10 důvodů, proč si zamilujete sadu Veeam Availability Suite 9.5 pro Windows Server 2016 a Hyper-V!

Společnost Microsoft uvedla nové prostředí Windows Server 2016 a společnost Veeam uvedla novou sadu Veeam Availability Suite 9.5. Tyto dva skvělé produkty byly vydány příliš krátce po sobě, než aby se jednalo o náhodu. Ve skutečnosti vím, že řada funkcí sady Veeam Availability Suite 9.5 byla vytvořena konkrétně pro Windows Server 2016. Řada našich konkurentů na trhu dostupnosti bude tvrdit, že nabízejí „podporu“ pro Windows Server 2016, což ve většině případů znamená pouze to, že za správných podmínek dokážou zálohovat instanci Windows Server 2016. Ve společnosti Veeam nenabízíme pouhou podporu Windows Server 2016. Namísto toho jsme skutečně začlenili rozsáhlou integraci s inovativními funkcemi, díky kterým je nejnovější platforma Windows Server tak úžasná! Zde je 10 hlavních důvodů, proč si podle mě zamilujete sadu Veeam Availability Suite 9.5 pro Windows Server 2016 a Hyper-V!

č. 10: Podpora aplikací pro datová centra ve verzích 2016!

Veeam plně podporuje prostředí Windows Server 2016! Zálohování, replikace, monitoring a obnovení jsou VŠECHNO nejlepší funkce svého druhu! Instant VM Recovery, okamžité obnovení na úrovni souborů a schopnost dosáhnout do nejnovějších databázových prostředí – jako jsou nové verze Microsoft Active Directory, SQL, Exchange, SharePoint a Oracle – a provádět granulární obnovení, to jsou VŠECHNO funkce podporované v prostředí Windows Server 2016. Veeam dokonce podporuje nové funkce, jako jsou Nano Server, Storage Spaces Direct, Advanced Resilient File System (ReFs) a Resilient Change Tracking.

č. 9: Storage Spaces Direct

Storage Spaces Direct (S2D) je nejmodernější, softwarově definovaný systém úložiště. Lze jej konfigurovat v prostředí Windows Server 2016 v rámci konvergovaného i hyperkonvergovaného scénáře na hardwaru dle volby zákazníka – dokonce i na něčem tak levném, jako je JBOD. Systém S2D lze použít jako platformu úložiště pro Hyper-V a, uhádli jste, Veeam jej plně podporuje!

č. 8: Windows Server 2016, kdekoli chcete!

Zákazníci společnosti Veeam mohou nasadit Windows Server 2016 do nejrůznějších prostředí, včetně Hyper-V, VMware, samostatného pracoviště (single site), sítě pracovišť (multi-site), privátního cloudu, hybridního cloudu a veřejného cloudu. Veeam Availability Suite 9.5. je dostatečně flexibilní, aby ochránil implementace prostředí Windows Server 2016, ať se je rozhodnete nasadit kdekoli a kdykoli.

č. 7: Plné přidělování ReFS

Dříve jsem vytvářel virtuální počítače metodou zvanou dynamické zajišťování, protože byla opravdu rychlá. Problém s dynamickým zajišťování tkví v tom, že všechny dynamicky zajištěné virtuální počítače v jediném hostiteli sdílely subsystém disku bez jakéhokoli přehledu o tom, s kým jej sdílejí nebo kolik bylo využito. Problémy se objevily, když došel diskový prostor a všechny virtuální počítače v daném hostiteli, které byly dynamicky zajištěné, společně havarovaly. Ouvej! S plným přidělováním ReFS můžete získat rychlost dynamického zajišťování. Nové zajišťování virtuálních počítačů je ve skutečnosti téměř okamžité, zároveň poskytuje výhody izolovaného subsystému disku. Veeam tuto technologii podporuje!

č. 6: Zapracování snapshotu ReFS

ReFS využívá takzvané Block Cloning API ke sledování obsahu souborového systému. Při duplikování bloku pak systém místo opětovného zapsání bloku jednoduše zapíše ukazatel na původní blok. Block Cloning API nabízí pár šikovných možností, pokud jde o zapracování snapshotu, a ještě více, pokud jde o úsporu diskového prostoru u syntetického, plného zálohování apod. I tuto technologii Veeam podporuje!

