Růstová trajektorie společnosti Veeam pokračuje

Rok 2020 je pro nás zatím velmi náročný. Změnili jsme způsob života a v současnosti se všichni snažíme, abychom se přizpůsobili novým pracovním postupům a postarali se o zdraví a bezpečí našich přátel, rodiny a kolegů. V předchozím příspěvku na blogu jsem zmínil, že hlavní je držet při sobě. To platí i pro zbývající část roku, která bude v tomto ohledu ještě důležitější.

Dnes bych se však chtěl ohlédnout za předchozím rokem a zamyslet se nad tímto obdobím, které bylo pro společnost Veeam zcela mimořádné. Během uplynulých 12 měsíců se společnost Veeam nadále soustředila na své zákazníky a realizovala svou vizi stát se nejdůvěryhodnějším poskytovatelem řešení zálohování a správy dat v cloudu.  Nepřetržitě zavádět inovace a pomáhat více než 375 tisícům zákazníků na cestě k úspěchu není vůbec snadné, ale přesně to děláme. Pro každého zaměstnance naší firmy – bez ohledu na pracovní pozici – je zákazník tím hlavním a i to přispívá ke skutečnosti, že podle tržních hodnocení odvádíme skutečně dobrou práci.

Nedávno jsme zveřejnili výsledky za 1. čtvrtletí roku 2020. Ty dokládají, že naše  pravidelné roční tržby dosáhly meziročního růstu 21 % a že naše jedinečná nabídka předplatného – univerzální licence Veeam – zaznamenala obrovský nárůst.  Mám z toho velkou radost, ale nejvíc mě nadchl úspěch, kterého jsme dosáhli ve 2. pololetí roku 2019 v nejnovějším žebříčku Semi-Annual Software Tracker pro ochranu a replikaci dat agentury IDC. I když tento průzkum zahrnuje veškeré tržby z replikace(samostatný software, replikace v diskových polích atd.), díky čemuž mají někteří dodavatelé lepší možnost vyniknout, společnost Veeam pořád všechny válcuje! Ve 2. pololetí roku 2019 dosáhla nejrychlejšího růstu z pěti největších prodejců i s ohledem na tržní průměr, a to jak půlročně (9,8 %), tak i meziročně (20,5 %).

Žebříček Semi-Annual Software Tracker: Ochrana a obnova dat agentury IDC

Změna růstu: Pět nejlepších společností za 2. pololetí 2019 (výnosy dodavatelů v milionech USD)

Proč z toho mám takovou radost?  Předně se jedná o skutečně nezávislý pohled na růstovou trajektorii společnosti Veeam. Je to ale také vizitka práce, kterou celý náš ekosystém tvořený zaměstnanci společnosti Veeam a našimi partnery odvedl.  Všem zúčastněným to přináší pocit skutečného zadostiučinění.  Podle údajů společnosti IDC jsme byli jediným dodavatelem, který vykazoval dvouciferný růst, zatímco některé firmy na trhu v tomto období naopak zaznamenaly výrazný pokles. Z hlediska růstu byl náš nejbližší konkurent vlastně v kategorii „Ostatní“, což je skupina mnoha dalších dodavatelů, kteří nedosáhli dostatečného růstu, aby mohli být hodnoceni samostatně.

Řekl bych, že mnozí z našich „pozorovatelů“ si kladou otázku, jak jsme toho dosáhli.  Je to prosté – zákazník je na prvním místě.  Již více než deset let se strategie společnosti Veeam řídí potřebami zákazníků.  Nadále se zaměřujeme na inovace, které nám umožňují poskytovat jednoduchá, spolehlivá a flexibilní řešení a dokáží řešit zásadní problémy našich zákazníků. Je jedno, jestli se jedná o naše první bezplatné řešení zálohování pro prostředí VMware nebo nejnovější edici sady Veeam Availability Suite v10.  Snažíme se poskytovat nejrobustnější řešení určená pro správu a ochranu dat a zajištění kontinuity podnikání, což našim zákazníkům umožňuje rozvíjet obchodní činnost. To vše s jistotou, že jejich klíčová data budou vždy v bezpečí, dostupná a chráněná.

Kromě toho jsme výrazně investovali do našich modelů ekosystému a nákupu s cílem poskytovat zákazníkům nejvýhodnější řešení – prostřednictvím distribuce, programu VCSP, aliančního partnera nebo financování s využitím našeho inovativního licenčního modelu.

Je to sice jednoduchá obchodní filozofie, ale pomohla vybudovat firmu s tržní hodnotou přesahující 1 miliardu dolarů, která neustále roste a inovuje. Nemusíte mi věřit, ale údaje agentury IDC nelžou. Tým Veeam i já se plně soustředíme na to, co můžeme přinést zákazníkům, aby byli úspěšní. Tento přístup zůstane i nadále naším závazkem vůči více než 375 tisícům zákazníků.

Držte se a hodně zdraví.

Nechte si každý týden posílat novinky z blogu
Přihlášením k odběru souhlasíte, že vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se zásadami ochrany osobních údajů společnosti Veeam.
Děkujeme, že jste si na nás udělali místo ve své e-mailové schránce!
S tímto týdenním přehledem už se nemusíte bát, že nebudete vědět, co se děje na našem blogu.
OK
NOVINKA
V12

Vyhněte se ztrátě dat
Vyhněte se ransomwaru

Nejlepší zálohování a obnovení