Bu mükemmel bulut koruma çözümüne bayılacaksınız!

Üretim operasyonlarını çalıştırmak üzere genel bulut altyapısını seçen kurumların sayısı arttıkça buluta geçiş süreci hızlanıyor. Bu platformlarda bulut sanal makineleri, veritabanları, dosya sistemleri, kapsayıcılar, sunucusuz iş yükleri gibi birbirinden farklı hizmetler yer alıyor.

Bildiğimiz üzere şirket içi veriler gibi buluttaki verilerin de korunması gerekiyor. Tüm platformlar için tüm verilere kapsamlı destek sağlamayan çözümler ise bu konuda yetersiz kalıyor.

Veeam, 2014’ten bu yana veri korumadan ve veri güvenliğinden ödün vermeden kuruluşların hızla buluta geçişine yardımcı olan Modern Veri Koruma platformu. Kısa bir süre önce AWS, Microsoft Azure ve Google Cloud Platform (GCP) gibi önde gelen genel bulut platformları için buluta özgü destek özelliğini ekledi. Veeam’in bu çözümleri sağlama konusunda benimsediği strateji son derece basit:

  • V1: Bulut içi kurtarma seçenekleriyle bulut sanal makineleri için uygun maliyetli, bağımsız yedekleme sağlamak (örneğin AWS’den AWS’ye, Azure’dan Azure’a, GCP’den GCP’ye)
  • V2: Çözümü Veeam Backup & Replication’a derinlemesine entegre ederek bulut, sanal, fiziksel SaaS ve Kubernetes verilerini korumak ve yönetmek üzere tek bir konsol sunmak
  • V3+: Buluta geçiş stratejinizi hızlandırmak üzere hızla yenilikler ve yinelemeler gerçekleştirmek, yeni bulut hizmetleri ve yerel teknolojiler için destek ve entegrasyon sağlamak

Geçtiğimiz 18 ayda bu Veeam bulut çözümlerini takip ettiyseniz fark etmişsinizdir: Tercih ettiğiniz bulut sağlayıcının sunduğu en yeni ve en önemli unsurları güvenle koruyabilmeniz için daha fazla yeteneğe sahip yeni sürümleri hiç olmadığı kadar hızlı bir şekilde piyasaya sürüyoruz.

V11a sürümündeki yenilikler

Veeam Backup & Replication v11a sıradan bir sürümden çok daha fazlası. Günümüzde kullandığınız bulut platformları için yeni yetenekler sunan, Veeam tarihindeki en önemli bulut sürümlerinden biri olduğuna şüphe yok. Sunduğu bu yetenekler hem kuruluşların buluta geçişini hızlandırıyor hem de verilerin benzersiz seçenek ve sadelik sağlayan tek bir platformdan güvenilir şekilde koruma altına alınmasını, korunmasını ve yönetilmesini sağlıyor. Gelin, yeni ve önemli eklentilere kısaca göz atalım (Bu yeni yeteneklerle ilgili blog’lar yakında sunulacak):

Yeni hizmetler. Yerel koruma: YENİ Amazon EFS dosya sistemleri ve YENİ Azure SQL veritabanları için yerel yedekleme ve kurtarma sağlayın. Kural tabanlı otomasyon, yönetimi kolaylaştırıp program komutlarını ortadan kaldırırken hızlı ve esnek kurtarma ile 7/24 çalışırlık sağlar.

Artırılmış güvenlik ve kontrol: Şifrelenmiş yedekleme verilerini fidye yazılımlara ve diğer siber tehditlere karşı koruyun. YENİ Amazon KMS ve YENİ Azure Key Vault entegrasyonu ile RBAC sayesinde kimlerin nelere erişebileceği üzerinde kolaylaştırılmış denetim ve artırılmış güvenlik sağlanır.

Buluta özgü yedekler için en düşük maliyetli arşiv depolama: Aylık faturanızı şişirmeden veri saklama hedeflerinize ulaşın. YENİ Amazon S3 Glacier, S3 Glacier Deep Archive, Azure Blob Archive ve Google Cloud Archive depolama desteği ile maliyetlerinizi 50 kata kadar azaltın.

Tek platform. Sınırsız seçenek: YENİ AWS, Microsoft Azure ve GCP yedekleme ve kurtarmayı, kullanımı kolay bir konsolda bir araya getirin. Bulutta sınırsız hareket özgürlüğü için TÜM Veeam yedeklerini AWS’ye, Azure’a ve GCP’ye doğrudan geri yükleyin.

Tüm bulutlar, tam istediğiniz gibi

Her veri koruma çözümü tüm özel, genel, hibrit veya çoklu bulut platformları için güvenilir ve kapsamlı destek sunmaz. Destek sağlanmaması bir veya daha fazla genel bulut platformu benimsemenizi zorlaştırır, farklı sağlayıcılardan birden çok ürün almanız gerekebilir veya daha kötüsü, verileriniz tek bir bulutta kalabilir. Dağınık haldeki yönetim ve koruma unsurları her zaman maliyeti ve karmaşıklığı artırır.

Veeam, platformumuzda çözüm kullanılması söz konusu olduğunda benzersiz seçenek esnekliği sunarak koruma unsurlarını hem günümüzdeki hem de gelecek ihtiyaçlarınıza göre özelleştirir. İşte bu hizmetlerden bazıları:

  • Bir genel buluta özel koruma için bağımsız, modüler bir bileşen olarak yerel bulut içi yedekleme ve kurtarma (ör. AWS’den AWS’ye).
  • Veeam Backup & Replication ile bulut, sanal, fiziksel, SaaS ve Kubernetes koruması için tek konsol. Bu ayrıca herhangi bir platformda veri yedekleme, kurtarma ve geçiş için ücretsiz, üstün esneklik sağlar
  • 000’i aşkın Veeam Cloud ve Service Provider’lardan küresel çapta Hizmet olarak Yedekleme (BaaS) veya kendi kendinize yönetme seçeneği

Bulut için Modern Veri Koruma son derece kritiktir ve Veeam genişleyen bulut iş yüklerinizi koruma konusunda bir lider olmasının yanında en ideal seçeneği sunar.

Veeam’in sektör lideri bulut çözümleri ile süreci risksiz ve hızla başlatmak üzere buradan kaydolun, hem 30 gün ÜCRETSİZ deneme olanağı elde edin hem de tercih ettiğiniz bulut için $250 değerinde bulut kredisi kazanın. Üstelik satın alımınızda 9 aylık kapsam fiyatına 12 aylık kapsam elde edeceksiniz!

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial