Veeam’in İşletmeleri Çalışır Durumda Tutmasının 12 (Diğer) Nedeni

Ürün lansmanları gerçekleştirmek elbette iyidir ancak işletmenizi çalışır durumda tutmak bundan çok daha değerlidir. Veeam CTO’su olarak global kalite güvence, ürün geliştirme ve ürün yönetimi ekiplerinin yenilikleri pazarla buluşturmak için yaptıkları olağanüstü çalışmaları görmekten mutluluk duyuyorum. Veeam’de tüm çalışmalarımızı yenilik odaklı bir yaklaşımla yapıyoruz. Bugünkü V12 Lansman Etkinliğimiz birkaç resimle sürümdeki “yenilikleri” anlattığımız bir haber bülteni gibi düşünülmemeli çünkü teknolojinin işletmeleri nasıl çalışır durumda tutacağı konusunda yeni bir standart belirliyoruz. Bu başarımızı önemli müşteri ve iş ortağı yaklaşımlarına, güçlü demolarımıza ve Anton Gostev’in burada yaptığımız çalışmalara da yansıttığı sıra dışı bakış açısına borçluyuz.

Yenilik, kişisel olarak önem verdiğim bir konudur. Yenilik yapmak ve gelişmek için her zaman gayret ederim ve ekiplerimden de bunu isterim. Ürünlerimizden de daha azını beklemiyorum. Kullanıma sunduğumuz her bir sürüm asla azalmayan bir pazar talebi görmeye devam ederken bugün işletmeleri çalışır durumda tutmak üzere daha fazla yenilik sunmak için hep birlikte Veeam Data Platform’a yönelik çalışmalar yapıyoruz. Veeam, 16 yıldır dünyanın çeşitli yerlerinden kuruluşların çalışır durumda kalmasını sağlıyor. Güvenli yedekleme ve hızlı kurtarma Veeam Data Platform’un temelini oluşturur. Bunlar aynı zamanda Veeam olarak ünlü olduğumuz alanlardır. Bugün platformumuzun öyküsü her zamankinden daha gerçek ve günümüz koşullarıyla daha yakından ilişkili.

İşte Veeam’in işletmeleri çalışır durumda tutmasının 12 nedeni:

  1. Veri güvenliği: Günümüzde verilere yönelik tehditlerin her zamankinden daha fazla olduğunu düşündüğümüzde veri güvenliği de doğal olarak ilk akla gelen neden oluyor. Fidye yazılımlar durmadan gelişmeye devam ederler. Bu yüzden korumanızın da daima hazırlıklı olması gerekir. Veeam olarak V12 ile daha fazla yerde daha fazla sabitlik sunuyoruz. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız da tam olarak bunu bekliyor.
  2. Veri kurtarma: Müşterilerimiz sürekli olarak veri koruma sektörünün temel ihtiyacı olan kanıtlanmış ve güvenilir veri korumanın önemini vurguluyordu. Veeam Data Platform genelinde yaygın olarak uyguladığımız yüksek hızda kurtarma teknikleri sunmaya devam ediyoruz. İş esnekliği başarılı kurtarmalar yapabilmekle ilgilidir.
  3. Veri özgürlüğü: Bu bütünüyle Veeam’e özgü bir yetenektir ve verilerini farklı platformlar arasında taşıması gereken müşteriler açısından özellikle faydalı olabilir. Veeam yedekleri tamamen taşınabilirdir ve farklı bulutlar, fiziksel platformlar, depolama sistemleri ve çok daha fazlası arasından seçme özgürlüğü sunar. Veeam ile seçim yapabilmenin verdiği gücü elde edersiniz.

Bu üç maddede Veeam Data Platform’un temel ilkelerini özetledik.

4. Nesne depolama alanındaki yenilikler: V12, nesne depolama alanında yapılan tartışmalara yeni bir boyut getirdi. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız yedeklerinin ilk olarak nesne depolamaya (şirket içi veya bulut sağlayıcı aracılığıyla) ulaşmasını istiyordu. Bunu onlara sağladığımız ve nesne depolama iş ortakları için hem Akıllı Nesne Depolama API’ı hem de artırılmış performans ve kesintisiz çalışabilirlik gibi yeniliklerle birlikte sunduğumuz için mutluyuz. Pazarda Veeam iş ortakları tarafından sunulan 30’dan fazla sabit nesne depolama teklifinden henüz bahsetmedik bile!

5. Güvenli erişim: V12, ek koruma katmanı sağlamak üzere çok faktörlü kimlik doğrulamasını Veeam sunucusuyla buluşturuyor. Ayrı bir güvenlik adımı olan İnternet erişimi bu uygulama için gerekli değildir. Bu, müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın da talep ettiği bir yenilikti ve V12 sürümünde bunu elde edebilecekleri için mutluyuz.

