Çıktı! YENİ Veeam Availability Suite 9.5 bugün kullanıma sunuldu

YENİ Veeam Availability Suite 9.5‘in artık genel kullanıma (GA) sunulduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Şimdi indirebilirsiniz! Bu önemli ürünümüzün en son sürümü, v9 ile birlikte sunulan çeşitli kurumsal geliştirmeleri daha da ileriye taşıyor. Bu sayede, kuruluşların günümüzün hizmet düzeyi hedeflerine ulaşmasına yardımcı olarak BT hizmetleriyle ilişkili uygulama ve verilerin saniyeler ve dakikalar içinde kurtarılmasını sağlıyor.

9.5 sayılı bir sürüme göre epey öne çıkan 9.5 sürümü; kurumların daha etkili ölçeklendirilmesine yardımcı olmak ve Kesintisiz Çalışırlığı sürdürmek için tasarlanmış bir dizi önemli özellik sunuyor. Sunulan yeni teknolojilerin neler olduğu hakkında bakış açısı edinmek için Veeam Backup & Replication 9.5’taki Yenilikler ve Veeam ONE 9.5’taki Yenilikler başlıklı belgeleri inceleyerek tüm yeni özelliklerin ve açıklamalarının eksiksiz listesine göz atın. 9.5 ile yeni tanışanlar için aşağıda, sunulan çok sayıda önemli özellikten altısı hakkında bugüne kadar yayınladığımız blogların bir listesi yer alıyor.

Gelişmiş kurumsal ölçeklenebilirlik

Veeam Availability Suite 9.5, yedekleme ve ölçeklendirme faaliyetlerini ölçeklemeye yardımcı olmak ve yedekleme zaman aralıklarını kısaltıp üretim ortamlarındaki etkisini azaltmak için yepyeni kurumsal ölçeklenebilirlik geliştirmeleri sunuyor. Geliştirmeler arasında hızlandırılmış yedekleme performansı, büyük sanal makineler için daha hızlı geri yükleme ve birincil depolarla yedekleme depolarında daha az yük ve sanal altyapı sunucuları yer alıyor.

Ayrıca geniş ölçekli veri setleri için daha iyi performans ve kapasite sunan 9.5 sürümünde, en sevdiğimiz yeni özellik olan Gelişmiş ReFs Entegrasyonu da yer alıyor. Gelişmiş ReFS Entegrasyonu sayesinde, Veeam yedeklerinin hızlı klonlanması yoluyla önemli uygulamaların korunması ve yedekleme verilerinde esneklik sağlanıyor. Böylece sentetik tam yedekleme dosyaları, 10 kata kadar daha hızlı oluşturulup dönüştürülüyor. Tüm bunlar yedekleme zaman aralıklarının kısaltılıp yedekleme deposu yükünün azaltılmasını, bunun yanı sıra alan gerektirmeyen tam yedekleme teknoloji sayesinde yedekleme deposu kapasitesinin daha azının kullanılmasını sağlıyor.

Microsoft 2016 için TAM destek

İş ortaklarımızın sunduğu en son teknolojiler için ilk kez TAM destek sunma konusunda geleneğini sürdüren Veeam, Veeam Availability Suite 9.5 ile Microsoft 2016 Veri Merkezi Teknolojilerini TAM olarak destekliyor. Yalnızca Windows Server 2016 ve Hyper-V 2016 desteği değil, ayrıca Microsoft Active Directory, Exchange, SharePoint ve SQL Server’ın en son sürümleriyle de entegrasyon sağlanıyor.

Çok daha fazla muhteşem özellik

Liste uzayıp gidiyor! Direct Restore to Microsoft Azure, ölçeklenebilirliği geliştirmek ve verimliliği artırmak amacıyla Veeam yedekleri için bulut ortamına geri yükleme olanağı sunuyor. 9.5 sürümü sayesinde, felaket kurtarma için isteğe bağlı bir bulut veri merkezi olarak Azure’dan yararlanıp yedeklemelerinizi doğrudan buluta geri yüklerken Azure’un esnek ve ölçeklendirilebilir bulut kaynaklarından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Yenilikler bunlarla bitmiyor. Nimble Storage kullanıcıları için Depolama Snapshot’ı desteğimizi genişletmek üzere daha hızlı geri yükleme sunan, Nimble Storage için yeni bir Veeam Explorer, bir kuruluş veya hizmet teklifleri dahilinde işlem ve depolama kaynaklarının maliyetinin daha iyi hesaplanmasına yardımcı olmak için Veeam ONE’a özel ücretlendirme ve faturalandırma işlevleri, kiracılara self servis yedekleme ve geri yükleme özellikleri sunmak için VMware vCloud Director Desteği ve çok daha fazlasını ekledik!

YENİ Veeam Availability Suite 9.5’i hemen indirin!

Elinizi çabuk tutun! YENİ Veeam Availability Suite 9.5’u hemen indirerek en son ve en iyi teknolojilerimizden en iyi şekilde yararlanın. CANLI webinar’da bize katılmayı da unutmayın. İşte, Veeam Backup & Replication 9.5 webinar’ı! 8 Aralık 2016’da Sistem Mühendisi Ufuk Ferik, yeni özellik ve işlevlerin tümünün ayrıntılı bir incelemesini sizler için sunuyor!

Bekleyin… Her zaman olduğu gibi, dahası da var!

VMware, dün muazzam bir zamanlamayla vSphere 6.5‘in genel kullanıma sunulacağını açıkladı. Her zaman olduğu gibi beta sürümünden bu yana vSphere ile tam entegrasyon üzerinde çalışıyoruz, buna karşın gelişmiş vSphere entegrasyonlarımızın güvenilirliğini sağlamak amacıyla son VDDK kodunu entegre etmek ve son vSphere 6.5 koduna karşı tam geriye dönük test gerçekleştirmek için biraz zamana ihtiyacımız var. Bu nedenle Veeam Availability Suite 9.5’te vSphere 6.5 tam desteği, Veeam Availability Suite 9.5 Update 1‘in parçası olarak sunulacak. Tam desteğin ne zaman sağlanacağı test sonuçlarımıza bağlı olacak. Buna karşın, geçmişe bakıldığında son kodlarının sağlanmasının ardından yaklaşık iki ay içinde yeni vSphere sürümlerine destek sağladığımız görülüyor.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial