Raport IDC na temat udziału w rynku replikacji i ochrony danych w II poł. 2020 r.

Firma Veeam druga na świecie w 2020 roku!

W drugiej połowie 2020 r. firma Veeam po raz pierwszy w swojej historii awansowała na drugą pozycję pod względem udziału w światowym rynku:

Źródło: IDC Semi-Annual Software Tracker: Data Replication & Protection
Tempo wzrostu: 5 najlepszych firm, II poł. 2020 r.

Poniżej wyjaśniamy, dlaczego jest to tak znaczące osiągnięcie dla całej społeczności Veeam.

Od swojego powstania w 2006 r. firma Veeam koncentruje się przede wszystkim na swojej społeczności i jej potrzebach. Rozpoczynaliśmy od produktów typu freemium, a pierwsze pełne rozwiązanie wprowadziliśmy w 2008 r.  Od tego czasu firma przełamuje kolejne granice: stworzyliśmy najlepsze rozwiązanie do backupu maszyn wirtualnych, zostaliśmy liderem w obszarze dostępności i pionierem zarządzania danymi w chmurze, a obecnie jesteśmy najbardziej zaufanym dostawcą rozwiązań do backupu umożliwiających nowoczesną ochronę danych.  We wszystkim, co robimy, chcemy być najlepsi i to się nam udaje.  Początki były skromne, ale ogromnie się rozwinęliśmy.

Jak wynika z raportu IDC Semiannual Software Tracker za drugą połowę 2020 r., firma Veeam odnotowała w tym okresie najszybszy na świecie wzrost przychodów na rynku replikacji i ochrony danych, zarówno w ujęciu sekwencyjnym (+21,5%), jak i rok do roku (+17,9%). Wynik ten był najlepszy wśród 5 największych dostawców, a także lepszy od łącznego wyniku pozostałych dostawców i średniej rynkowej.  W 2020 r. firma Veeam awansowała na pozycję drugiego światowego dostawcy pod względem ogólnych przychodów, osiągając wzrost rok do roku o ponad 17,5 punktu procentowego wyższy od rynkowej średniej.

Według tych samych danych agencji IDC nasz zespół regionu EMEA umocnił się w 2020 r. na pierwszym miejscu na rynku replikacjii ochrony danych pod względem ogólnego wzrostu przychodów i udziału w rynku.  Gratulacje dla zespołu EMEA!

Chcę osobiście podziękować wszystkim klientom, partnerom i pracownikom firmy Veeam za ich wkład w nasz sukces, zwłaszcza że kryzys COVID-19 doprowadził do naturalnego zachwiania priorytetów.

Zapewniam jednak, że mamy do zaoferowania znacznie więcej, i zapraszam na konferencję VeeamON 2021 — czołowe światowe wydarzenie wirtualne poświęcone modernizacji ochrony danych, które odbędzie się 25 i 26 maja 2021 r.  Podczas konferencji omówimy w zarysie innowacje, które wprowadzimy na rynek w tym roku, i pokażemy, że 1. miejsce w globalnym rankingu jest w naszym zasięgu.

Otrzymuj cotygodniowe aktualności na temat bloga
Dokonując subskrypcji, zgadzasz się na zarządzanie Twoimi danymi osobowymi zgodnie z Polityką prywatności firmy Veeam
Dziękujemy za zaufanie i trochę miejsca w Twojej skrzynce!
Dzięki cotygodniowemu podsumowaniu nie ominą Cię żadne ciekawe treści z naszego bloga.
OK
NOVINKA
V11A

Wyeliminowanie strat danych
Ochrona przed ransomware

Nr 1 do backupu i odzyskiwania