Veeam Backup & Replication v11: Yolculuğunuza Hız Kazandırın

Ne başarı ama! Dijital Dönüşüm yolculuğunuzu hızlandırmanıza yardımcı olacak yeteneklerle dolu Veeam Backup & Replication v11, sonunda çıktı. Veeam olarak bu muhteşem ve büyük olasılıkla en büyük sürüm lansmanımız için çok heyecanlıyız! En önemli ürünümüz Veeam Backup & Replication‘a ek olarak bu lansmanda Veeam ONE v11, Veeam Backup for Microsoft Azure v2, Veeam Service Provider Console v5 ve ismi yenilenen Veeam Disaster Recovery Orchestrator v4 gibi birçok farklı güncelleme de yer alıyor. Önümüzdeki gün ve haftalarda sunulacak bir dizi harika blog da lansman içeriklerimiz arasında yer alıyor. Bununla birlikte web sitemizin tamamında demoları, videoları ve stratejik olarak yenilenen kaynakları kullanım senaryolarına göre yeniledik. Bu sayede bu muhteşem lansmanda yenilikler dahil olmak üzere merak ettiğiniz her şeyi bulabileceksiniz.

Gelin, Veeam Backup & Replication v11’in en heyecan verici 5 yeteneğinden bahsederek başlayalım:

1. Sürekli Veri Koruma

Veeam, VMware ortamları için kurtarma noktası hedeflerini (RPO) tamamen uygun maliyetli hale getirerek sektörü kökünden değiştirecek. Veeam’in Sürekli Veri Koruma (CDP) özelliği, kritik iş yükleri için son derece düşük RPO’larla yüksek dayanıklılık sağlayacak, veri kaybını en aza indirecek ve en güncel duruma veya belirli bir noktaya kurtarma sağlayacak. Veeam müşterileri ve iş ortakları, kolay dağıtım imkanıyla birlikte uygun fiyat ve esneklik sunan bu teknolojiyi benimseyecek. Bunda bu teknolojinin, çok sayıda kuruluşun halihazırda kullandığı bir ürüne dahil olmasının da rolü olacak. CDP yalnızca Veeam Backup & Replication’ın parçası olmakla kalmıyor, aynı zamanda Veeam ONE ve Veeam Disaster Recovery Orchestrator’a entegre edilebiliyor.

2. Fidye Yazılıma Karşı Güvenilir Koruma

Verilerinizi tehdit eden sayısız tehlike var. Geçtiğimiz yılda fidye yazılım saldırıları, siber tehditler ve kötü amaçlı yazılım olaylarında inanılmaz bir artış oldu ve bu artışın devam edeceğini öngörüyoruz. Veeam olarak 3-2-1 Kuralımız doğrultusunda yedekleme verilerinin en az bir kopyasının sabit, hava boşluklu veya çevrimdışı kopya olarak tutulması gerektiğini uzun süredir öneriyorduk. Fidye yazılıma karşı koruma sağlayan farklı seçenekler sunmaktan dolayı da gururluyuz. V11 ile gelen en yeni fidye yazılım koruması, verilerinizin güvende tutulması için bir yöntem daha sunuyor. Bu özellik Güçlendirilmiş Linux Havuzlarının şirket içinde veya bulutta herhangi bir yerde, herhangi bir Linux sisteminde sabit kopya olarak tutulmasına olanak tanıyor. Bu şekilde yedekleriniz güvende tutuluyor, kötü amaçlı şifreleme ve silme önlenerek güvenlik önlemlerine yeni bir araç ekleniyor.

3. Arşivden Buluta Depolama

V11, müşterilerimizin uzun vadeli depolama maliyetlerini 20 kata kadar azaltmasını ve teyp altyapısını modern bir çözümle değiştirmesini sağlayacak. AWS S3 Glacier veya Azure Blob Archive soğuk depolama, Veeam Scale-out Backup Repository’nin akıllı depolama katmanlarında yer alan kural tabanlı yönetimine harika bir eklenti oluyor: Performance (Performans) ve Capacity (Kapasite) katmanlarına şimdi bir de Archive Tier (Arşiv Katmanı) ekleniyor. Veri kullanım ömrü yönetiminizi otomatik hale getirin.

4. Anında Kurtarma

V11 Veeam’in en önemli özelliklerinden biri olan Anında Kurtarma üzerine inşa ediliyor. Veeam müşterileri SQL, Oracle ve NAS dosya paylaşımları için üretim ortamında kullanılmaya hazır, kolayca kullanılabilen Anında Kurtarma ile en düşük kurtarma zamanı hedeflerini karşılayabiliyor! Bu güncel sürüm ayrıca TÜM yedeklemeleri bir Hyper-V sanal makinesi olarak anında geri yükleme yeteneği sunarak muhteşem geri yükleme esnekliği sağlıyor.

5. Veeam Destekli BaaS ve DRaaS

Veeam, ürünlerinin hizmet olarak kullanılması için uzun süredir farklı yollar sunuyor. İş yeri dışına yedekleme, Hizmet Olarak Felaket Kurtarma (DRaaS), şirket içi Hizmet Olarak Yedekleme (BaaS), Veeam tarafından korunan Hizmet Olarak Altyapı ve birçok farklı teklifle piyasanın ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü hizmeti sağlıyor. V11, Veeam Service Provider Console v5’in sunulması ile birlikte BaaS ve DRaaS’ı en üst seviye müşteri avantajı olarak bir araya getiriyor.

