Veeam wyróżnia się w branży pod względem zadowolenia klientów

Jakie jest najważniejsze pytanie, które można zadać klientowi? W naszym przypadku jest to pytanie o prawdopodobieństwo, że klient poleciłby produkt Veeam znajomemu lub współpracownikowi.

W firmie Veeam dążymy do tego, aby być najbardziej zaufanym dostawcą rozwiązań do inteligentnego zarządzania danymi, spełniających oczekiwania świata, w którym dane muszą być hiperdostępne. Cała nasza działalność koncentruje się na klientach, a stale dopływający do nas strumień ich opinii i komentarzy jest dla nas najlepszym sposobem na doskonalenie.

Aby wzmacniać zaufanie klientów, co rok rozsyłamy do nich ankietę, dzięki której dowiadujemy się bardziej szczegółowo, jak postrzegają oni nasze produkty i usługi. Badanie zadowolenia klientów zostało przeprowadzone przez niezależny podmiot, a następnie użyte do obliczenia wskaźnika Net Promoter Score (NPS), określającego skłonność klientów do polecania produktów lub usług firmy innym osobom.

Wskaźnik Net Promoter Score firmy Veeam — 3,5-krotnie wyższy od branżowej średniej

Respondentów pytano, jak prawdopodobne jest, że poleciliby Veeam znajomemu lub współpracownikowi, jeśli wziąć pod uwagę całokształt ich doświadczeń z naszą firmą.

Odpowiedzi na to pytanie to wartości liczbowe, na podstawie których obliczana jest punktacja z zakresu od -100 do +100.

Firma Veeam uzyskała wskaźnik NPS równy 73, czyli 3,5-krotnie wyższy od branżowej średniej (21). Ten wynik jest dowodem niezwykłego uznania ze strony naszych klientów oraz stawia firmę Veeam w gronie tak słynnych i uwielbianych marek jak Amazon (61) i Netflix (68) oraz na drodze ku Apple (89). Jeśli chodzi o wyniki regionalne, wskaźnik NPS regionu EMEA wzrósł do 76, co oznacza, że jest to nasz najlepszy region pod względem zadowolenia klientów!

Osiągnięcie wysokiego poziomu zadowolenia to nie test popularności, ale konieczny do zaliczenia egzamin, w którym co roku podnosimy poprzeczkę. Wyniki badania zadowolenia klientów nie tylko potwierdzają, że prawidłowo ukierunkowujemy wszystkie nasze działania i wkładamy w nie właściwą energię, ale także wskazują obszary, w których możemy się poprawić, aby wyprzedzić konkurencję.

Ponieważ na całym świecie mamy ponad 300 000 klientów, wiedza na temat stopnia ich zadowolenia z naszej oferty jest nieodzowna.

To ogromne osiągnięcie firmy Veeam ma miejsce w kluczowym momencie, gdy zmierzamy do przekroczenia poziomu miliarda dolarów, jeśli chodzi o wartość zamówień w 2018 roku. Wejście do grona takich miliarderów wśród producentów oprogramowania to szczególne dokonanie, które nie byłoby możliwe bez owocnej współpracy partnerskiej. Dzięki silnym relacjom z partnerami strategicznymi — Cisco, Dell EMC, HPE, Microsoft, NetApp i VMware — firma Veeam może oferować klientom na całym świecie rozwiązania i usługi z obszaru transformacji centrów danych, modernizacji infrastruktury i platform chmurowych.

Piąty rok z rzędu firma Veeam wyprzedziła branżę, uzyskując wynik 9,0 lub lepszy w niemal wszystkich kategoriach. Zapewniam, że z biegiem lat te dokonania nie stają się łatwiejsze. Technologia rozwija się w coraz szybszym tempie, a wraz z nią rosną oczekiwania użytkowników związane z cyfrowym trybem życia.

Otrzymuj cotygodniowe aktualności na temat bloga
Dokonując subskrypcji, zgadzasz się na zarządzanie Twoimi danymi osobowymi zgodnie z Polityką prywatności firmy Veeam
Dziękujemy za zaufanie i trochę miejsca w Twojej skrzynce!
Dzięki cotygodniowemu podsumowaniu nie ominą Cię żadne ciekawe treści z naszego bloga.
OK
Free trial