Představení zprávy o trendech v ochraně dat v roce 2021

Minulý týden společnost Veeam zveřejnila podle našeho názoru největší nezávislou studii o ochraně dat v historii. Je to odvážné tvrzení, ale když se podíváte na většinu analytických zpráv, obvykle se dotazují 200 až 400 nezávislých respondentů, přičemž u běžných výzkumů je nejčastějších 300 respondentů. Velké studie se mohou dotazovat 600–800, možná dokonce 1000 respondentů. Společnost Veeam zadala externí výzkumné firmě provedení slepé studie u více než 3000 zástupců IT s rozhodovací pravomocí většinou z organizací s více než 1000 zaměstnanci z 28 zemí celého světa, kteří vytvářeli nebo se podíleli na tvorbě strategie ochrany dat svých organizací.

Potřebujete statisticky vzato 3000 respondentů, abyste mohli pochopit trend? NE, nepotřebujete, ale…

  • Potřebujete 3000 respondentů, pokud je chcete rozdělit podle zemí a oblastí, abyste pochopili různé motivace a výzvy v Severní Americe, Austrálii nebo Německu (a všude jinde). Týmy Veeam a naši partneři nabízejí 28 různých regionálních rozdělení, která vysvětlují faktory ochrany dat ve vaší části světa.
  • Potřebujete 3000 respondentů, pokud je chcete rozdělit podle vertikálních oborů, abyste pochopili, s čím se potýkají organizace ve zdravotnictví, s čím finanční instituce a s čím úřady ve veřejném sektoru. Mnoho organizací a oborů reagovalo na covid a využilo cloud různě a to má různý vliv na jejich strategie ochrany dat. Jako příklad lze uvést, že součástí tohoto výzkumu je 259 zdravotnických organizací, což stačí na vydání zvláštní (a statisticky průkazné) zprávy „Trendy v ochraně dat ve zdravotnictví v roce 2021“. PECKA!

Existuje celá řada způsobů, jak data rozdělit. Účelem všech je zajistit, aby společnost Veeam i nadále chápala, kam chtějí zákazníci směřovat a jak rychle chtějí svého cíle dosáhnout, abychom jim celou dobu mohli pomáhat se zálohováním. Existují asi čtyři kategorie dodavatelů ochrany dat:

  • Starší dodavatelé zaměřující se na datová centra
  • Zářiví jednorožci zaměřující se na zařízení
  • Malé startupy, o kterých vlastně nikdo neví
  • Veeam

Měřítko tohoto výzkumu je takové, že má více respondentů, než mají někteří tito jednorožci a startupy platících zákazníků dohromady. Tečka. #HotovoDvacet

Cílem společnosti Veeam je nadále poskytovat revoluční řešení na trhu IT a být lídrem v inovacích ochrany dat, kterým jsme od doby, kdy jsme zavedli zálohování virtuálního počítače do čistě fyzického světa datových center minulosti. Společnost Veeam má zatím na trhu pět řešení zaměřených na cloud (Office 365, hostovaná v Azure, AWS, GCP a Kubernetes) a náskok před trhem si udržuje díky tomu, že mu rozumí. K tomu je potřeba strategický výzkum ve správném měřítku. Je to jeden z důvodů, proč před třemi lety společnost Veeam do své kanceláře CTO zaměstnala dva oborové analytiky s 30 lety zkušeností na trhu s ochranou dat. Je mi velkou ctí denně spolupracovat na tomto projektu a několika dalších se svým výzkumným partnerem a bývalým „otcem zpráv MQ agentury Gartner věnovaných zálohování“, Davem Russellem(@BackupDave).

Potřebujete 3000 respondentů výzkumu, abyste mohli vytvořit marketingový graf pro svůj technický list nebo webinář? Ne. Ale to není důvod, proč společnost Veeam tento výzkum provádí. Společnost Veeam se dívá, kam v IT směřujete, aby měla jistotu, že dokáže poskytovat spolehlivou ochranu a obnovitelnost vašich dat, kdekoli budete potřebovat.

Do konce prvního čtvrtletí roku 2021 společnost Veeam shromáždí odpovědi více než 5500 respondentů z různých rolí, které se podílejí na tvorbě strategie ochrany dat pro platformy IT současné i příští generace. Do konce roku 2021 budeme znát názor téměř 10 000 nezávislých a nestranných odborníků IT a zástupců IT s rozhodovací pravomocí na to, čím se řídí jejich metodika ochrany dat. Protože vaše strategie IT jsou to, co řídí strategii společnosti Veeam, aby byla nadále lídrem v oboru – nejen v inovativních technologiích, ale také v ideovém vedení v tom, jak se ochrana dat a správa dat musí vyvíjet, aby lépe plnila vaše cíle.

Pokud jste to ještě neudělali, přečtěte si zprávu o trendech v ochraně dat Veeam v roce 2021.

Také se nezapomeňte podívat na naše živé streamy Industry Insights na LinkedIn s hashtagem #dataprotectionreport.

Jako vždy se mi můžete ozvat @JBuff – jsme tu, abychom vám pomáhali.

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
NOVINKA
V12

Vyhněte se ztrátě dat
Vyhněte se ransomwaru

Nejlepší zálohování a obnovení