150’den fazla yeni ve geliştirilmiş yetenek

Bu en iyi yetenekler son derece önemli. Ama bu önemli sürümde çok daha fazlası var. V11, 150’den fazla yeni ve geliştirilmiş yeteneğin yanında diğer ürünler için de önemli güncellemeler içeriyor:

 • Veeam Backup & Replication v11 – Yedekleme ve kurtarma
  • Veeam Agent for Microsoft Windows v5
  • Veeam Agent for Linux v5
  • NEW Veeam Agent for Mac
  • Buluta özgü iş yükü koruması için Veeam Backup for AWS ve Veeam Backup for Microsoft Azure ile entegrasyon
  • Oracle ve SAP gibi kurumsal uygulamalar için yeni ve güncellenen eklentiler
 • Veeam ONE v11 – Gelişmiş izleme ve analiz
 • Veeam Backup for Microsoft Azure v2 – Buluta özgü koruma
 • Veeam Disaster Recovery Orchestrator v4 (eski adıyla Veeam Availability Orchestrator) – Otomatik site kurtarma orkestrasyonu ve test
 • Veeam Service Provider Console v5 – Servis sağlayıcı yönetimi

Veeam’in her yeni önemli sürüm lansmanında olduğu gibi bu lansmanda da büyük küçük sayısız yeni özellik yer alıyor. Küçük özellikler de büyük önem taşıyor! Bunlar arasında AWS ve Azure için buluta özgü entegrasyon, NAS verileri ve yapılandırılmamış veriler için daha fazla koruma, yüksek öncelikli görevler, Capacity Tier’da Google Cloud nesne depolama desteği ve Windows Agent için depolama snapshot’ı desteği gibi birbirinden farklı yeni özellikler yer alıyor. Burada kullanılan teknoloji miktarı çok yüksek. Üstelik bu durum, Veeam’in Bulut Veri Yönetimi sağlayan en güvenilir yedekleme çözümü sağlayıcısı olma misyonu ile %100 uyuşuyor.

Veeam V11 sizin için ne ifade ediyor?

Kısacası, çok şey ifade ediyor. Sadelik, esneklik ve güvenilirlik sunuyor. Veeam müşterileri artık tek üründe hem CDP hem de depolama snapshot’ları için yedekleme, replikasyon, kurtarma ve orkestrasyon için en iyi çözümü sunan 4’ü 1 arada bir çözüme sahip. Veeam, taşınabilir Veeam Evrensel Lisans (VUL) ile tüm bu özellikleri ortamınızın tamamında kullanmanızı basitleştiriyor. Ayrıca Veeam iş ortakları, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere piyasada kendini kanıtlamış Veeam destekli çözümlerle daha fazla özelliğe sahip oluyor.

Herkes V11’de bu yeni özelliklerin kolayca kullanılabilmesinden ve Veeam’in kapsamlı ürün seti ile sayısız yeteneğe sahip olmanın sunduğu sadelikten yararlanacak. Bu son derece geniş yetenek setinin dağıtımda sunduğu çok yönlülük, her ölçekten müşteri için çığır açıcı nitelikte.

 • Birden fazla geniş veri merkezi
 • Azure ve AWS’ye dağıtılan iş yükleri
 • Devasa kurumsal uygulamalar ve depolama sistemleri
 • Uzaktan korunan binlerce uzak uç nokta cihazı
 • Dağıtımlı global operasyonlar

 Bulut, sanal veya fiziksel… Tüm iş yükleri, hipervizörler ve işletim sistemleri, yapıları fark etmeksizin Veeam ile etkin şekilde korunabilir ve yönetilebilir. Veeam hazır!

Veeam ile 11. seviyeye yükselin!

Bu muazzam özellikler V11’in piyasaya sunduklarından sadece birkaçı. İster en iyi güvenliği ve fidye yazılım korumasını, en esnek ve yetenekli felaket kurtarmayı, ister paranızın karşılığını en iyi veren çözümü arıyor olun, V11 tam aradığınız cevap! Deneme sürümü indirerek bu yeni sürümün sağladığı tüm avantajları ayrıntılı olarak inceleyin, bu benzersiz deneyimi ilk elden yaşayın. Halihazırda Veeam müşterisiyseniz 25 iş yüküne kadar AWS veya Azure’a yönelik buluta özgü özellikleri ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. 400.000’den fazla müşteri ile Fortune 500 ve Global 2000 şirketlerinin %83’ünün neden kuruluşlarında Veeam’den faydalandığını görün.

Veri kaybının önüne geçin!

Fidye yazılım tehdidini ortadan kaldırın!

20 kat maliyet tasarrufu sağlayın!

Veeam V11!

Haftalık blog güncellemeleri alın
Abone olarak kişisel bilgilerinizin Veeam'in Gizlilik Politikası hükümleri uyarınca yönetilmesini kabul etmiş olursunuz
Bize güvenip e-posta kutunuzda yer açtığınız için teşekkür ederiz!
Artık bu haftalık bülten sayesinde, blogumuzda olan biteni kaçırmayacaksınız.
Tamam
Free trial