Gartner kısa süre önce 2019 Magic Quadrant, Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri kategorisini yayınladı ve Veeam üçüncü kez Lider seçildi.1

Biz Veeam’in basit, esnek ve güvenilir olmaya dair tasarım ilkelerini hayata geçiren daha güçlü kabiliyetleri sağlamak üzere gece gündüz çalışırken sektörden bu şekilde bir takdir almak bizi çok mutlu etti. Veeam’in portföyünün temelinde Veeam Availability Platform yer alıyor. Veeam şirket içi ve karma bulut iş yükleri için geniş destek sunuyor. Kuruluşların verilerini karma bulutta ve çoklu bulut ortamlarında kolayca erişilebilir durumda ve kontrol altında tutmalarına yardımcı olmak üzere farklı bulutlarda ve farklı platformlarda iş yükü taşınabilirliği için bulutta hareket özgürlüğü sağlıyoruz.

Eski verileri otomatik olarak buluta taşımak için Bulut Katmanı, fidye yazılıma karşı koruma ve hatta çözüm sağlamak üzere Güvenli Geri Yükleme ve GDPR uyumluluğu için Aşamalı Geri Yükleme gibi hem yeni hem de güçlü özelliklerle Veeam her zaman bir adım önde. Aslında, hem daha fazla güvenlik ve ölçeklenebilirlik hem de daha hızlı yedeklemeler sağlamak üzere Microsoft Office 365 için Veeam Backup‘ın v3 sürümü gibi Bulut Veri Yönetimi portföyümüzün tüm bileşenleri için yeni sürümler sunmak üzere canla başla çalışıyoruz. Bununla birlikte hem replikalardan hem de yedeklerden felaket kurtarma orkestrasyonu ve otomasyonu sağlayan sektörün ilk kapsamlı çözümü yeni Veeam Availability Orchestrator v2‘yi de unutmayalım.

Tek başımıza sektör lideri olmadık. Veeam hem gelişmiş hem de gelişmekte olan pazarlarda müşterileri desteklememizi sağlayan iş ortakları ve sistem entegratörlerinden oluşan geniş bir global ekosisteme sahip. Kısa süre önce başlatılan Veeam’le birlikte programı, Veeam’in güçlü yazılımlarını depolama iş ortaklarımızla birleştirerek bütünleştirilmiş ikincil depolama çözümleri için daha fazla seçenek sunuyor. Amazon Web Services, Cisco, ExaGrid, HPE, IBM, Lenovo, Microsoft, NetApp, Nutanix, Pure Storage, Quantum, VMware ve daha birçok farklı markayla yaptığımız iş ortaklıkları sayesinde her ay 4000 yeni müşteri kazanıyoruz.

Veeam olarak müşterilerimize çok önem veriyoruz. Çözümlerimizi her zaman müşterilerimizi göz önünde bulundurarak tasarlıyoruz. Bu nedenle müşterilerimiz çözümlerimizden bahsederken “It Just Works” diyerek çözümlerimizin her zaman işe yaradığını belirtiyor. Bu nedenle Veeam’in şu anda 80’den fazla ülkede 365.000 müşterisi var.

2019’un son çeyreğine girdiğimiz bu günlerde ne kadar harika bir yıl geçirdiğimizi belirtmek istiyoruz. Veeam tarihin en büyük depolama yazılımı yatırımına (500 milyon ABD Doları) Insight Partners ile imza attı. Veeam en büyük, en çok bulut yeteneğine sahip sürümünü çıkardı. Kısa süre önce 1 milyar ABD Doları gelir elde ettiğimizi açıkladık (sadece birkaç yazılım firması bu finansal başarıyı elde etti). Şimdi ise 2019 Gartner Magic Quadrant ile başarılarımız bir kez daha ödüllendirildi. Daha heyecan verici olanı ise Veeam’in 2020 yılının başı için çok daha müthiş planlar hazırlamış olması. Bunlara dahil olan özelliklerin önemli bir kısmı şu anda beta aşamasında.

Veeam olarak her zaman “yedeklemede sırada ne var?” sorusuna cevap bulmanıza yardımcı olduk. Veeam’in Liderlik konumu ile ilgili ayrıntıları öğrenmek için 2019 Gartner Magic Quadrant raporuna hemen göz atın.

1 Gartner Magic Quadrant, Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri Kategorisi Santhosh Rao, Chandra Mukhyala, Nik Simpson. 10/10/2019 

Gartner, araştırmalar sonucunda ortaya çıkan yayınlarda adı geçen üretici, ürün ya da hizmetlerin tanıtımını yapmamakta ve teknoloji kullanıcılarına sıralamanın en üstünde yer alan üreticilerin ürünlerini seçmeleri doğrultusunda bağlayıcı bir tavsiye sunmamaktadır. Araştırmalar sonucunda ortaya çıkan Gartner yayınları, Gartner araştırma kuruluşunun düşüncelerinden oluşmaktadır ve gerçeklik beyanı olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, bu araştırma kapsamında doğrudan ya da dolaylı olarak ifade edilen herhangi bir ticari garantiyi veya belirli bir amacı kabul etmemektedir.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial