v10: technologia Instant VM Recovery w nowej odsłonie

Technologia Instant VM Recovery, umożliwiająca natychmiastowe odzyskanie maszyny wirtualnej, szybko stała się jednym z podstawowych wymogów w branży backupu. Z przyjemnością wspomnę, że to firma Veeam jako pierwsza wprowadziła tę technologię, a obecnie oferuje jej zdecydowanie najbardziej sprawdzoną i zaawansowaną wersję. Pakiet Veeam Availability Suite v10 zawiera znacznie rozszerzony mechanizm natychmiastowego odzyskiwania nowej generacji, który otwiera szereg zupełnie nowych zastosowań tej technologii u klientów. W tym wpisie omówię kilka nowych ulepszeń wprowadzonych w wersji v10.
Rick Vanover
Autor Rick Vanover

Opublikowano: Luty 11, 2020

Wersja v10: funkcje dla Linuxa!

Nie jest tajemnicą, że wprowadzenie pakietu Veeam Availability Suite v10 uważamy za najważniejszą premierę w historii firmy Veeam. Sporo się napracowaliśmy, aby nowa wersja zawierała liczne atrakcje, dlatego chciałbym napisać kilka słów o funkcjach, które zbiorczo można by nazwać „ulepszeniami linuxowymi”, a które umożliwiają korzystanie ze środowiska Linux w sposób dotychczas nieosiągalny. A zatem do dzieła: omawiane funkcje podzielę na kategorie i zaprezentuję kolejno.

Opublikowano: Styczeń 28, 2020

Obiektowa pamięć masowa w NOWYM rozwiązaniu Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v4

Z przyjemnością przedstawiamy rozwiązanie Veeam Backup dla Microsoft Office 365 v4, które udostępnia zoptymalizowaną pod kątem chmury opcję wdrożenia przeznaczoną dla firm działających według zasady „cloud first” oraz wszystkich przedsiębiorstw chcących wykorzystać potencjał chmury. W nowej wersji dodaliśmy kilka ulepszeń, które pomogą klientom wykorzystać niższe koszty pamięci masowej i nieograniczoną skalowalność, a jednocześnie zapewnią im dodatkowe zabezpieczenia i szybsze tworzenie kopii zapasowych.

Opublikowano: Listopad 26, 2019

Lider pod względem zadowolenia klientów przez 6 lat z rzędu

Jak każda dobra firma zajmująca się danymi przywiązujemy dużą wagę do liczb. Ze względu na dbałość o zadowolenie klientów co rok oceniamy własną działalność. Z ogromną przyjemnością informuję, że w 2019 r. klienci wystawili firmie Veeam znakomite oceny, co znalazło odzwierciedlenie w postaci wskaźnika Net Promoter Score (NPS) na poziomie 75. Ale czy 75 to dobry wynik? W skali całej branży — nie tylko sektora technologii — wyniki NPS są różne, ale niewiele firm przekracza poziom 60. Osiągając 75 punktów, firma Veeam znacznie przekroczyła branżową średnią (ponad 3-krotnie), dokonując tego już szósty rok z rzędu.
Jim Kruger
Autor Jim Kruger

Opublikowano: Listopad 8, 2019

Dlaczego do rozwiązania Veeam PN v2 wybraliśmy protokół WireGuard®

W 2017 w ramach technologii Veeam Recovery to Microsoft Azure wprowadziliśmy rozwiązanie Veeam PN. Umożliwiało ono nie tylko rozszerzanie sieci Azure na potrzeby odzyskiwania obciążeń — dlatego wielu entuzjastów technologii IT chętnie stosowało je do zdalnej łączności z prywatnymi laboratoriami oraz łączenia zdalnych sieci umiejscowionych w środowisku chmurowym i lokalnym. Mieliśmy już ustalone plany rozwoju rozwiązania Veeam PN, ale okazało się, że oczekiwania klientów są większe.

Opublikowano: Lipiec 25, 2019

Zakulisowe spojrzenie na wersję v10 — tryb kopiowania Cloud Tier

Podczas konferencji VeeamON 2019 razem z pracownikami naszego działu strategii produktowej przeprowadziłem kilka prezentacji na żywo, w których pokazywaliśmy obecne i planowane produkty i funkcje. Jedna połowa prezentacji dotyczyła funkcji już wprowadzonych w 2019 roku, a druga połowa — funkcji wciąż czekających na premierę. Jedną z nich jest mocno wyczekiwany tryb kopiowania, który zostanie dodany do funkcji Cloud Tier w wersji v10 rozwiązania Veeam Backup & Replication.

Opublikowano: Lipiec 25, 2019

Jest już dostępna wersja v3 rozwiązania Veeam do backupu danych Office 365!

Nie jest tajemnicą, że gdy się korzysta z pakietu Microsoft Office 365, trzeba zadbać o kopie zapasowe. Chociaż firma Microsoft odpowiada za infrastrukturę i jej dostępność, dane należą do klienta i to na nim spoczywa obowiązek ich ochrony. A chcąc je chronić w pełni, trzeba tworzyć kopie zapasowe. Każdy klient powinien kontrolować własne dane oraz dbać o przestrzeganie obowiązujących zasad i przepisów. Dodatkowy egzemplarz danych przydaje się nie tylko w razie ich przypadkowego usunięcia — poniżej przedstawiam pięć dodatkowych powodów, dla których warto mieć kopię zapasową.

Opublikowano: Kwiecień 2, 2019

Veeam Backup & Replication Community Edition:
nasz najnowszy prezent dla społeczności

NOWE rozwiązanie Veeam Backup & Replication Community Edition to niezbędne BEZPŁATNE rozwiązanie, które udostępnia oparte na hoście funkcje backupu i replikacji w środowiskach VMware, Hyper-V i AHV, a także agentowe funkcje backupu przeznaczone dla stacji roboczych oraz serwerów z systemami Windows i Linux — niezależnie od tego, czy są to komputery fizyczne, czy instancje działające w chmurze publicznej.

Opublikowano: Marzec 29, 2019

Zarządzanie danymi w chmurze jest teraz ZNACZNIE łatwiejsze!

Podczas każdego spotkania z klientem, w którym biorę udział, słowo „chmura” pada w ciągu pierwszych kilku minut. Niemal wszystkie firmy chcą jakoś korzystać z tej technologii, zwłaszcza że dążą do zwiększenia swojej sprawności operacyjnej. Jednak klienci zawsze mają wątpliwości dotyczące zarządzania danymi i ich ochrony w takich środowiskach, więc spędzam sporo czasu na rozwiewaniu ich obaw.
Danny Allan
Autor Danny Allan

Opublikowano: Styczeń 29, 2019