System Center için Veeam Management Pack v8 genel olarak kullanılabilir!

Sadece birkaç ay önce System Center için Veeam Management Pack (MP) beta‘yı duyurarak size gerçekleştirdiğimiz iyileştirmelerden bahsettik. Şimdi, bazı ilave özellikleri ekledikten ve topluluğumuzun, iş ortaklarımızın ve son kullanıcılarımızın her zaman takdir edilen geribildirimi sayesinde Kalite Kontrol bölümü tarafından gerçekleştirilen yoğun testlerden sonra, artık MP’nin genel olarak kullanılabilir sürümünü piyasaya sürmeye hazırız!

Stratejik kararlara olanak sağlamak

İyi bir yönetim ve izleme çözümü sadece ortama bakıp, sorun veya potansiyel bir problem olduğunda sizi uyarmaktan fazlasını yapmalıdır. Yıllardır her sürümde MP’nin yeteneklerini geliştirdik ve hem yeni hipervizör hem de Veeam Backup & Replication sürümlerini destekledik. Ayrıca capacity planning’i (kapasite planlama), doğru ölçeklendirmeyi, ana bilgisayar hata modellemesini ve çok daha fazlasını desteklemek için ortamdan performans verileri topladık. Bu sürümle birlikte, aşağıdakiler sayesinde, toplanan verinin stratejik kararlar almanızı mümkün kılmaya ve desteklemeye hazır olmasını sağladık:

  • Risk azaltma, verimlilik arttırma ve yatırım getirisini (ROI) en üst noktaya çıkarma gibi asıl zorluklara değinmek amacıyla BT yönetimi için veri ve raporlar
  • Sanallaştırma uzmanlarına artıklığı giderme, genel yönetici iş yükünü azaltma ve kaynak verimliliğini arttırmaları için araç ve veriler. Başka bir deyişle sanallaştırma uzmanları, verinin yönetime verilmek üzere hazır olması sayesinde, manuel olarak veri toplamakla zaman kaybetmeyecek.
  • Yardım masası veya hizmet masasına katkıda bulunanlar için benzersiz uygulamadan donanıma görünürlük ile tüm ortamda tam görünürlük

Sonuç? Veeam MP v8, kendi ortamlarında herkesin karşılaştığı BT zorluklarının çözülmesi fikri üstüne kurulmuştur.

Uygulamadan donanıma görünürlük

Kaynaklar arası ilişkiyi görebilmek günümüzün modern girişimci işletmeleri için kritik önemdedir. Bu, uygulama katmanından başlar ve işlem, depolama ve ağ katmanlarının yanı sıra asıl donanıma kadar uzanır. Veeam MP v8 ile BT yöneticileri hem detaya girme hem de detaydan çıkma inceleme topoloji görünümlerinden faydalanabilir ve sorunun asıl nedenini belirlemek için ilişki ve bağımlılık görünümlerini alabilir.

mp8-1

Veeam MP v8’deki yeni vSphere 6 ortamı desteği, Sanal Birim Veri Depoları (VVOLs), VMware lisanslama, sertifikalar, vCenter bileşenleri, ağ durumu ve çok daha fazla kritik özellik için tam görünürlük sunar.

En popüler özelliklerimizden olan yeni ve geliştirilmiş ısı haritaları, sorunları hızla belirlemenizi ve tahmin etmenizi sağlayan bir bakışta, çoklu ölçüm görünümüdür.

Yeni Snapshot ve Denetim Noktası izleme ısı haritası, sanal veri merkezinin en büyük sorunlarından birini çözmektedir. Snapshot boyutunu ve yaşını tek bakışta belirlemeniz sayesinde, unutulmuş snapshot veya denetim noktalarından kaynaklanan performans kaybından kaçınarak, ortamınızın sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Yeni Snapshot ve Denetim Noktası izleme raporuyla, daha da derine inebilir ve ortamınızdaki her bir Snapshot veya Denetim Noktasının detaylarını görebilirsiniz.

mp8-2

Son ve aynı derece önemli olarak, gelişmiş Veeam Backup & Replication izleme desteği, Operation Manager konsolundaki tüm yedekleme işlerinizin tek bir konsoldan görünümünü sağlar. Yedekleme altyapısı değerlendirmesi, iş yapılandırma değişikliği izleme ve diğerleri gibi yeni raporlar, tüm Sanal Makinelerinizin geçerli kurtarma noktaları olduğundan emin olmanız için ihtiyaç duyduğunuz görünürlüğü sağlar. Bu ayrıca korunmayan sanal makineleri, sanal makineleri kimin geri yüklediğini ve ne zaman ve nerede geri yüklendiğini hızlıca belirlemenize ve her bir yedek kopyası performansı ve durumunu izleyebilmenize olanak tanır.

SLA’larınızı artık kaybetmeyin

SLA’larınızı kaybetmeniz günümüzün modern veri merkezleri için kabul edilemez bir durumdur. Sizi uyarması ve problemlerin daha hızlı çözülmesi amacıyla ek veri toplaması için gerçek zamanlı analiz izlememizi zaten kullanıyorsanız, bunun ne kadar büyük değişimlere yol açabileceğini muhtemelen biliyorsunuzdur. Ama durun, daha fazlası da var! Geliştirilmiş Hyper-V için Veeam Task Manager, Operations Manager ile birlikte kullanıldığında, küme desteğini de kapsayacak biçimde geliştirilmiştir. Ayrıca System Center Virtual Machine Manager kullanıcıları için de bir eklenti de bulunmaktadır.

mp8-3

Veeam MP’nin yeni sürümü, trafik ışıkları pencere öğeleri ve analiz panellerine uygulanan geliştirmeler olmadan tamamlanmış sayılmazdı. Bu geliştirmeler, sorunların asıl temel nedenlerini bulmanıza yardımcı olur ve SLA’nız dahilindeki sorunları çözmeniz için gerekli veriyi sağlar.