6. Anında kurtarma: Veeam 2010 yılında anında kurtarmanın öncüsü oldu ve pazarda yaygın talep gören bir uygulama haline gelmesini sağladı. V12 sürümündeki son yeniliklerle dosya paylaşımlarını üretim dosyası depolama alanlarına sorunsuzca geçirme olanağı sunarak anında kurtarmayı dosya paylaşımlarıyla buluşturuyoruz.

7. Proaktif analiz ve izleme: V12 sürümü, gurur duyulacak yedekler oluşturmanın yanı sıra ortamda olup bitenleri izlemenin de son derece değerli olduğunu ortaya koyuyor. Veeam, V12 ile sunduğu yeni en iyi uygulama analiz aracı, otomatik gerçekleştirilen düzeltici işlemler ve tüm Veeam Akıllı Teşhis iyileştirmeleriyle ortamınızın en iyi halinde çalışmasını sağlayan yeteneklere sahip olduğunu gösteriyor.

8. Etkililiği kanıtlanmış kurtarma orkestrasyonu: Veeam’in orkestrasyon yolculuğuna yıllar içinde sürekli olarak yeni iş yükleri ve yetenekler ekledik. Orkestrasyon bugün Veeam Data Platform’un temel özelliklerinden biri haline geldi. Artık temiz geri yüklemeler gerçekleştirmenizi sağlayan temiz FK, Azure’a (zaman içinde başka ortamlar da ekleyeceğiz) geri yükleme olanağı sunan bulut FK ve fiziksel iş yükleri için Veeam Agent FK gibi yeni felaket kurtarma yetenekleri sunuyoruz. Farkımız da burada ortaya çıkıyor.

9. Güvenli yedekleme: Birçok senaryoda V12’nin ayrı bir yeteneği ön plana çıkıyor. En sevdiğimiz yeteneklerimizden biri de Güçlendirilmiş Veeam Havuzu. Bu yetenek, Linux dosya sistemi üzerinde sabit yedekleme dosyaları oluşturmak için oldukça basit bir giriş önleyici işlevi görüyor ve ek Veeam maliyeti yaratmaması yönüyle harika bir seçenek haline geliyor. V12, Linux üzerinde güvenli yedeklere sahip olmayı her zamankinden daha kolay (Linux yolculuğumuz hakkında daha anlatacak çok şeyimiz var!) hale getiriyor.

10. gün operasyonları artık her zamankinden daha kolay: Zaman içinde değişmeyen teknoloji dağıtımı yoktur. V12 sürümünde, değişen planlar karşısında Veeam’i yönetici olarak kesintisiz şekilde kullanmayı çok daha kolay hale getirdik. Nelerle karşılaştığınızı biliyoruz. Veriler taşınıyor, ilkeler değişiyor, sistemler farklı servis düzeyi sözleşmelerine (SLA’lar) göre yeniden sınıflandırılıyor. V12 ile bu işler artık daha kolay.

11. Çoklu bulutta hareket özgürlüğü: Bulut, V12’nin ve daha geniş ürün stratejimizin ayrılmaz bir parçasıdır. AWS, Microsoft Azure, Google Cloud, IBM Cloud ve on binlerce Veeam Cloud Service Provider (VCSP’ler) ihtiyaç duyulan bulut hizmetlerini sunmaya hazırdır. Buluta, buluttan, bulut içinde… Bulutla ilgili tüm konuşmalarda Veeam de var. Yerel Veeam Backup for Microsoft Azure, Veeam Backup for AWS ve Veeam Backup for Google Cloud‘da bu konuşmalarda kendine yer buluyor. Bulutta da seçme özgürlüğü sunuyoruz.

12. Yerel API’lar, otomasyon dostu ve otomasyona hazır tasarım: V12’yi Veeam’in pazarda uzun süredir kendine yer edinmiş, dağıtım açısından çok yönlü ve neredeyse tüm otomasyon çerçevelerine hazır ürünlerini temel alarak geliştirdik.

Bu listeyi daha da uzatmamız mümkün olsa da Veeam’in işletmenizi çalışır durumda tutmasının 12 nedenini bu şekilde özetleyebiliriz. V12 Lansman Etkinliği’nde genel hatlarıyla Veeam Data Platform’u tanıtacağız (buradan kaydı izlemeyi unutmayın) ancak bu yalnızca başlangıç olacak. İşletmenizi daha iyi bir şekilde çalışır durumda tutmak istiyorsanız Veeam’in deneme sürümünü indirmenizi öneriyorum. Denemenizi istiyoruz, bunu sizin için çok kolay hale getirdik ve herhangi bir buluttaki verilerinizi sahiplenebileceğinize, kontrol edebileceğinize ve koruyabileceğinize eminiz. Veeam’i indiren bir milyondan fazla kişi yanılıyor olamaz. Veeam, işinizi çalışır durumda tutmak için yanınızdadır.

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
YENI
V12

Elimina la perdita di dati
Elimina il ransomware

1 Numaralı Yedekleme ve Kurtarma