Náhled verze 10: Režim kopírování úrovně Cloud Tier

Na akci VeeamON 2019 jsem se připojil ke členům týmu produktové strategie a uspořádal řadu živých ukázek současných i budoucích produktů a funkcí. V první části jsem se zabýval tím, co už bylo v roce 2019 uvedeno, a v druhé části tím, co teprve bude. Jednou z těchto věcí je netrpělivě očekávaná funkce režimu kopírování, která je novinkou v úrovni Cloud Tier verze 10 sady Veeam Backup & Replication.

Stejně jako v aktuální verzi 9.5 Update 4 jsou k dispozici všechny operace obnovení dat záloh, která byla zkopírována do úrovně Capacity Tier. V rámci přednášky na hlavním technickém pódiu jsem uspořádal ukázku okamžitého obnovení virtuálního počítače ze SOBR, u kterého jsme nasimulovali ztrátu všech rozsahů úrovně Performance Tier kvůli havárii. Jak můžete vidět v ukázce níže, obnovení bylo streamováno přímo z úrovně Capacity Tier, která je v tomto případě zálohována službou Amazon S3.

Funkce režimu kopírování

Režim kopírování je nová zásada, kterou můžete nastavit u rozsahu Capacity Tier Scale Out Backup Repository (SOBR) zálohovaného objektovým úložištěm. Po zvolení budou všechny soubory záloh vytvořené jako součást standardní zálohy nebo úlohy záložního kopírování zkopírovány do úrovně Capacity Tier. Tím je plně dodrženo pravidlo zálohování 3-2-1, podle kterého je třeba mít jednou úplnou kopii dat offsite.

Tato funkce doplňuje stávající funkci přesouvání, která byla letos uvedena jakou součást sady Veeam Backup & Replication 9.5 Update 4, a umožňuje téměř okamžité kopírování dat záloh do objektového úložiště. Podívejte se na podrobný pohled na technologii (a osvědčené postupy), které jsme představili na hlavním pódiu:

A seminář věnovaný výhradě úplné ukázce, na kterém jsme předvedli některé z nových funkcí režimu kopírování, které budou ve verzi 10 nově:

POZNÁMKA: Ukázky a snímky obrazovek jsou z technické ukázkové verze a mohou se změnit.

Rekapitulaci toho, co je momentálně ve verzi Update 4 možné, naleznete pod tímto odkazem, kde je uveden veškerý obsah týkající se Cloud Tier, který jsem od uvedení vytvořil.

Závěr

Režim kopírování bude ve verzi 10 obrovské vylepšení úrovně Cloud Tier. Vidím mnoho dobrých případů použití u zákazníků Veeam onsite i u partnerů Veeam Cloud & Service Provider, kteří by měli tuto funkci využít k nabízení nových služeb pro IaaS a odolnost dat Cloud Connect Backup.

Další informace týkající se režimu kopírování úrovně Cloud Tier se dozvíte, až se přiblíží uvedení verze 10!

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
NOVINKA
V12

Vyhněte se ztrátě dat
Vyhněte se ransomwaru

Nejlepší zálohování a obnovení