BT yöneticileri Veeam MP gerçek zamanlı analiz izlemeyle proaktif izleme gerçekleştirerek gerçek ve potansiyel sorunları çözebilir!

Capacity Planning (Kapasite Planlama)

Ortamınızda kaynak bittiği için bir isteğe hayır demek zorunda kaldınız mı? Meydana geldiğini önceden fark etmeden kaynaklarınız bitti mi? Bu sorulardan herhangi birinin cevabı evetse, yalnız değilsiniz. Birçok kişi aynı zorlukla kaşılaşıyor.

İyi kapasite planlama, sanal veri merkezlerindeki en zor ve uğraştırıcı görevlerden biridir. Veeam MP v8, bu zorluğu kullanıma hazır çeşitli yardımcı programlarla çözer. Kapasite planlama pencere öğesi, günlük olarak incelemeniz için hızlı bir altyapı görünümü sağlar. Böylece potansiyel sorunları meydana gelmeden önce tespit edebilirsiniz. Ayrıca trendleri ve tahminleri görüntüleme, ne olurdu senaryoları, hata modelleme gibi daha gelişmiş kapasite planlama işleri için, Veeam’in kapsamlı raporlarından yararlanabilirsiniz. Artık doğru stratejik kararlar almak için gereken tüm iş içgörülerini, bunları kanıtlayan verilerle birlikte alabilirsiniz!

mp8-4

Peki ya karma bulut için kapasite kararları? Henüz bulut kullanmıyorsanız büyük ihtimalle yakında kullanmaya başlayacaksınız. Bulut için hangi kaynakların gerekli olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Veeam’in karma bulut kapasite planlamasıyla, iş yerindeki iş yüklerini hızlı ve kolay bir şekilde analiz edebilir ve kaynakları Microsoft Azure veya VMware vCloud Air’e taşımak için bunlara karşılık gelen kaynakları doğru olarak tahmin edebilirsiniz.

mp8-5

Yetersizlikleri giderdik

Büyük ihtimalle bildiğiniz gibi, kaynaklarınızı doğru olarak boyutlandırmak zorludur. Ortamınızın sorunsuzca çalışması için gerekli doğru kaynak miktarını hesaplamak zordur. En iyi ihtimalle sanal makineleriniz aşırı büyük boyutludur ve muhtemelen kaynakları boşa harcıyordur. En kötü ihtimalle sanal makineleriniz aşırı küçüktür ve istenen performansı sunamaz.

Her halükarda, doğru boyutlandırma hiçbir zaman kolay olmamıştır; ta ki bugüne kadar! Artık Veeam, System Center raporları için Veeam MP v8 ile sizi destekliyor!

MP ile ortamınızdan toplanan ve Operations Manager veri deposunda depolanan veriler dikkatlice analiz edilir ve boştaki sanal makineler, aşırı büyük veya gerektiğinden küçük bilgiler, yapılandırma takibi ve vSphere güvenliği gibi raporları sunmak için kullanılır.

mp8-6

Veeam Morning Coffee Dashboard

MP v8’de Veeam Morning Coffee Dashboard ve Raporlamayı sunuyoruz. Tüm BT yöneticileri, sanal altyapınızın bir bakışta, gerçek zamanlı durumunu gösteren ve fiziksel ana bilgisayarlar, sanal makineler ve genel kaynak kullanımı hakkında bilgi veren bu raporla güne başlamaya bayılacak.  Veeam Altyapı Raporunun sanal makine yoğunluğu, işlem ve depolamanın fazla tedariki gibi önemli ölçümlerin tam resmini vermesiyle, bu verileri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Son olarak, bu raporu ortamınızın durumunu yönetime hızla bildirmek için kullanabilirsiniz.

mp8-7

Sonuç

Birçok kişi çözümlerin daha iyi olamayacağını düşünürken System Center için Veeam Management Pack v8 bir kez daha gelişmeyi başardı. Beklenen VMware vSphere 6 desteğine ek olarak, veriye dayalı stratejik kararlar almayı sağlamak üzere, Morning Coffee Dashboard, Snapshot ve Denetim Noktası izleme, gelişmiş Hyper-V görev yöneticisi ve ek zeka gibi ilave yeni özellikler bulunmaktadır.

Always-On™ Modern Veri Merkezinizde en yaygın işletme, izleme ve yönetim sorunlarınızı çözmek istiyor ve halihazırda Microsoft System Center Operations Manager’ı kullanıyorsanız, hemen Veeam Management Pack v8’in ücretsiz deneme sürümünü indirip denemelisiniz.

Veeam Backup & Replication için izlemenin hâlâ ÜCRETSİZ bir management pack olduğundan bahsetmiş miydik?

Daha fazla bilgi için: http://www.veeam.com/tr/system-center-management-pack-vmware-hyperv.html

Deneme sürümünü indirmek için: http://www.veeam.com/tr/vmware-microsoft-esx-monitoring-download.html

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V12

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

1 Numaralı Yedekleme ve Kurtarma