER neler?

Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ı beta sürümü süresince test ederek geribildirimlerini gönderen tüm kullanıcılarımıza teşekkür ederiz. Bu geribildirimlere dayanarak AR-GE departmanımız, ürünün ölçeklenebilirliğini binlerce posta kutusuna sahip büyük Office 365 ortamlarını destekleyecek şekilde geliştirdi. Ayrıca artık Office 365 yedekleme görevlerinizin durumuyla ilgili e-posta bildirimleri de alabiliyorsunuz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ın E-Posta Ayarları menüsündeki e-posta bildirimleri

Son büyük güncelleme ile tüm ortam türlerinde posta bekletme gereksinimlerinin çözülmesi hedefleniyor. Bekletme, havuzdan alınan posta kutusu öğelerinin yaşını (süresini) ayıklar. Yöneticiler artık bu işlemin zamanını ve sıklığını da belirleyebiliyorlar.

Örneğin PCI mevzuatlarına tabi olan bir kurumsal şirkette ya da HIPAA uyumluluğunu koruması gereken bir hastanede posta içeriğinin yedi yıl boyunca saklanması gerekirken başka bir şirketin ihtiyacı sadece postanın korunması ve kurtarılabilir olması olabilir. Microsoft Office 365 için Veeam Backup, korunan her posta kutusunu etkileyen genel bir bekletme ilkesi tanımlanmasına olanak sağlar. Artık 10 yıl, 25 yıl ve sonsuza kadar gibi bekletme süreleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Veeam Backup for Microsoft Office 365

Microsoft Office 365 için Veeam Backup ile korunan tüm posta kutuları için bekletme ilkesi

Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ı nasıl edinebilirim?

Bu yeni Veeam ürününü denemek istiyorsunuz ancak nasıl yapacağınızdan emin mi değilsiniz? Sizin için kısa bir SSS bölümü hazırladık!

Soru 1: Microsoft Office 365 için Veeam Backup nasıl lisanslanır?

Yanıt 1: Korumanız gereken Microsoft Office 365 kullanıcılarının sayısına göre lisanslanır. Microsoft ortak posta kutularını ücretsiz olarak sağladığı için bu posta kutuları da ücretsiz olarak korunur.

Soru 2: Mevcut bir Veeam Availability Suite, Veeam Backup & Replication veya Veeam Backup Essentials müşterisiyim. Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ı nasıl satın alırım?

Yanıt 2: Bu durumda SINIRSIZ kullanıcı için bir yıllık ÜCRETSİZ Microsoft Office 365 için Veeam Backup aboneliğine hak kazanırsınız. Ayrıca kuruluşunuz Enterprise Plus sürümünü kullanıyorsa, ÜCRETSİZ iki yıllık aboneliğe hak kazanırsınız! Her iki durumda da 31 Aralık 2016 tarihinden önce KAYDOLMANIZ GEREKİR.

Soru 3: Mevcut bir Veeam müşterisi DEĞİLİM. Microsoft Office 365 için Veeam Backup’ı nasıl satın alırım?

Yanıt 3: Microsoft Office 365 için Veeam Backup aboneliklerini, özel tanıtım fiyatına satın alabilirsiniz. Veeam Modern Veri Koruma ile çok daha fazla tasarruf edin. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen bölgenizdeki Veeam satış temsilcisi veya Veeam ProPartner ile iletişime geçin.

Soru 4: Mevcut bir Veeam Cloud & Service Provider (VCSP) iş ortağıyım. Promosyona ya da Microsoft Office 365 için Veeam Backup satın almaya hak kazanır mıyım?

Yanıt 4: Hayır. VCSP iş ortakları şu anda bu promosyondan yararlanamaz ve Microsoft Office 365 için Veeam Backup kiralama lisansı satın alamazlar. Ancak, bu seçeneklerin gelecekte VCSP iş ortaklarına sunulmasını bekliyoruz.

Soru 5: Bu ürün OneDrive Business ve SharePoint Online gibi Office 365’in diğer bileşenleri için de kullanılabilir mi?

Yanıt 5: Sürüm 1 yalnızca Exchange Online yedeklemelerini destekler. Office 365’in diğer bileşenlerinden hangisinin işinizin korunması açısından en fazla öneme sahip olduğunu aşağıdaki yorumlar alanına yazın ve gelecekteki sürümlerde neye öncelik vereceğimiz konusunda bize yardımcı olun!

Sonuç

Microsoft Office 365 için Veeam Backup artık genel olarak kullanılabilir! Bizim için çok heyecan verici olan bu yeni çözümümüzü iş ortamınızda nasıl kullanacağınızı görmek adına sabırsızlanıyorum. Lütfen yorumlarınızı aşağıdaki alana yazarak Veeam topluluğu ile paylaşın. Bu değerli bilgiler sayesinde size daha fazla bilgi sunabilecek ve Microsoft Office 365 için Veeam Backup müşterilerinden öğrenilen farklı kullanım senaryolarıyla gerçek hayattan örnekler verebileceğiz.

 

Daha fazla kaynak:

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V12

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

1 Numaralı Yedekleme ve Kurtarma