č. 5: Resilient Change Tracking

Vzpomínáte na tu šikovnou funkci z předchozích edic Veeam nazvanou Changed Block Tracking? Společnost Veeam ji nainstalovala jako ovladač filtru do operačního systému, monitorovala změny na úrovni bloků a zaznamenávala je do souborů změn, které umožňovaly rychlé přírůstkové zálohování, když bylo třeba. Microsoft nyní začlenil do systému Windows Server 2016 podobnou funkci nazvanou Resilient Change Tracking. To znamená, že již není třeba instalovat ovladač filtru od společnosti Veeam. A, jestli jste schopni tomu uvěřit, přímá integrace funkce Resilient Change Tracking umožňuje dosahovat ještě kratších časů zálohování z Veeam Availability Suite 9.5.

č. 4: Direct Restore to Microsoft Azure

V rámci postupného stírání hranice mezi soukromým a veřejným cloudem budou zákazníci společnosti Veeam chtít obnovovat virtuální počítače nejen místně, ale i na platformy veřejného cloudu, jako je Microsoft Azure. Veeam Availability Suite 9.5 obsahuje vestavěnou funkci obnovy přímo na Microsoft Azure. Stačí jen propojit instanci Veeam s účtem Microsoft Azure a provést obnovu na Azure. Veeam nabízí také konkrétní řešení Veeam Cloud Connect, které dokáže rozšířit řešení archivace a zálohování na Azure přes poskytovatele spravovaných služeb nebo přímo přes podnik.

č. 3: Nano Server

Windows Server 2016 zavádí nový způsob instalace, který umožňuje zcela bezobslužnou instanci Windows Server 2016. Bez jakékoli režie. Veškerá konfigurace se provádí pomocí příkazů PowerShell, začínáte doslova v podstatě od nuly a vytváříte pouze to, co chcete. To představuje zásadní změnu, pokud jde o šetření zdrojů na virtuálních počítačích se systémem Windows Server 2016. Uhodli jste, můžete je zálohovat a obnovit pomocí Veeam Availability Suite 9.5.

č. 2: PowerShell Direct

Chvála Microsoftu za tuto funkci! Když jste dříve chtěli spravovat virtuální počítač v prostředí PowerShell, museli jste konfigurovat vzdálené nástroje pro správu a oprávnění, i pokud byl virtuální počítač, který jste se pokoušeli administrovat, ve stejném hostiteli Hyper-V. To bylo jaksi přihlouplé. Pomocí funkce PowerShell Direct nyní můžete vydávat příkazy přímo (proto ten název) z hostitele jeho místním virtuálním počítačům. Sada Veeam Availability Suite 9.5 podporuje funkci PowerShell Direct a s jejím využitím lze vydávat příkazy z konzole Veeam místním virtuálním počítačům bez konfigurace dalšího nástroje pro správu.

č. 1: Rozšířená integrace ReFS!

Všichni chceme ukládat více informací na menší diskový prostor. Pokročilý systém ReFS nyní tento koncept mění v nefalšovanou skutečnost. S využitím této úžasné technologie můžete ušetřit 30 % až 60 % ze syntetických plných záloh. Toto je jedna z nejúžasnějších společných výhod při používání Veeam a Windows Server 2016. Výsledky jsou mimořádné. Pro další podrobnosti si přečtěte příspěvek na blogu nazvaný Rozšířená integrace ReFS od Ricka Vanovera. Efektivita této technologie je opravdu dost zajímavá. A Veeam ji, jak jinak, podporuje.

 

A toto je 10 hlavních důvodů, proč si podle mě zamilujete sadu Veeam Availability Suite 9.5 pro Windows Server 2016 a Hyper-V. Je nicméně důležité poznamenat, že jsem z tohoto seznamu vynechal několik skvělých technologií, které Veeam podporuje. Kdybych měl hlavních důvodů vyjmenovat 12, přidal bych kontejnery a podporu pro fyzické instalace Windows Server 2016. Windows Server 2016 je vážně parádní operační systém a nové funkce jsou bez přehánění geniální. Sada Veeam Availability Suite 9.5 je navržena pro Windows Server 2016. Pokud ještě nepoužíváte Veeam Availability Suite 9.5, přejděte na naše webové stránky a stáhněte si BEZPLATNOU zkušební verzi.

Další zdroje:

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
NOVINKA
V12

Vyhněte se ztrátě dat
Vyhněte se ransomwaru

Nejlepší zálohování a obnovení